Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Europa League play-off !

FC Vaslui - OSC Lille 20:00 DigiSport

Steaua Bucuresti - Grasshopper 20:45 live Pro TV

Hajduk Split - Unirea Urziceni 21:30 live DigiSport Plus

FC Timişoara - Manchester City 22:00 DigiSport

Din nou DigiSport a cumparat aproape TOT !
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    FC Vaslui - OSC Lille 20:00 DigiSport

Steaua Bucuresti - Grasshopper 20:45 live Pro TV

Hajduk Split - Unirea Urziceni 21:30 live DigiSport Plus

FC Timişoara - Manchester City 22:00 DigiSport

Din nou DigiSport a cumparat aproape TOT !
    sa intelegem ca vor lipsi primele 15 minute ale meciului de la timisoara (incepe la 21:45) ?! sau care e "viziunea" digisport cu privire la o transmisiune sportiva profesionista, de calitate ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

eu vad ca unul e de la 8 si celalalt de la 10 timp berechet

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Betesig View Post
    eu vad ca unul e de la 8 si celalalt de la 10 timp berechet
    multi "vad", putini pricep
    deci nu stiu ce "vezi" tu, dar meciul de la timisoara incepe la ora 21:45, iar transmisunea digisport la ora 22 ...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu incepe la 10 ci la 9:45
    uefa.com

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

N-am mai vazut un meci de ani de zile (asa ca s-ar putea sa vorbesc pe nas), dar nu cumva la 9:45 incepe transmisia plus nelipsitele reclame iar la 10:00 incepe meciul propriu-zis?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pai nu televiziunile dicteaza ora ? pana in faza grupelor

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    N-am mai vazut un meci de ani de zile (asa ca s-ar putea sa vorbesc pe nas), dar nu cumva la 9:45 incepe transmisia plus nelipsitele reclame iar la 10:00 incepe meciul propriu-zis?
    meciul "propriu-zis", anuntat si pe site-ul uefa, incepe la 21:45. si nu cred ca arbitrul german va amana fluierul de inceput, doar ca sa aiba timp digisport sa termina transmisiunea de la vaslui si apoi sa-si mai transmita si reclamele
    deci eu inteleg ca fie vor lipsi primele 15 minute, fie se va transmite tot meciul decalat cu 15 minute. sau se vor transmite oare primele 15 minute pe digi info ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pai nu televiziunile dicteaza ora ? pana in faza grupelor
    vezi ca faci confuzii ... nu este un meci in liga lui mitica (unde se joaca o etapa timp de 4 zile, cu meciuri duminica seara de la ora 22, si alte aberatii), ci in uefa europa league

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by minitehnicus View Post
    vezi ca faci confuzii ... nu este un meci in liga lui mitica (unde se joaca o etapa timp de 4 zile, cu meciuri duminica seara de la ora 22, si alte aberatii), ci in uefa europa league
    eu imi amintesc de meciuri din uefa care incepeau si la 6-7 (echipe romanesti vs straine, pe tvr1 mai ales)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

eu imi amintesc de meciuri din uefa care incepeau si la 6-7 (echipe romanesti vs straine, pe tvr1 mai ales)
    eu am impresia ca tu esti turc
    tu nu pricepi ca ora de incepere a fost stabilita si comunicata la uefa deja de cateva zile ? s-au tiparit bilete, arbitrul, echipa adversa, suporterii stiu de ora de incepere 21:45, etc.
    si acum vine megateleviziunea digisport, si trebuie schimbata ora de incepere, ca sa aiba ei timp de reclame, sau ce visezi ? ce tot ii dai cu "televiziunile dicteaza ora" ? asta functioneaza doar la liga lui mitica, cand se tot muta/amana meciuri, sau se pun la ore imposibile, ca asa li se scoala celor de la antena 1 sau digisport.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pentru cei ce sunt pe langa fotbalul modern...,arbitrul de rezerva primeste comfirmarea de start de la regizorul transmisiunii, acesta transmitand in casca arbitrului de centru momentul startului.
    Daca se prelungesc reclamele publicitare, jucatorii stau in joc de glezne pana televiziunea care a platit evenimentul isi termina mascarada.
    Si daca ne luam dupa UEFA, orele recomandate (dar nu obligatorii) pana in faza grupelor ar fi 20.00 si 22.05.
    Intr-un cuvand, daca Digi vrea sa fluiere, fluiera...si schimba ora de incepere cand vrea muschii lui.
    Last edited by mariusvlad2; 18th August 2010 at 08:47.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariusvlad2 View Post
    Pentru cei ce sunt pe langa fotbalul modern...,arbitrul de rezerva primeste comfirmarea de start de la regizorul transmisiunii, acesta transmitand in casca arbitrului de centru momentul startului.
    Daca se prelungesc reclamele publicitare, jucatorii stau in joc de glezne pana televiziunea care a platit evenimentul isi termina mascarada.
    Si daca ne luam dupa UEFA, orele recomandate (dar nu obligatorii) pana in faza grupelor ar fi 20.00 si 22.05.
    Intr-un cuvand, daca Digi vrea sa fluiere, fluiera...si schimba ora de incepere cand vrea muschii lui.
    interesant
    deci daca 10 televiziuni transmit un meci de fotbal, arbitrul sta si asteapta pana toate isi termina de difuzat reclamele ?!
    si vrei sa-mi spui ca daca digi ar transmite prin absurd campionatul mondial de fotbal sau champions league, arbitrii vor trebui sa stea in pozitie de drepti, pana unul de la digi isi va termina de mancat sandwichul, si se va milostivi sa ii sune sa le dea aprobarea sa inceapa meciul ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mda... E clar ca nu intelegi mare lucru din fenomenul asta.
    Ia uite ce scrie Prosportul de azi:

Digi Sport a schimbat ora Canalul Digi Sport a cumpărat ieri dreptul de a televiza meciul Poli - Manchester City, în schimbul a 100.000 de euro. Ora de începere a meciului a fost schimbată, de la 21:45 la 22:00, deoarece canalul respectiv transmite de la ora 20:00 şi meciul Vasluiului cu Lille.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)