Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 191 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 15 of 2851
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Hanul Extraterestrilor

Where are all the UFO's

Fiecare crede ce vrea...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ancient alliens
    (un material "la zi"...)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

la mine in beci puse bine la murat
    adevärul este inventia unui mincinos

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Si nu ti-au "beut" tot vinu' si taria inca?
    D'áia umbla de habauci in ultima vreme...

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

hic sunt leones

GOLAN Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by smv167 View Post
    hic sunt leones
    hic sunt dracones...ecstraterestri extaziati
    #N# ( : EU sînt ca şi tine ... inventez.eu ...sînt de fapt chiar TU : )

Stii, am fost crescuţi să credem că toţi sunt egali, că nu eşti mai bun decât altcineva.
    Bineînţeles că asta e o minciună.
    Unii sunt mai buni decât alţii şi cei ce recunosc ce-i face mai buni şi învaţă să exploateze asta, sunt cei ce reuşesc.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

pai stiu si eu .... de cind ne-a murit credinta diablo => nevroza si'n loc de-o cetire dumineca s'o cuminecatura , papam doftorii .
    da' nu'i speranta defuncta , politeismu' se'toarna .
    asa cum diavolul a sintetizat zeii pagini tot asa ailienii incep sa digere angoasele noastre

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu sunt sustinator al 2012 teorie.
    ce nu inteleg...daca a noastra societate e veche de 6000 ani,daca aliens au venit si au format-o,atunci...unde sunt,de ce au plecat,de ce ne-au lasat 'singuri','neajutorati',fara asistenta lor si de capul nostru' ! ? ?
    asta e singura chestie ce nu o inteleg...

alta chestie ciudata...urmaream StarTrek...intr-o noapte,o emisiune pe Discovery Channel,acel professor japonez demonstra teoria warp si time travel...adica,bazat pe film,savantul realiza ceva practic...
    adica....filmul se bazeaza pe ceva real,la ce nu noi nu avem access (demonstratii si teste in special labs / aka Area51) sau autorii filmului 'delireaza' si savantii copiaza ! ?

dau un Stout in decembrie 2012...
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

..........e plictiseala mare

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ufos & Strange Lights

Yeap, mai ales ca si rusii s-au carat din Mediterana spre zona Somaliei ( evident sa lupte cu piratii ) saptamana trecuta...
    Plictiseala mare..

Inca o plictiseala...
    Sunt toate partile acolo...

Parca ar fi un nou H. G. Wells' "The War of the Worlds"...

It's a new game!

P.S.China... se plictiseste si ea!

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

E clar ca exista... sunt si imagini de la NASA iar astea nu pot fi contestate

http://www.youtube.com/watch?v=w7IzX...eature=related

In plus, mai apar din cand in cand si in transmisii LIVE... vezi cazul BBC

http://www.youtube.com/watch?v=j8PsircGHLc

Par a fi mai degraba ''masinarii organice'' decat ceva metalic, bine conturat... probabil ca au ajuns la acel nivel in care pot sa se materializeze/dematerializeze in orice punct al universului ceea ce noi nu o sa reusim prea curand

Interesant si ce spunea un binecunoscut om de stiinta:

''Extratereştrii există şi am face bine să fim atenţi. Cel puţin aşa avertizează Stephen Hawking, care a sugerat că existenţa lor e sigură, dar că, în loc să îi caute, omenirea ar face bine să evite orice contact, scrie timesonline.co.uk.

Sugestiile pe care unul dintre cei mai reputaţi oameni de ştiinţă ai momentului le face sunt incluse într-o serie de documentare în care Hawking sugerează că viaţa extraterestră este posibilă în altă parte a universului, nu numai pe planete, ci şi în centrul stelelor sau plutind în spaţiul interplanetar.

Logica lui Hawking este neobişnuit de simplă. Universul, spune acesta, are 100 de miliarde de galaxii, fiecare cuprinzând sute de milioane de stele. Într-un astfel de loc mare, este puţin probabil ca Pământul să fie singura planetă pe care a evoluat viaţa.''

„În mintea mea, e nevoie doar de numere pentru a mă gândi la extratereştri într-un mod perfect raţional”, a spus acesta. „Adevărata provocarea este să îţi dai seama de fapt cum sunt aceştia”.

Răspunsul, după cum sugerează omul de ştiinţă, arată că cel mai probabil sunt echivalenţii microbilor sau animalelor, genul de viaţă care a dominat Pământul de-a lungul istoriei sale.

Mai bine să ne ferim

Hawking mai arată în documentarul lui pentru Discovery Channel că extratereştrii ar putea invada Pământul pentru resursele lui şi apoi s-ar putea muta mai departe.

„Nu trebuie decât să ne uităm la noi pentru a ne da seama cum forme inteligente de viaţă se pot dezvolta în ceva ce n-am vrea să întâlnim. Eu îmi imaginez că ei există în nave imense, pentru care au folosit toate resursele de pe planeta lor. Astfel de extratereştri avansaţi ar putea deveni nomazi, vrând să cucerească şi să colonizeze orice planetă pe care pot ajunge”.

El concluzionează că încercarea de a-i contacta pe extratereştrii este „cam riscantă”. Mai spune că, dacă ei decid să ne viziteze, rezultatul ar fi similar cu expediţia lui Columb în America, care nu le-a adus prea multe avantaje indienilor.''

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)