Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Bunic Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Renumt la Iphone

Mam hotarat renunt la iPhone si-mi iau Nokia N8 iar daca nu voi fii multumit scot n95 din sertar si raman la el.

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by GAGI View Post
    Mam hotarat renunt la iPhone si-mi iau Nokia N8 iar daca nu voi fii multumit scot n95 din sertar si raman la el.
    adica vrei sa zici ca nu merita banu?! te sparge blanosu"

Bunic Expert
    Posts Thanks / Likes

Ca sa fiu sincer nici un telefon nu merita mai mult de 100 lai scapat din mana si sau dus o caruta de bani si un telefon de 20 de euro isi face treaba adica vorbesti cu cine vrei restu sant fite in capul nostru.

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ca sa fiu sincer nici un telefon nu merita mai mult de 100 lai scapat din mana si sau dus o caruta de bani si un telefon de 20 de euro isi face treaba adica vorbesti cu cine vrei restu sant fite in capul nostru.
    Prea subiectiv vezi tu totul, asa nici o masina nu merita sa coste mai mult de 500 euro, tot 4 roti are si daca merge prea tare mori cu ea; la fel si un laptop daca-l scapi pe jos ai o sacosa de piese dup-aia. Si in primul rand, iphone la fel ca si samsungul ala nou de zici ca-i copia lui, la fel si htc si restul nu sunt telefoane, daca voiai telefon iti luai unul cu 15-20 euro si gata. Pentru unii (si eu printre ei) sunt aplicatii care nu vor merge niciodata pe un telefon simplu, aplicatii de care te folosesti si care te ajuta si-ti baga bani in buzunar... si atunci ajungi la un device gen iphone sau altceva cu android!

bafta
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default why smartphone?

Vreau sa te intreb care au fost asteptarile tale de la un telefon din clasa
    din care face parte iPhone-ul si aici intra Samsung i9000?
    Sincer eu il folosesc pentru mesagerie - in business-ul de zi cu zi
    Primesc si trimit mail-uri fisiere cu diverse...etc... merge la greu
    Eu nu mi l-am luat ca sa "am iPhone" (asta nu inseamna ca si tu ti l-ai fi luat numai ca sa-l ai) - nu vreau sa ma intelegi gresit sau sa te jignesc cumva.
    De aceea intrebarea se poate adresa mai multora:

- care este scopul pentru care si-ar lua un smartphone? De ce?
    iPhone sau samsung etc.

Numai bine.

Bunic Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Si ruk22 si satlex aveti dreptate si cu un telefon de 15-20 de euro telefonam dar...... voi astia de pe forum santeti ca ciuma infectati omu mai infectat si pe mine, am trecut de varsta sa ma laud ca am iPhone dar curiozitatea a fost mai tare sa vad si io ce se poate face cu el prea mult ati discutat de el,intradevar stie multe atat de multe incat cred ca nu voi afla tot ce stie, pentru unul care se foloseste profesional de el e in ordine dar pentru unul ca mine care da 5 elefoane pe saptamana si primeste poate 5 pe luna pe mobil e de prisos am si un omnia pe care nu lam folosit de vreo 7-8 luni asa ca ma rezum la mine si la cei ca mine iPhoneul e prea scump.
    Nu mio luati in nume de rau ca va compar cu ciuma e doar o vorba.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

ai dreambox? aifonul ii ca si dreamul....ei vreau sa imi cumpar un 3gs si de o saptamana stau pe craigslist...

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Replicator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Dacă vrei telefon de fiţe şi totuşi să fie simplu, ia-ţi un Nokia 8800. Sunt solide, nu se sparg dacă le scapi pe jos, nsă năuntru e un telefon de 20 de euro. Restul e carcasa
    In space no one can hear you screaming.

badass Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default !!

gagi i-ati un htc cu sistem windows mobile si o sa vezi ca nu merita nici iphone si nici nokia si nici un android try itcrede-ma nu ai sa regreti

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by abciuga View Post
    gagi i-ati un htc cu sistem windows mobile si o sa vezi ca nu merita nici iphone si nici nokia si nici un android try itcrede-ma nu ai sa regreti
    hmmmm
    nu prea iti dau dreptate
    problema este c windows franeaz mult cu toate c ai Hardware bun
    dup mine HTC a fcut o mare prostie cu Windows dar acum o repar cu Android

Eu am un HTC Touch Pro cu XDAdroid 2.2 paralel pe SD-Card si cu toate c este pe SD-Card Android-ul merge de 1000 mai bine decat Windows-ul din Flash
    aceiasi chestie si pe HD2
    cu Windows se misc ca porcul

Singura problem este c "inc" nu functionez anumite lucruri precum camera, gps, etc
    "inc" nu dar in curand
    adevrul este inventia unui mincinos

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pe mine ma bate gandul sa iau un HTC HD2.

http://www.htc.com/europe/product/hd2/overview.html

Mai are cineva ? Merge GPS software pe el ? Dar Exchange,are full access ?

Multam...
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)