Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    adn2377
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Ordonare canale pe mediabox UPC digital?

Salutare,

Am avut UPC digital (SD) de mai multa vreme, cu acel receiver Thomson (parca) mai vechi.

Acum am modificat pachetul si am luat optiunea HD, in consecinta am schimbat si mediabox-ul - am primit un Pace.

Dupa instalare - surpriza Nu exista nici o modalitate sa ordonez posturile in modul dorit de mine. Exista o lista de favorite dar indicativul numeric al programelor nu se poate modifica.

Avand in vedere ca acest mic amanunt ma deranjeaza foarte tare, va rog sa imi spuneti (daca stiti) daca exista vre-o solutie, intr-unul din sensurile urmatoare:

1) Alt tip de box de la UPC care sa stie asa ceva. (am vazut ca sunt mai multe pe site, dar nu stiu de ce am impresia ca toate au acelasi soft;

2) Daca exista vre-o modalitate sa modific softul aparatului pe care il am asa incat sa permita asa ceva;

3) Daca se poate folosi vre-un alt media-box (pe care sa zicem ca l-as cumpara din alta parte) cu smart-card-ul lor;

4) Sa iau ostatic vre-un boss de la UPC si sa amenint ca ii fac felul daca nu modifica softul.

Sau alte idei inovatoare pe care eu nu le intuiesc acum...

Multumesc!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

chiar nu stie nimeni
    DM 800 HD . DM 500 . O oala de 0.9 m

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cred ca singurul raspuns DA (si acela cu rezerve) e la intrebarea 4.
    Eu m-am obisnuit cu ideea, deja am invatat indicativele canalelor care ma intereseaza si le tastez direct. Iar zappingul cu butoanele dreapta/stanga merge destul de rapid.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)