Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default Dreambox 800 cu probleme

Nu mai merge dvi-ul si reteaua merge doar pe wirelles.in octombrie ar face 2 ani dar nu pot sa-l trimit la garantie pt ca pretenul ARMAND25 a binevoit sa ma minta cand l-a vandut ,ca nu are garantia la el si ca daca e vreo problema cu el imi da actele.Acum nu mai dau de el si daca dau nu am chef de probleme ca am cam draci pe el.Nu va recomand sa luati de la el.
    Si nu am nici timp si chef sa ma ocup de el.Nu e clona ca e luat inainte cu mult timp sa apara clonele.Daca il vrea cineva in aceste conditii astept o oferta de pret.Daca nu o sa stea in dulap.Asta i-a fost viata.
    Multa prostie pe pamantul romanesc.....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pune un pret sa vedem daca se mai poate face ceva cu el!

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default oferta

ofer eu primul: 400 lei
    digiman

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

In seara asta caut factura de la al meu si daca nu e trecut pe factura nimic de unde sa reiese ca ar fi altul ti-l trimit eu la reparat dar pt asta trebuie sa mi-l trimiti in germania. Si conditia cea mai importanta, sa nu fie clona ca factura e de la hm-sat unul din cei mai importanti dealeri DMM si nu vreau sa intru la alte chestii. Asta in cazul in care nu gasesti alta solutie.

bafta
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danzel View Post
    Nu mai merge dvi-ul si reteaua merge doar pe wirelles.in octombrie ar face 2 ani dar nu pot sa-l trimit la garantie pt ca pretenul ARMAND25 a binevoit sa ma minta cand l-a vandut ,ca nu are garantia la el si ca daca e vreo problema cu el imi da actele.Acum nu mai dau de el si daca dau nu am chef de probleme ca am cam draci pe el.Nu va recomand sa luati de la el.
    Si nu am nici timp si chef sa ma ocup de el.Nu e clona ca e luat inainte cu mult timp sa apara clonele.Daca il vrea cineva in aceste conditii astept o oferta de pret.Daca nu o sa stea in dulap.Asta i-a fost viata.
    si eu am luat de la el dm800.Nu te cred ca nu mai dai de el.Eu i-am pus cooler asa cum mi-a zis de la inceput si n-am probleme.Il tin in stand-by cu capacul desfacut,iar cand functioneaza ii pun capacul,deasupra sunt cooler-ele si le alimentez la usb.
    Are antenacenter.ro
    Priviti aici de pe site:
    Antena Center Shop
    Adresa : Strada Craiovita, Nr 56, Craiova, Dolj
    Cod Postal :200185 Telefon: 0251.59.33.95
    0372.92.11.69 Email [email protected]
    [email protected]

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Lightbulb re...

Quote Originally Posted by rumunac View Post
    .Il tin in stand-by cu capacul desfacut,iar cand functioneaza ii pun capacul,deasupra sunt cooler-ele si le alimentez la usb.
    De ce in stand-by cu capacul desfacut ca doar se incalzeste cand functioneaza...de ce nu alimentezi saparat de la un alimentator de telefon tot 5v are si nu mai fortezi dm-ul pe usb , cu un ventilator de sursa (la 5v nu face deloc galagie), alimentat in acest fel imi tine RECE dm-ul (poti pune si intrerupator separat)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

cooler-ele de pe capac obtureaza ventilatia naturala si de aia in stand-by il tin cu capacul desfacut.Pe procesor am pus si un radiator de aluminiu,iar punand degetul pe radiator constat ca dupa ceva timp ma frige.Prefer sa suflu in iaurt,decat sa ma duc cu el al garantie

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da eu folosesc clona de 1 an. Are HDD de 500Gb. Fara cooler pe usb, fara cooler deasupra , doar cu radiatorul montat de producatori.
    NICI O PROBLEMA ! Fara "tuner filed",fara freez-ri....
    Imi explica si mie cineva DE CE clona fara cooler lucreaza IMPECABIL ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)