Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Default [email protected] HELP ca-mi sar dracii.....

M-ai ajutat odata cu un receptor luat in chirie dar bagat fortat la plata pe factura si ai reusit cumva ca suma sa se reporteze pentru luna urmatoare, singurul dezavantaj era ca nu puteam platii anticipat.

Asta a fost una.

Acum e belea mare si nu vreau sa folosesc cuvinte plastice aici pe forum referitor la RDS&RCS pentru ca multi sustinatori vor sarii in sus si va trebuii sa scot limbajul suburban la vedere.

Deci:
    Am luat un receptor cablu HD in custodie si cum p.u.l.a. mea fak fetele alea la calculatoare nu stiu, ca m-au inregistrat cu doua receptoare HD. Daca doreai 2 receptoare nu primeai dar de contabilizat se poate....ahhhh...baga...mi-a scapat .

Bun.
    Vine factura cu "Alte servicii"=40 lei. Sun si aflu ca e chiria pe 2 luni pentru 2 receptoare HD in custodie. Zic , pai eu am doar unul ce fac ? Pai platiti factura faceti reclamatie si se rezolva in 30 zile.

Factura nu am vrut sa o platesc la timp dar pana la urma am platit-o cu cateva zile intarziere ca nu am ramas in doua pachete de tigari.

Acum culmea nesimtirii. Desii am facut reclamatie constand in cateva zeci de telefoane si faxuri care bineinteles m-au costa mai mult decat abonamentul pe 2 luni si la care aveam confirmare ca se rezolva in 30 zile ,primesc noua factura .......SURPRIZA....cum crezi?

Raspund tot eu:

La fel. Cu chiria pentru 2 receptoare HD .....Tananaaaa......Ce-i asta? Nesimtire sau incompetenta?

Sun iar. "Va rugam sa asteptati ca se rezolva in timp util"

Pai care e timpul p.u.l.i.i mele ala util ca a trecut deja o luna si juma si nu se misca nimeni? Iar sponzorizez maretia RDS$RCS ahhhhhh ...baga...iar mi-a scapat....

Asta a fost a doua....ma rog in ultimul timp ca au fost mai multe probleme in ultimii 5 ani.

Eeeeee? tu ce zici? Poti sa-ti faci putin timp? ca in ultima vreme nu prea ai avut.

Verifica pleaseeeeeeeeeeeeeee facturile astea :seria F1001 numarul 26348106 si F1001 29249983 si da-mi un raspuns pozitiv.

Si pana verifici cred ca o sa-mi dau drumul la gura referitor rdsrcs ca sunt santierist de 20 ani si unul din 3 cuvinte la noi este...........ghici?
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Da-mi in PM ID client te rog sau CNP.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Aaaaaaaaaa........? Cum e? ......nici un semn? ...au trecut 6 zile de la PM.

Zii e alba sau neagra?...nu mai stau sa pierd timpul............Reclam la OPC sau mai astept?
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Uitasem sa-ti raspund: colegele de la tine din oras au facut nota interna cu enspe reveniri ca sa se remedieze situatia... se va rezolva... cu ANPC nu, ei n-au acces la baza de date s-o rezolve, amenda nu pot da, fiindca e in curs de rezolvare si crede-ma colegii din Constanta la faza asta chiar au facut tot ceea ce se poate face... se va rezolva.
    Moteck DigiPower SG-2100

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk View Post
    Nici pe tine nu te-am uitat, mai bazaie-ma seara pe mess...
    Moteck DigiPower SG-2100

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)