Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default ORF card preturi ?

Poate sa-mi spuna cineva care sant preturile la un card ORF pe an ? Si ce obtiuni de pachete exista ? THX.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cardul costa 45 Euro, care se platesc o singura data. Conditia este sa fii client platitor de abonament. Din momentul introducerii cardului in aparat, se activeaza pentru 30 de zile, perioada in care ai timp sa le transmiti numarul tau de client si ei te activeaza permanent (evident, atata timp cat platesti abonamentul...)
    Pachetul de programe este: ORF1 HD, ORF2 HD, ATV, Puls4, Austria9 si toate ORF-urile locale.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu, 45 Euro costa cu totul, se poate comanda online si plati cu credit card. O primesti prin posta gata activata, nu mai trebuie sa faci nimic (la comanda online, ai dat deja numarul de client ORF).
    Numai atunci cand cumperi un receiver cu card ORF inclus, platesti activarea 18 Euro si trebuie sa trimiti numarul de client in decurs de 30 de zile.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Presupun ca se vinde numai celor cu domiciliu in Austria.
    De curiozitate, cat costa abonamentul?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Deci costa 45 euro plus abonamentul in fiecare luna ! Totusi cat se plateste in fiecare luna ? Sau pot sa platesc pe 1 an intreg ? Se poate achizitiona numai cardul sau trebuie sa mai iau si cam sau receiver de la ei ? Mersi pt. raspunsuri .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by FLAVIUS View Post
    Deci costa 45 euro plus abonamentul in fiecare luna ! Totusi cat se plateste in fiecare luna ? Sau pot sa platesc pe 1 an intreg ? Se poate achizitiona numai cardul sau trebuie sa mai iau si cam sau receiver de la ei ? Mersi pt. raspunsuri .
    abonament la card nu platesti ...platesti doar televiziunea nationala ...in germania de exemplu pt ARD ZDF se plateste o data la 3 luni 80 de euro daca ai 1 teleu in casa ...asa si astia iti pun cardu la dispozitie daca tu platesti cei .... Euro care se platesc in Austria ! ...am zis mai o data ce s-a zis mai sus dar cu TVR ...sper ca te-ai lamurit !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by miloo View Post
    abonament la card nu platesti ...platesti doar televiziunea nationala ...in germania de exemplu pt ARD ZDF se plateste o data la 3 luni 80 de euro daca ai 1 teleu in casa ...asa si astia iti pun cardu la dispozitie daca tu platesti cei .... Euro care se platesc in Austria ! ...am zis mai o data ce s-a zis mai sus dar cu TVR ...sper ca te-ai lamurit !
    Acum m-am lamurit cum stau lucrurile ! In Germania eu platesc ARD si ZDF 215,76 euro pe un an intreg si acesti banii se trag automat in primele zile ale lunii ianuarie , practic am facut sa platesc o singura data pt. tot anul . Eram curios cat este abonamentul in Austria dar am gasit intre timp ( http://www.orf-gis.at/index.php?kate...ema=tabelle_tv ) .
    Oricum mersi mult de informatii : @nirolf , kroky & miloo
    O seara placuta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)