Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Default iRealitatea FM se inchide

pe cand si porcaria aia de Irealitatea TV?

+++++++++++++++++++++++++++++

Robert Turcescu pleaca de la Realitatea FM, post care "se inchide de la 1 septembrie"

de C.I. HotNews.ro
    Luni, 16 august 2010, 12:06 Economie | Media & Publicitate

Robert Turcescu a anuntat, luni, pe Twitter si pe blogul sau ca paraseste Realitatea Media si sefia postului de radio Realitatea FM. El a declarat pentru HotNews.ro ca "imediata consecinta a anuntului meu este ca de la 1 septembrie se inchide Realitatea FM", Turcescu precizand ca redactia a fost informata in acest sens de conducerea grupului la scurt timp dupa ce el a anuntat ca demisioneaza.

El a precizat ca el si-a anuntat demisia in cursul diminetii si ca abia apoi a fost anuntata in redactia Realitatea FM decizia de inchidere a postului unde pana acum a fost director general. In privinta motivelor pentru care a decis sa plece, Turcescu a spus pentru HotNews.ro ca "nici nu ma intereseaza sa spun mai mult decat am spus acolo (pe blogul sau - n.r.). Nu e o chestiune intempestiva". El a afirmat ca "nu merg nicaieri. Este o perioada in care voi sta, ma voi uita. Nu am vreun proiect".

In cursul diminetii, Robert Turcescu a spus pe Twitter ca "azi, 16.08.2010, anunt public demisia mea din Realitatea Media. Detalii pe turcescu.ro, incepind cu ora 11.00". In prima sa postare pe Turcescu.ro, blog nou infiintat, el spune sub titlul "Un sfarsit e un inceput" ca:

• "Pentru mine a sosit vremea sa deschid un alt capitol. Nu-mi fac iluzii si nici planuri in care sa incapa cuvinte precum “mai bine” sau “mai rau”. Dar simt de ceva vreme ca e momentul pentru o noua provocare pe care inteleg sa mi-o asum dincolo de calcule financiare sau doctrinare."
    • "Nu stiu, acum, cind scriu aceste rinduri, incotro ma indrept si nici care sint provocarile viitorului imediat. Vom vedea impreuna prin intermediul acestui spatiu virtual in care ma oblig sa postez perodic o suma de ginduri, amintiri si experiente. Am tolba plina, cum s-ar spune, asa ca sint convins de faptul ca nu ne vom plictisi impreuna."
    • "Da, azi, o data cu aparitia acestor rinduri, anunt public ca plec din Realitatea Media privind fara minie inapoi, desi se poarta de ani buni scandalul public si aruncatul cu laturi."
    • Povesteste pe larg despre diverse experiente ale sale la Europa FM, Evenimentul Zilei si cum a inceput sa lucreze pentru Realitatea TV. Citeste mai mult pe Turcescu.ro

++++++++++++++++++++++++
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

UPDATE Contactat de HotNews.ro, Sorin Freciu, presedintele CA al grupului Realitatea-Catavencu, a spus ca "nu se pune problema inchiderii", dar "sigur, conditiile actuale fac sa restructurezi, sa te pliezi cu costurile". El a spus ca "este o echipa care se ocupa de o noua grila" ce va fi introdusa dupa 1 septembrie.
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Imi place: turcescu paraseste Realitatea FM si, in consecinta, se inchide. In mod sigur nu s-a intamplat invers. Daca ramanea turcescu era foarte profitabil. Din capitolul "Nu dai tu divort, dau eu".

Iar bancurile cu "nu se inchide" sunt pentru CNA sa nu piarda licenta. Probabil ca vor lansa un post nou pe aceeasi frecventa sau o vor vinde.

Asa cum s-a intamplat cu NewsFM. Numai ca de ala imi pare rau.

Cum spumega turcescu impotriva pensionarilor si cum tipa el sa le taie pensiile ca asa merita n-o sa-mi lipseasca.

v

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

si uite asa continua falimentele in imperiul lui vantu singura lui sansa de scapare este sa vina psd-ul la putere si sa ii faca o reesalonare nerambursabila a datoriilor

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stargate99ro View Post
    si uite asa continua falimentele in imperiul lui vantu singura lui sansa de scapare este sa vina psd-ul la putere si sa ii faca o reesalonare nerambursabila a datoriilor
    Tu ai aflat ca Realitatea FM era un post a lui Vantu pe care se ridicau osanale lui Base? Sau nu se incadreaza in "Starea natiunii dupa Carmaci"?

v

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Realitatea ridica osanale celui care da mai mult ( cine uita de datorii ) a ridicat osanale si lu' Baselu dar din pacate pentru ei a uitat Baselu de datoriile lu' vantu si atunci trebuie sa-l declare persoana non grata

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Asa se intampla cu toti cei care nu sunt obiectivi si echidistanti...isi pierd credibilitatea,nu mai sunt ascultati sau nu se mai uita nimeni la ei si se inchid singuri.
    Last edited by adrianos73; 17th August 2010 at 17:37.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)