Se spune că va īncasa 8.000 de euro pe lună la DigiSport

Fostul manager al Urziceniului a anunţat, īntr-o conferinţă de presă, că va profesa ca ziarist cel puţin pīnă la iarnă. MM Stoica va avea o emisiune la DigiSport, īn paralel urmīnd să scrie editoriale pentru Gazeta Sporturilor. Unii susţin că Stoica va īncasa 8.000 de euro lunar doar de la DigiSport. Alţii afirmă că ar fi vorba doar de un sfert din sumă şi, īn fine, unii cred că MM a apelat la acest tertip pentru a-şi creşte cota pīnă la iarnă, cīnd va dori să revină la un club, dar īn anumite condiţii. “Sīnt convins că voi reveni īn conducerea unui club, īnsă acest lucru se va īntīmpla la finalul sezonului sau, īn condiţii excepţionale, la finalul primelor 19 etape”.

Florian Walter: “Cu Stoica vom relua discuţiile īn iarnă”

Chiar dacă a asistat la meciul "U"Cluj-Oţelul, din etapa a 5-a, şi se părea că va prelua funcţia de preşedinte al grupării ardelene, MM susţine că nu a mai primit niciun semn din partea “şepcilor roşii”: “Am vorbit cu Florian Walter, a rămas să mă sune, dar nu a făcut-o, iar eu nu bat la uşă, nu sīnt disperat ca alţii”. Īn replică patronul Universităţii susţine că va relua tratativele la finalul turului: “Mihai Stoica vine să construiască la Cluj şi nu am vrut să-l īncurc cu problemele noastre actuale. Aşteptăm pīnă īn iarnă, cīnd reluăm discuţiile punctual şi ştim exact pe ce ne bazăm, īn funcţie de locul ocupat de echipă. Din vară vom juca pe un stadion nou, de 30.000 de locuri, şi asta contează enorm”.

Sursa : http://www.ziarulnational.com/stiri/...de-televiziune