Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Configurare DreamboxEdit 3.0.0

salut,
    cand am vazut pe forum nu m-a interesat,acum nu gasesc.vreau sa configurez aplicatia de mai sus si nu stiu.sigur am vazut explicatie si cu poze.acum nu gasesc.rog sa ma ajutati,nu neaparat vreau si poze,vreau sa ma pot folosi de aplicatie.

va multumesc.

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ghita_gicu View Post
    salut,
    cand am vazut pe forum nu m-a interesat,acum nu gasesc.vreau sa configurez aplicatia de mai sus si nu stiu.sigur am vazut explicatie si cu poze.acum nu gasesc.rog sa ma ajutati,nu neaparat vreau si poze,vreau sa ma pot folosi de aplicatie.

va multumesc.
    ti-am trimis in PM un link
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

am gasit acest raspuns dat de d-l de mai jos cu ceva timp in urma.tu nu sti numai sa jignesti,uitate la postarile care le ai.sau tu chiar le sti pe toate ?rusinoasa,asemenea comportare pe forum.nu cred ca il mai vizitez,nici pe altii nu-i indemn.probabil la id-ul tau ti-ai pierdut litera P.caut-o,te prinde bine.

Didi
    16-02-2008, 08:51

salut,
    aplicatia de mai sus am mai folosit-o cu catava timp in urma,azi nu vrea sa mearga deloc.am procedat:
    1.descarcarea aplicatiei intr-un folder
    2.apasat FTP
    3.configurare[user=root;password=dreambox;ftp port 21 passive;http port 80]
    4.send files to dreambox
    5.relooad settings on dreambox
    6.receive files from dreambox.aici apare,,procesing,please wait...''si acest proces nu se mai termina.am repetat cu asteptat peste o ora,neterminat ramane.

rog pe care stiti si vreti acordati-mi o consultanta tehnica.

va multumesc.
    6.Inainte de toate trebuie creat un folder nou in care sa salvezi fisierele din dream, pe care il selectezi, apoi dai "receive files from dreambox" si o sa functioneze.

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

vezi ca vb cu un moderator

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

aceste sfaturi le-am gasit dupa raspunsul tau.multumiri didi merita.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by orcul View Post
    Ghita draga, adevarul e ca iti trebuie diploma in IT ca sa folosesti asemenea program. Vezi ca aici www.infoacademy.net poti face un curs si dupa absolvire vei putea folosi acest program complicat. Poze cu Sandra nu vrei? Iti explica ea ce si cum. Caut-o.

eu am crezut ca este un Forum unde se ajuta unul pe altul nu vorbe de jigneala

daca NU ai treaduri destule mai bine ai tacea si nu ti ai chinuii degetele alea strimbe orcule

deja te apuca groaza cind citesti - ce scrie unul si altul-

bubuie de prostie - dar sa ajute pe cineva Nu este in stare -

Nu fiecare este asa de Cultivat -

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ghita_gicu View Post
    salut,

va multumesc.
    Vezi aici :
    http://www.eurocardsharing.com/f28/h...boxedit-124153
    http://forum.satmultimedia.ro/home/2...amboxedit.html

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Arrow sal

Ghita, daca taceai filozof ramaneai si poate imi ceream scuze. Dar ramane cum am stabilit; ai mari lacune. Daca nici cu sfaturi nu esti in stare sa te descurci ce sa mai spun?!
    orcule hingheri pt oamenii nu or apare?m-as angaja doar pt stirpirea arogantei ne-ar fi si noua mai bine .multumiri forumului rdi

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Forumul asta exista de multa vreme. Eu il stiu de prin 2004. Acum a fost invadat de bisnitari si de analfabeti. La asa oameni asa ajutor. Neamtule, nu te mai baga in seama neintrebat. Danke
    Acu la modul cinstit @orcul ...cine se ascunde in spatele nikului tau...eu cred ca esti ....blana,sau ma insel?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Gelu_flex mai lipsea. Gelule, anunta-ne cand pui flexul pe clona ta de dm800. Surpriza e ca nici nu stii ce clona ai in casa. Dar vei afla.
    Spre disperarea ta ti-o spun ca al meu e 100% original,am mai pus pe RDI emailul de la dreammultimedia de confirmare ca e original...asa ca lasa-ne in pace caci te vezi superior si te legi de toti userii...daca nu poti ajuta pe cineva,macar ai taria de caracter si taci....caci prostul chiar daca ar tacea intelept va ramanea....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)