Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default pe cand hd pe digi satelit

sall toata lumea am si eu o intrebare este posibil in toamna asta sa apara hd pe satelit la digi tv si inca ceva romtelecomu si compania ei auxiliara de cablu nextgen colinda in special la tara cu echipe de 10-15 persoane din casa in casa dupa abonatii mint oamenii ca digi a dat faliment etc

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariusat View Post
    sall toata lumea am si eu o intrebare este posibil in toamna asta sa apara hd pe satelit la digi tv si inca ceva romtelecomu si compania ei auxiliara de cablu nextgen colinda in special la tara cu echipe de 10-15 persoane din casa in casa dupa abonatii mint oamenii ca digi a dat faliment etc
    Un numar de inmatriculare masina, ceva concret in PM localitate, etc?
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

echipe de juniori si supervizori fugiti de la RCS&RDS catre "un trai mai bun". au luat-o in bot. la rcs vin banii dupa 3 luni dar vin. ai ce vinde : digisport, fiberlink 100Mb, stick moka.
    .

Stargate FAN Teacher
    Posts Thanks / Likes

Trebuie să inventeze și ei ceva ca să atingă targetul de vânzări...
    Mai sunt posturi disponibile dacă interesează pe careva

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pina la urma nu exista vreo informatie cu privire la diji HD ?
    Eu unul m-am saturat de cite conserve 1160 am schimbat pe la cozi interminabile si nesimtire maxima...
    Astept un receiver HD si ceva mai bun de la ei, altfel renunt la diji...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gen70 View Post
    Pina la urma nu exista vreo informatie cu privire la diji HD ?
    Eu unul m-am saturat de cite conserve 1160 am schimbat pe la cozi interminabile si nesimtire maxima...
    Astept un receiver HD si ceva mai bun de la ei, altfel renunt la diji...
    ha ha ha

tu chiar ai impresia ca atunci cand vor fi receptoare DVB-S2 HD vor fi mai fiabile? Sincer ma indoiesc sa investeasca rds in scule de calitate,deoarece nu e in politica lor(echipamente gratis la abonament mic) !sa ne gandim ca e totusi un business si e necesar sa fie profit si la ei! Deci de unde bani ,pentru scule adevarate?!

O alta posibilitate ar fii sa faca din nou greseala "caravanelor" in care toata lumea isi lua digi+instalare contra unei semnaturi,nu este exclus sa nu fii invatat ei nimic din asta !

P.S. uita-te prin ce perioada trece acum Digi tv.... lipsa totala de echipamente de o perioada foarte mare de timp,adevarul e ca mai vin o data la 2 sau 3 saptamani cate 10 -20 bucati care se dau pe sub mana la "cunostiinte"! Prin asta nu inteleg decat ca nu mai au finante pentru a cumpara echiamente noi si o duc nasol...deoarece cerere exista !

pe de alta parte nici echipamente pentru service nu sunt.. daca ti se strica receptorul si ai ghinionul de a avea din ala dublu .. astepti multi si bine pe o lista acolo la rds pana ti-l schimba ... ca nu au echipamente de service!

Aici la mine in Timisoara sunt la curent cu problemele acestui provider.....

Asta e treaba?!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Asa gindeam si eu,legat de calitatea conservei Hyundai 1170 de cablu.Dar cu Humax C HD mi-am schimbat parerea.Merge nonstop de cind au aparut primele,e intr-un corp de mobila unde nu are ventilatie,si e belea.In plus,fata de totii operatorii concurenti,la asta merge usb pantru a rula foto/muzica/filme(avi).Pentru 10/ron luna,contract prelungit pe 14 luni pentru o scula care costa la liber 200 de euro,e ceva.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Daca nu pot urca HD pe satelit ,abonatii de satelit care au in zona si cablu pot opta doar pt HD de pe cablu?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    Asa gindeam si eu,legat de calitatea conservei Hyundai 1170 de cablu.Dar cu Humax C HD mi-am schimbat parerea.Merge nonstop de cind au aparut primele,e intr-un corp de mobila unde nu are ventilatie,si e belea.In plus,fata de totii operatorii concurenti,la asta merge usb pantru a rula foto/muzica/filme(avi).Pentru 10/ron luna,contract prelungit pe 14 luni pentru o scula care costa la liber 200 de euro,e ceva.
    "Scula" costa la liber 140-160 euro (Humax PR-HD 2000C) dar ma indoiesc ca vorbim de acelasi STB si de aceeasi calitate. Si spun asta gandidu-ma la "calitatea" receiverelor satelit Humax Digi (made in Turkey) care e departe de adevarata calitate HUMAX.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)