Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Logo digisport la transmisiunile live.

Logo digisport si digisportplus la transmisiunile live ma calca pe nervi. De exemplu cand ma uit la meciurile din Anglia, dupa ce ca avem scorul pe o sigla mare mai vin si amatorii de la digi cu ditamai pleasca de sigla si nu ar fi mare lucru asta, insa mai avem si textul "DIRECT" cu fonturi imense si sub el inca unu tot la fel de urat si mare "16:9". Chiar nu ma intereseaza ca e 16.9 ca oricum tre sa il setez din tv, iar "direct" ar putea fi scris mai mic , asa cum face tvr-ul la transmisiunile live.

De ce mai e nevoie de sigla digi la contrast maxim cand o semitransparenta ar trada ceva consideratie pt abonatii ei si ceva profesionalism la mijloc, asa cum fac aia mai buni(ProTV HD)

Sper ca cineva sa inteleaga ceva ca nu se poate sa ocupi ecranu cu patralete si cerculete.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by leonardp View Post
    Logo digisport si digisportplus la transmisiunile live ma calca pe nervi. De exemplu cand ma uit la meciurile din Anglia, dupa ce ca avem scorul pe o sigla mare mai vin si amatorii de la digi cu ditamai pleasca de sigla si nu ar fi mare lucru asta, insa mai avem si textul "DIRECT" cu fonturi imense si sub el inca unu tot la fel de urat si mare "16:9". Chiar nu ma intereseaza ca e 16.9 ca oricum tre sa il setez din tv, iar "direct" ar putea fi scris mai mic , asa cum face tvr-ul la transmisiunile live.

De ce mai e nevoie de sigla digi la contrast maxim cand o semitransparenta ar trada ceva consideratie pt abonatii ei si ceva profesionalism la mijloc, asa cum fac aia mai buni(ProTV HD)

Sper ca cineva sa inteleaga ceva ca nu se poate sa ocupi ecranu cu patralete si cerculete.
    Da, e de tot kkt-ul realizata combinatia:

Parca e realizata de amatori.
    Scuze de calitate poza

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Iar dau ca exemplu DigiSport HU unde sigla este mult mai mica, iar acel "direct" (sau "elő" in maghiara) este foarte mic.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu revin la intrebarea, de ce nu e afisat scorul la meciuri? stiu ca s-a mai discutat din cauza audientei, dar cand este un canal pay per view in mare parte, telespecatorul a platit pentru el, chiar daca se uita 1 minut si apoi schimba programul.
    tot nu inteleg de ce nu se afiseaza scorul la meciuri.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by scary View Post
    eu revin la intrebarea, de ce nu e afisat scorul la meciuri?
    Din respect pentru abonati, de aceea. Ar putea ca macar pe digisportHD sa aiba scorul tot timpul, si sa transmita pe el ceea ce este HD nu Vaslui-Urziceni (SD oribil) iar RealMadrid joaca pe digiplus cand am putea sa il vedem la calitate super.
    Insa eu tot le gasesc scuza ca sunt la inceput, si sper ca o sa isi revina.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu-mi place de nicio culoare sigla postului.
    Puteau sa o faca in genul celor de la skysports sau directv. Mica si transparenta.
    FAbian23

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Am observat ca acum au mai micsorat "16x9" insa, pt a nu se dezminti, au pus un border negru pe el, ca sa fim siguri ca nu il ratam. Ei chiar cred ca ne intereseaza asta. Au primit oare vre-o reclamatie ca era 16.9 transmisiunea iar noi credeam ca e doar un jalnic 4x3.

Si apropo de 4x3 are cineva idee cand anume alte canale gen Realitatea, Antena si restu vor face si ele pasul la 16x9 ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cand va disparea televiziunea clasica de tip analogic. La tara oamenii receptioneaza in unele locuri doar programele tv nationale ( TVR 1, si rareori TVR 2) printr-o antena amplasata pe casa (de tip Yagi).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

intamplator am ramas azi pe Digisport si surpriza, la meciul de rugby Steaua-Farul transmis in direct era afisat scorul

de ce afisati acolo scorul?
    si asa nu se uita la meci, pierdeti si ultimii telespectatori
    da, aici scoru nu conteaza rating, si asa e -1% (nici cameramanii nu se uita la meci)
    DIGIBOX HUMAX-I; AzBOX HD; 1.8m parab.;18Strong; Motech, SS2

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Am observat acum ca la transmisiunile unde se vede 16x9 sigla DigiSport si DigiSportPlus e distorsionata pt ca e pentru formatul 4x3. Din pacate nu e decat o dovada de dezinteres si problema e ca se tot perpetueaza.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Cand totul era ok, au lucrat iar si au facut sigla cat capul lui Ivanovici, in plus nu mai e asezata in colt, ci mai jos, arata ca naiba.

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

eu sunt de acord cu fabian!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

tipic otv-ist.... cu cat e incarcat ecranul, cu atat e mai bine...

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce era pana acum era mai bine ... astia de la digisport chiar nu inteleg, ca cateodata ce e mai putin este defapt mai mult

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce-mi place de unii dintre voi....parca DolceSport are o sigla din punct de vedere cromatic mai placuta ochiului...

Pana la urma conteaza ca ai unde sa vezi live un Barca - Real , Steaua - Dinamo sau Chelsea - M.U. si nu numai ca le vezi live , le vedeti si aproape gratis ! Ia ganditi-va cat plateati pentru un canal cu contentul lui DigiSport , content comparabil cu cel al Sky-urilor vestice, daca acest program era la Boom , Dolce sau alt DTH fantoma ...

Pana acum doreati minutul si scorul , acum ca sunt , va legati de sigla , incredibil , in urma cu 4-5 ani va mutati antenele de la est la vest sa vedeti un amarat de meci fta sau piratat , acum tot romanul vede gratis zeci/sute de meciuri lunar , totul aproape gratis si sta in loc de sigla DigiSport...uitati-va la BoomSport sau Telesport poate respectivele canale au o sigla mai...sexy !
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)