Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile To the RCS&RDS smartguy

Sanatate!
    Tatal meu are abonament la pachetul de baza al DigiTV- serviciul satelitar. Dupa lupte seculare care au durat ceva mai mult de un an, RCS&RDS a reusit cablarea blocului cu pricina. Bine inteles ca omu` doreste sa treaca la serviciul pe cablu, din motive de comoditate.
    Daca exista un smartguy, dintre cei care au acces la baza de date a providerului, capabil sa ne furnizeze rsa&bk pentru respectivele echipamente, as fi incintat sa-i preiau mosului contractul si sa-l extind la pachetul full. Daca nu primesc nicio oferta, contractul de satelit va muri cel mai tarziu la 1 octombrie.
    The smartguy beneficiaza de discretie totala, cu exceptia cazului in care dupa ce batem palma si el primeste ceea ce i se cuvine "abureste" questiile. No offence.
    Take it or leave it, is up to you.
    Amiko Alien + 1,15 Al [13E-4,8E-0,8V] pe suport TRIAX + Kathrein CAS60 [5V] + 40"HD Blaupunkt + 43"UHD LG

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca e o agitatie acum pe holurile de la RDS...
    Dati-i , domnilor, bca-ul si pcr-ul ca altfel pierdeti un client!
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Chillaaa ...

Dom`le, n-ai fost atent, sau esti rau intentionat.
    Nu-i vorba de pierdere - babu chiar trece de la satelit la cablu la acelasi provider. Unde vezi client pierdut ?
    Nu face flame, asta nu te face pe tine mai bun si pe mine mai rau.
    Last edited by mateda; 19th August 2010 at 12:04. Reason: Ajustari de bun-simt
    Amiko Alien + 1,15 Al [13E-4,8E-0,8V] pe suport TRIAX + Kathrein CAS60 [5V] + 40"HD Blaupunkt + 43"UHD LG

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile

"smartguy"... esti funnyguy ...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Bullshit....ne-am americănizat la greu! In romaneste se foloseşte 'rahat' sau...'plin de băşini' Aflarea codurilor e in jur de 100 ron. Cât de prost îl crezi pe 'smartguy' ala ?
    PS: In prima si a doua propozitie m-am referit la postare! In ultimele...la continutul ei

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

A smart guy for a stupid guy

Vornic Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mateda View Post
    Sanatate!
    Tatal meu are abonament la pachetul de baza al DigiTV- serviciul satelitar. Dupa lupte seculare care au durat ceva mai mult de un an, RCS&RDS a reusit cablarea blocului cu pricina. Bine inteles ca omu` doreste sa treaca la serviciul pe cablu, din motive de comoditate.
    Daca exista un smartguy, dintre cei care au acces la baza de date a providerului, capabil sa ne furnizeze rsa&bk pentru respectivele echipamente, as fi incintat sa-i preiau mosului contractul si sa-l extind la pachetul full. Daca nu primesc nicio oferta, contractul de satelit va muri cel mai tarziu la 1 octombrie.
    The smartguy beneficiaza de discretie totala, cu exceptia cazului in care dupa ce batem palma si el primeste ceea ce i se cuvine "abureste" questiile. No offence.
    Take it or leave it, is up to you.
    ce te opreste sa folosesti tu echipamentele si sa ramana pe numele tatalui?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

pe o alta planeta,o companie ce se numea Micro$oft punea pe forumuri / board-uri publice cereri pentru anumite programe facute de o firma ce ii era 'competitoare'..asta ca sa caute pe acei care lucrau "reverse engineering" si ii racolau ...apoi,ii bagau la caldura ,la suprafata solului,intr-o atmosfera greu de r€spirat ! !

acuma nu fac nici o aluzie la firme ce ofera servicii aici,prin locurile astea...pura coincidenta !
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Binevoitori ...da` multi

Quote Originally Posted by parpaneata View Post
    Aflarea codurilor e in jur de 100 ron
    Intre noi, juvetii, poti sa-mi recomanzi pe cineva care poate face questia asta la un Humax +IV ? Pentru modelele vechi de Hyundai stiu eu pe cineva, daca te intereseaza.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)