Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
    高清狀態 Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up Digi mobil prepay

inca o veste buna marga rds-rcs http://www.rcs-rds.ro/telefonie-mobi...-mobil-prepaid
    Digi Mobil Prepaid: cartela preplatita pentru voce si internet mobil de la RCS & RDS
    Incepand cu luna august 2010, RCS & RDS ofera servicii de telefonie mobila si internet mobil pe cartele preplatite.

Noul serviciu de telefonie mobila pe cartela preplatita oferit de RCS & RDS se numeste Digi Mobil Prepaid, iar oferta este disponibila in toate zonele in care compania dispune de acoperire 3G, adica in peste 230 cele mai importante localitati din Romania si in peste 5000 kilometri de drumuri nationale.

Pe aceeasi cartela preplatita poate fi activat oricand serviciul de internet mobil de 7,2 Mbps, cu trafic nelimitat.

Si cu acest nou serviciu Digi Mobil, RCS & RDS va demonstreaza ca telefonia mobila poate fi si IEFTINA si ca puteti vorbi CAT si CAND aveti nevoie, cu sume foarte mici !
    Oferta noastra este, ca de obicei, SIMPLA si CLARA si este destinata tuturor categoriilor de utilizatori, indiferent de bugetul de care dispun !

Tarife:
    1 cent/minut = in toata reteaua Digi, pe fix (Digi Tel) si pe mobil (Digi Mobil)
    2 centi/minut catre retelele fixe ale altor operatori de telefonie fixa
    4 centi/minut in retelele fixe ale altor operatori de telefonie mobila
    8 centi/minut catre operatorii de telefonie mobila, national
    de la 8 centi/minut catre operatorii de telefonie mobila, international

Tarifele sunt valabile oricand, indiferent de ore sau de numere favorite si nu includ TVA.

Cartela:
    Valoarea cartelei Digi Mobil Prepaid este de 3 euro (fara TVA)
    • Nivel minim de reincarcare = 0,5 euro (fara TVA) pentru un credit total de pana in 20 euro (fara TVA)
    • Reincarcare – cu multipli de 1 euro (fara TVA) pentru un credit total de peste 20 euro (fara TVA)
    • Reincarcare - pana la 150 euro (fara TVA)
    • Creditul disponibil - pana la 200 euro (fara TVA).
    • Perioada de valabilitate a creditului 6 luni - in care se pot initia apeluri si trimite SMS-uri
    • Perioada de gratie de 12 luni - in care se pot primi apeluri si SMS-uri si se poate apela gratuit numarul de urgenta 112

Internet:
    • Internet mobil de 7,2 Mbps, cu trafic nelimitat inclus - 4 euro (fara TVA)
    • Se poate activa in limita creditului existent, de cel putin 4 euro (fara TVA)
    Activare printr-un SMS fara continut la numarul 302
    • Perioada de utilizare de 30 de zile
    Last edited by petre-sat; 31st August 2010 at 06:30.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

internet mobil de 7,2 Mbps, cu trafic nelimitat inclus - 4 euro (fara TVA)
    ma si gandeam sa-mi fac asta cand am vazut si stelutele din oferta

** Viteza de acces se va limita la 128 kbps viteza de download si pana la 64 kbps viteza de upload dupa primii 5 Gbytes consumati.

oricum este cea mai buna oferta de pe piata la internet mobil.abia astpt sa ma sune tampitii de la vodafone sa ma roage sa prelungesc ... mai stau client la ei pana-i paula...niste nemernici...nu merge nici la nivelul dial up chiar unde am semnal 3 g ce sa mai zic unde nu este. si mai si sunt limitat la 2 giga...huoo...
    SS2+ECHOSMART 790+H-H+ANTENA1.2

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ieri mi-am luat si eu sim-ul. Din pacate nu am un telefon 3G insa o sa fac rost de un modem 3G.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

de unde se poate cumpara cartela ?
    http://uploadimage.ro/images/04034302560823760342.jpg

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

din orice casierie.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mtest View Post
    din orice casierie.
    le si au cartelele sau e doar reclama? ca si cei de la orange cu nokia e65.aveau si ei promotie dar nu gaseai telefonul in nici un magazin.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Desigur ca au cartele in toate casieriile UNDE EXISTA SEMNAL Digimobil .Nu vad de ce ar avea prin orasele unde nu au acoperire. Spre deosebire de restul operatorilor mobili prepay la Digi trebuie sa mergi cu un document de identitate pentru a achizitiona un sim. Pretul e de aproximativ 16 lei si ai 3 euro credit.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Mi-am cumparat un pachet cu modem Cosmote la 179 lei. Am decodat modemul cu un soft gasit pe net si am bagat cartela de digi. Am incarcat cu inca 2 euro si am activat optiunea de net si merge foarte bine.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vasilis View Post
    Mi-am cumparat un pachet cu modem Cosmote la 179 lei. Am decodat modemul cu un soft gasit pe net si am bagat cartela de digi. Am incarcat cu inca 2 euro si am activat optiunea de net si merge foarte bine.
    am si eu unul de la vodafone pe care as vrea sa-l decodez pt a folosi rds-ul.imi poti spune si mie unde ai gasit acel soft pt decodat si cum se instaleaza?

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Iti trimit un link pe PM. Programul l-am gasit pe unforum concurent.
    Modemul de la Cosmote e ZTE si merge decodat usor cu acel program. Spune ca are nu stiu cate sute de mii de credite incarcate. Cele de la Vodafone sun Huawei. Nu stiu daca merg si acestea.
    Lansezi aplicatia---->La select manufacturer pui HUAWEI DATACARDS ---->La Select model lasi Autodetect----->Dai click pe lupa----> o sa iti apara modelul de modem.-------> Dai click pe UNLOKING -------> Clik pe UNLOK.

ULTIMII 2PASI I-AM FACUT PENTRU ZTE. PE HUAWEI CRED CA E CEVA CU IMEI-ul si DO JOB.
    Sa imi zici daca merge si pe Huawei.

PS Toate acestea trebuie facute cu o alta cartela sim in modem decat Vodafone.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Salut! Care sunt setarile internet ce trebuiesc facute pe telefonul mobil pentru a putea folosi optiunea de internet, stie cineva? Ma refer la APN, IP, port, proxy, user, parola... Sau sunt trimise automat in momentul activarii optiunii ca la ceilalti operatori?
    Triax TDA110, LNB Inverto black ultra 0,2dB, H-H Optibox DM 3800S, NEO-095 & Conrad rotor, DM800 HD PVR, Optibox Raptor, Amiko 8800, Optibox CX PVR, General Satellite VA-7200, 90E-30W!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Iti trimit un link pe PM. Programul l-am gasit pe unforum concurent.
    Modemul de la Cosmote e ZTE si merge decodat usor cu acel program. Spune ca are nu stiu cate sute de mii de credite incarcate. Cele de la Vodafone sun Huawei. Nu stiu daca merg si acestea.
    Lansezi aplicatia---->La select manufacturer pui HUAWEI DATACARDS ---->La Select model lasi Autodetect----->Dai click pe lupa----> o sa iti apara modelul de modem.-------> Dai click pe UNLOKING -------> Clik pe UNLOK.

ULTIMII 2PASI I-AM FACUT PENTRU ZTE. PE HUAWEI CRED CA E CEVA CU IMEI-ul si DO JOB.
    Sa imi zici daca merge si pe Huawei.

PS Toate acestea trebuie facute cu o alta cartela sim in modem decat Vodafone.
    am doua de vodafone,unul e zte k3565-z,am facut cum mi-ai spus si la final "Card successfully unlocked !".momentan nu am o cartela de rds pt probe,dar maine o sa-mi aduca cineva un sim.celalalt e huawei e220 si pe asta nu l-am rezolvat,chiar nu stiu cum sa-l rezolv.mai perseverez si vedem daca iese ceva.

高清狀態 Teacher
    Posts Thanks / Likes

la e 220 trebuie sa ii faci prima data update de firmware toate programele le gasesti aici si tutorialu http://www.elakiri.com/forum/showthread.php?t=115870

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Imi spuneti si mie va rog ca model de modem sunt cele de la Vodafone care se vand la pachetl prepay pe care scrie pretul recomandat 134,99 lei.
    Stiu ca modelul e 3565 insa asa ceva are si ZTE si Huawei.

Non Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Imi spuneti si mie va rog ca model de modem sunt cele de la Vodafone care se vand la pachetl prepay pe care scrie pretul recomandat 134,99 lei.
    Stiu ca modelul e 3565 insa asa ceva are si ZTE si Huawei.
    Sunt Huawei K3565 - rev. 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)