Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2

Thread: dm8000 soft

arhanghelxxl
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default dm8000 soft

Sal'[email protected]
    De ieri incoace nu am soamne cum trebuie.
    Dupa cum v-am zis is si eu printre cei "chiaburi" ce au bani de dm 8000(desi nici pe departe nu e asa -cine stie cunoaste).
    Am inceput cu ozon versiune stabila din 15.04.10 (oe 1.5) in flash si am purces la setari,
    aici vine partea frumoasa-meobot instalat dupa cum stiam eu pe dm 800 nu vrea in ruptul capului sa ia gemini 5.10 sau newnigma 2.8.4 asa ca trec de la capat si pun BA in loc de meobot.
    BA fain baiat nu imi permite sa dau porunca imaginii de pe stick sa ia setarile din flash (sau nu am stiut eu cum sa il abordez).
    Dupa multe ofuri si dureri de coloana (de la aplecatul pe laptop )am luat hotararea sa cer putine lamuriri de la cei mai luminati in ale dm 8000-ului .Prin urmare va rog nu ma luati la shuturi sau palme ca dau cu cotul ;daca puteti ziceti-mi cum e mai bine de pus ca la urma vad eu .
    Multumesc tuturor celor cu inima buna !
    Sal'[email protected]
    Last edited by arhanghelxxl; 4th August 2010 at 16:54. Reason: titlu gresit

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

in primul rand nu poti combina prin meoboot sau bary allen imagini cu kernel diferit - daca ai OE 1.5 in flash nu poti pune gemini 5.10 (OE 1.6) pe stick, pt. asta ai nevoie de ex. o imagine ozoon cu OE 1.6 in flash si apoi va merge si gemini 5.10 de pe stick

Living an analog lifestyle in a digital world

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)