Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default TV 1000 Balkan NU va intra niciodata la Focus SAT

Ceea ce Fanta vrea sa para o noua bomba s-a aflat deja.Pe 15.11 se lanseaza TV 1000 Balkan,versiunea pentru aceasta regiune geografica celebrului TV 1000 care ne-a delectat tineretea in d2mac.
    TV Balkan se va lansa in Romania,Bulgaria si Serbia
    Sarbii il vor avea doar pe cablu,bulgarii in pachetele ITV Partner si BulsatCom iar romanii in pachetele Digi Tv si MAX Tv.
    Focus SAT a fost respinsa de la negocieri datorita numarului extrem de mic de abonati si pentru ca nu a prezentat garantiile solicitate.Se confirma si pe acesta cale falimentul iminent care pune in pericol acest pachet.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

mai, ce ma distreaza pe mine prostiile astea, @fanta zicea ca nu o sa intre nici PRO si nici HBO, acu nici TV1000. Nu stiu daca mai exista posturile alea, o sa le caut sa ne distram putin

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Onyx si daca au intrat au intrat la luni bune dupa Digi Tv,care e operatorul preferat de toti distribuitorii de programe tv.
    Din ce in ce dau mai mult crezare celor ce vad iesirea de pe piata a lui Focus,azi am discutat cu cineva proaspat plecat din echipa lui ESS si se pare ca problemele sunt majore iar campania publicitara a costat enorm si rezultatele aproape ca sunt inexistente.Ramanem cu Max ca o alternativa cat de cat serioasa la Digi Tv.
    Focus pare iesit definitv din cursa.Pacat pentru pachet,dar meritat pentru echipa manageriala care de fiecare data ne-a aburit dar niciodata nu au respectat din unul din termenele anuntate(aparitia pachetului,aparitia tp2,marea revolutie de la 1 noiembrie,internet si multe alte promisiuni)Alte mari gafe : preturile cu care au intrat pe piata,singurul DTH din lume cu doua pachete de baza,reteaua de distributie catastrofala si lipsa totala de credibilitate in fata clientului.
    Repet,imi pare sincer rau pentru Focus(si pentru montatorii lor),dar isi merita soarta.

@Pisti
    Eu nu vreau nimic sa para bombe,eu vreau doar sa informez pe membri acestui forum iar cuvantul "bomba" este preferatul meu.Capisci ?

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

offtopic!

chestia cu CAPISCI nu e luata de la pepsi light?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Fanta nu mai e bomba ca au postat alti cu mult inaintea ta.
    Pentru cine stie sarba :

Kao što smo i predviđali u prošlom tekstu vezanom za Viasat i start filmskog kanala TV 1000 za područje Srbije i Bugarske - naše su se pretpostavke ipak pokazale točnima: MTG (Modern Times Group) pokrenuo je specijalnu verziju svojeg filmskog kanala TV 1000 za područje Balkana pod jednostavnim imenom: TV 1000 Balkan. TV 1000 Balkan će na početku biti dostupan u slijedećim zemljama: Rumunjska, Bugarska i Srbija i Crna Gora. S obzirom da se radi o teritoriju gdje se nalazi više od 40 milijuna stanovnika, potez MTG-a ne može biti nimalo začuđujući. TV 1000 Balkan prikazivati će filmove, serije i sportske događaje, a program će biti u potpunosti titlovan na sve navedene jezike. TV 1000 Balkan možemo očekivati i u digitalnim satelitskim platformama iz Bugarske i Rumunjske (ITV Partner, BulsatCom, DigiTV, Max TV) i to kao kanal koji je dio osnovnog programskog paketa.

Na TV 1000 Balkan ne treba očekivati neke iznimno dobre filmske naslove jer je na bugarskom i rumunjskom tržištu, a uskoro i na srpskom prisutan premium filmski kanal HBO koji ipak ima prava na najveći broj Hollywoodskih blockbustera. TV 1000 Balkan bi s druge strane svoje snage mogao orijentirati ka manje zapaženim no možda i znatno boljim filmovima koji kod kanala kao što su HBO jednostavno ne prolaze. Testove kanala u zasad nekodiranom obliku možete pronaći na satelitu Sirius 2 (5° istok) na frekvenciji 12.636 H, Symbol Rate 14469, FEC 3/4 Mpeg2 nekodirano.

Sve detaljnije informacije o programskoj shemi TV 1000 Balkan ćemo objaviti u najskorije vrijeme.

Vezi ca se lucreaza o la un nou emulator pentru Digi Tv in sharing dar de data asta nu voi mai posta nimic sa nu mai aiba timp prietenii tai sa mai faca ceva.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Pisti
    Vezi ca se lucreaza o la un nou emulator pentru Digi Tv in sharing dar de data asta nu voi mai posta nimic sa nu mai aiba timp prietenii tai sa mai faca ceva.
    Pisti esti o hahalera aproape la fel de mare ca si betivul din SB care a disparut de pe forum.Nu vezi ca nu te mai crede nimeni.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default re

Abureli peste Abureli.... Nu mor Caii cand vor Cainii ...multora nu le convine Focus dar oricum va Crapa Digi Tv inaintea lui..

DreamBox 500 + AKTA TV , 1.6 offset (Al) , Invancom 0.3 db

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

baietasule pentru siguranta ta si tu ve-i crapa inaintea lui Focus sat care cu cei 2000 de abonati care-i are se inscrie ca fiind cel mai de succes pachet digital din istoria recenta a mass mediei. A disparut betivul din SB si acum vrei sa faci tu atmosfera pe aici.Uite-te putin in jurul tau ca toate lumea stie ca Focus e la faliment si te trezesti tu asa neintrebat de nimeni. Du-te la culcare,cand o sa te trezesti o sa fie mult mai bine.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Oricum ce va este putred in regatul Focus. De ce zic asta? Eu inca nu dau opinii pentru acest faliment insa:

- managementul este absolut dezastruos, reclamele sunt teribile
    - Viasat si UPC sunt "parteneri" in Romania. sa nu uitam ca UPC este singurul partener mentionat pe pagina web Viasat Romania ... daca UPC si Viasat sunt parteneri, UPC are parte de Focus, cum exista situatia ca TV 1000 sa nu intre la Focus?
    - Focus promitea mult ... eu tind sa cred ca in final nu va da faliment total, ci va fii preluat de cineva puternic, cu glas tare in lumea DTH-urilor european... pentru ca vazand succesul Digi TV cred ca monstrii sacrii al DTHuril vor intra in Romania ... sa vedem.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    ... pentru ca vazand succesul Digi TV cred ca monstrii sacrii al DTHuril vor intra in Romania ... sa vedem.
    Probabil vor intra, dar cumparand... DIGI

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    Oricum ce va este putred in regatul Focus. De ce zic asta? Eu inca nu dau opinii pentru acest faliment insa:

- managementul este absolut dezastruos, reclamele sunt teribile
    - Viasat si UPC sunt "parteneri" in Romania. sa nu uitam ca UPC este singurul partener mentionat pe pagina web Viasat Romania ... daca UPC si Viasat sunt parteneri, UPC are parte de Focus, cum exista situatia ca TV 1000 sa nu intre la Focus?
    - Focus promitea mult ... eu tind sa cred ca in final nu va da faliment total, ci va fii preluat de cineva puternic, cu glas tare in lumea DTH-urilor european... pentru ca vazand succesul Digi TV cred ca monstrii sacrii al DTHuril vor intra in Romania ... sa vedem.

Rationamentul lui MrMxyzptlk este logic si speram ca TV 1000 va fi disponibil si pentru putini abonati ai lui Focus SAT.Pana acum nu exista nici o informatie oficiala conform caruia TV 1000 nu va intra in acest pachet.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Si eu cred ca TV 1000 va intra pana la urma in grila Focus... si sustin in continuare ca pe piata DTH-ului din Romania vor ramane in final cei 2 operatori care au spatele asigurat... adica cei care au ''in spate'' RCS-ul si UPC-ul
    Ceilalti rezista numai daca fac abonamente la greu...

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rz +
    Si eu cred ca TV 1000 va intra pana la urma in grila Focus... si sustin in continuare ca pe piata DTH-ului din Romania vor ramane in final cei 2 operatori care au spatele asigurat... adica cei care au ''in spate'' RCS-ul si UPC-ul
    Ceilalti rezista numai daca fac abonamente la greu...

"ceilalti" chiar fac abonamente la greu

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta e foarte bine!
    Utilizatorii finali au numai de castigat de pe urmele unei concurente dure... sa ajunga pachetul baza si 3$, din partea mea

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu stiu de ce spuneti ca Focus da faliment. Nu vad ce are Max si Digi in plus. Din contra din cate cunosc eu cei care si-au luat Digi nu sunt prea incantati findca se intrerupe intr-o veselie la cea mai mica innorare si trebuie sa ajunga la o casierie RCS sa-si achite abonamentul, iar la Max se vede sub orice critica.Ce e valabil la Max si Digi e grila de programe in rest dezastru.Incerc sa explic persoanelor care sunt abonati Digi sa-si cumpere antene de minim 1.2m si multi au facut asta. Mai ramane LNB-ul si receptorul. Adica ....... mai bine isi iau altceva.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)