Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
    Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Default Hello HD/Olcso TV

Sziasztok,

nyitok en is egy uj thread-et azoknak, akiknek Hello HDje van itten, Erdelyben (es nemcsak).

Kb 6 honapja van Hello HD kartyam (alapcsomag+SD csomag), azota nagyjabol jol mukodott minden.
    Csakhogy, az utobbi par napban a jel minosege a 2 HHD TP-en elkezdett ugralni, 30-70% kozott. Az antenna es a LNB(k) jol vannak beallitva, nincs ilyen problema bizti.
    Masnal is hasonlo a helyzet itten (Brasso foleg)?

Egy 90cm-es offset antennam van, 4 fejjel (4.8E, 9E, 13E es 19.2 E). A vevo az Smart MX04HDCA, Conax embedded, ALi 3602 chipset.

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mcl2k6 View Post
    Sziasztok,

nyitok en is egy uj thread-et azoknak, akiknek Hello HDje van itten, Erdelyben (es nemcsak).

Kb 6 honapja van Hello HD kartyam (alapcsomag+SD csomag), azota nagyjabol jol mukodott minden.
    Csakhogy, az utobbi par napban a jel minosege a 2 HHD TP-en elkezdett ugralni, 30-70% kozott. Az antenna es a LNB(k) jol vannak beallitva, nincs ilyen problema bizti.

Egy 90cm-es offset antennam van, 4 fejjel (4.8E, 9E, 13E es 19.2 E). A vevo az Smart MX04HDCA, Conax embedded, ALi 3602 chipset.

Ja, es ha valakit erdekel, van valami tapasztalatom az ALi 3602es alapu vevok programozasaban is, mert a ceg, akinek dolgozom, ezekkel a dolgokkal foglalkozik :P

A Smart boxokra meg kerul tehnikai tanacsadas mindig, es meg uj, eseteleg "unreleased" software is
    Probalok en is segiteni a kozossegen, ahogy tudok.
    De legyszi, EMU es egyeb hasonlo "nem eppen fair" kerdesekben ne keressetek, mert nem tudok segiteni! Nem bocsatottak rendelkezesemre meg azt a forraskodot :P

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Szia, én nem voltam itthon az elmúlt 10 napban, így nem tudok semmit mondani a Hello HD vételéről. Tegnap este értem haza, akkor odakapcsoltam, kb. fél órát néztem (Sportklub, Digi Sport), és jól ment.
    Outdoor: Gibertini 125 66°E - 30°W, Triax Unique multifocus 23°E - 1°W, 6 x LNB Inverto quad
    Indoor: Dr. HD D15, Amiko X-Finder, TBS-6925, TBS-6985, TechnoTrend S2-4100, Nexus-S VDR user
    QTH: Harghita, 46°14'N 25°11'E.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mcl2k6 View Post
    Sziasztok,

l

Szia,
    Hasonlo a helyzet nalam is, probalkoztam Opticum 402xHD, es Amiko 8000 HD vevokkel, mindkettonel a hiba fennall.Ezenkivul nagyon szaggatva
    megy a Digisport mindenkinel akinek Ali cipses vevoje van.A hibat e-mailon jeleztem a Hello HD-nak, varom a valaszukat

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by FERI View Post
    l

Szia,
    Hasonlo a helyzet nalam is, probalkoztam Opticum 402xHD, es Amiko 8000 HD vevokkel, mindkettonel a hiba fennall.Ezenkivul nagyon szaggatva
    megy a Digisport mindenkinel akinek Ali cipses vevoje van.A hibat e-mailon jeleztem a Hello HD-nak, varom a valaszukat
    Szia, koszonom a valaszodat, ugy nez ki akkor hogy nem en vagyok az egyeduli aki ezt eszleli.

Probalkoztam en is egy Skymaster DCHD95el, es Alphacrypt modullal, azon is ugyanez a helyzet.

Ami a Digisportot illeti, ismerem azt a problemat, meg hogy az ALi chipsettel nem eppen birjak egymast. Hasonloan tesz a Nickelodeon is. De legalabb amik idaig jol mukodtek, elvarom hogy tovabbra is nezhetoek legyenek, hogy ne hiaba adtam ki azt a 700 lejt osszesen!

Megprobalok en is irni a Hello HDnek.
    Last edited by mcl2k6; 13th September 2010 at 10:44.

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

A problema meg mindig jelentkezik... persze semmi valasz a Hello HD ugyfelszolgalatatol.

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Sziasztok,

na, ugy nez ki hogy ma estere stabilizalodott a vetel, most jelenleg mind a 2 TP jol mukszik. Lehet hogy a HHD-s arcok megelegeltek a sok panaszkodos mailt, es igazitottak valamit a cuccukon?

Minden esetre, erdekelt volna, hogy mi volt a zur... Vajon az atmoszferikus korulmenyek lehettek az oka, esetleg az ionoszferaban tortent valami?

Minden esetre, a Nickelodeon es a DigiSport az csak szaggat, de megprobalom felvenni a kapcsolatot a partner ceggel, es az ALi-val, hogy hatha rendbe tudjak hozni a problemat. Ugy nez ki hogy csak az ALi chipsetes boxokkal tortenik ez, tehat nyilvan nem a szolgaltato hibaja.
    Last edited by mcl2k6; 14th September 2010 at 22:09.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default megy rendesen az ""Olcso tv""

Sziasztok!
    Masfel eve van ""olcso tv"" kartyam, ( csak a HD1 es HD2-re nem fizzetem ), de megyen rendesen,, mikor rossza ido van akkor akadozik ,,, de olyankor mindenkinel.. DM 800 HD erdeti belterivel.

Udv

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Hello HD on Eurobird 9A at 9.0°E fta now !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nagy átalakulás van Hello/Olcso -jéknál

egyik transzponder meg van üritve(12034), minden átpakolva a másikra (12074)
    februárig banzáj, utána hatha lesz valami jó belőle

pl. DaVinciLearning

http://olcso.tv/hir/16
    DIGIBOX HUMAX-I; AzBOX HD; 1.8m parab.;18Strong; Motech, SS2

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

JA, es pillanatnyilag szabadon vehetö a nep hülyiteset elösegitö TV2 es az RTL Klub.

Alf

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Hello Hd

Sziasztok,
    Egy kis segitségre lenne szükségem. Hello Hd-t szeretnék, es ma belőttem az antennámat az Eurobird-re. A TP-k 95%-a megy (a DVB-S2 TP-k gyengébb jellel). Viszont a lényeg, (TP 12074) nem megy! Másnál is gyengébb ez a TP?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

kellene mennyen, van amikor szakadozik

itt vannak az uj adatok

http://www.lyngsat.com/eb9a.html
    DIGIBOX HUMAX-I; AzBOX HD; 1.8m parab.;18Strong; Motech, SS2

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Hello HD

Ronnie,

Neha szakadozik? 1.8m parabolával? Ettől félek, hogy megveszem, és nem fog menni rendesen. Irországban lakom, és alap magyar csatornákat szeretnék nézni. Itt az Eurobird 9A (48dBW) és a Hellas Sat2 (52dBW) ami erősebb jelet ad. A Hellas lenne az igazi, de hogyan? Nem tudsz valami okosságot Dolce-ra? (Nem ingyen kérem)

Opticum HD X403p

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by szombatizs View Post
    Ronnie,

Neha szakadozik? 1.8m parabolával? Ettől félek, hogy megveszem, és nem fog menni rendesen. Irországban lakom, és alap magyar csatornákat szeretnék nézni. Itt az Eurobird 9A (48dBW) és a Hellas Sat2 (52dBW) ami erősebb jelet ad. A Hellas lenne az igazi, de hogyan? Nem tudsz valami okosságot Dolce-ra? (Nem ingyen kérem)

Opticum HD X403p

Ha megosztasban nezed a Hellot, elofordulhat, hogy nem a jel erossegeben van a hiba, hanem az Opticum cccam kliense nincs a helyzet magaslatan es nem kap kulcsot. Kisse nehez, de keressel N sort, azzal sokkal stabilabb.
    Ami a Dolce-t illeti, attol egy idore bucsut lehet venni huncutsag teren ugyanis a szolgaltato parositotta kartyait a belterivel. Elobb-utobb lessz biztosan valami huncutsag ra, de az meg odebb van
    1.8 AL Offset + T90 + invacom + inverto + VuDuo2 + DM800HDse clone

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)