Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation Reciever HD HUMAX

Stie cineva cind o sa mai apara recievere HD la caserii in IASI? Am o luna de cind incerc sa gasesc unul insa defiecare data imi zic ca nu sunt

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

M-am hotarit sa-mi raspund singur la subiect:

* recieverele HD pe cablu nu se gasesc in mai toate tara deci in Iasi nu ar fi ceva izolat. Se zvoneste ca urmatoare transa de recievere se va aduce undeva la sfirsitul lunii august inceputul lunii septembrie.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default receptor HD

pot sa iti raspund si eu
    am cautat vreo 6 luni (tot in Iasi) pina am reusit sa iau receptorul. singura ta sansa du-te saptaminal pe la RCS si bate-i la cap pina ai si tu norocul sa gasesti receptorul

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Aveti idee cand apar decodoarele HD cu DVR ca la UPC?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ccost74, tu cred ca zici de receptorul SD, ca cel HD a aparut pe piata abia din luna iunie, asa ca nu aveaim cum sa-l cauti de 6 luni !

bogdancostel, nu cred sa apara STB-uri HD cu DVR la RCS;

pentru DVR o sa ai IPTV de la RCS

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default receptor HD

eu am cautat 6 luni receptor dar am avut norocul ca inainte de campionatul mondial sa gasesc la ei receptorul HD asa ca l am platit si l am luat. mai stiu care au mai cautat dupa ce l am luat dar tot lipsa. ce vreau sa spun ca cu RCS e chestie de perseverenta si noroc si ce e cam nasol. pacat ca in privinta serviciilor oferite pot sa spun ca sint ok

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Exclamation

Pe un binecunoscut forum am vazut ca se vor primi recievere HD saptamina aceasta in caserii. Poate sa-mi confirme cineva daca este adevarat?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by JUANN View Post
    (...) am vazut ca se vor primi recievere HD saptamina aceasta in caserii. Poate sa-mi confirme cineva daca este adevarat?
    Am auzit și eu tot de pe forumul ăla! Am fost luni dimineață la sediul RCS de lângă Cora Militari, București, să întreb și fata aia (frumoasă) mi-a zis că n-aveau.
    Last edited by AlxMAX; 11th August 2010 at 19:40.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ccost74 View Post
    eu am cautat 6 luni receptor dar am avut norocul ca inainte de campionatul mondial sa gasesc la ei receptorul HD asa ca l am platit si l am luat. mai stiu care au mai cautat dupa ce l am luat dar tot lipsa. ce vreau sa spun ca cu RCS e chestie de perseverenta si noroc si ce e cam nasol. pacat ca in privinta serviciilor oferite pot sa spun ca sint ok
    ai cautat 6 luni ceva ce nu exista. abia inainte de campionatul mondial au aparut receptoare hd la digi, deci ai gasit foarte repede.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Am inteles ca azi se gaseau recievere HD in Bucuresti Stie cineva daca au apartu din greseala si la caseriile din Iasi?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Exclamation

Vreau sa intreb pe cineva avizat sa-mi raspunda cind se vor aduce recievere hd si prin Iasi ca am tot intrebat pe la caseriile [email protected] si angajatii de acolo imi spun ca nu stiu cind sau daca se vor mai aduce.

2. Daca imi iua un tv cu decodor digital mpeg4 voi putea sa vad programele HD transmise de rcs fara acest reciever?
    Last edited by JUANN; 3rd September 2010 at 12:25.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nop, ele sunt codate N2

Bla bla bla... Mentor
    La malul mării... Negre(Ro) si/sau a Nordului (N)
    Posts Thanks / Likes

Arrow

Vreau sa intreb pe cineva avizat sa-mi raspunda cind se vor aduce recievere hd si prin Iasi ca am tot intrebat pe la caseriile [email protected] si angajatii de acolo imi spun ca nu stiu cind sau daca se vor mai aduce.

2. Daca imi iua un tv cu decodor digital mpeg4 voi putea sa vad programele HD transmise de rcs fara acest reciever?
    2. Da, dar doar 2 programe HD sunt transmise necodat la Digi Cablu: TVR HD si UTV HD. Cel putin asa prind eu in C-ta.
    Am ajuns la concluzia ca in Vest este mai curat pentru simplul motiv ca aici ploua mai des...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca Tv-ul stie DVB-C si are un slot CI, poti sa-i pui de exemplu un Diablo Cam, cu care poti vedea programele HD. Solutia asta e mai scumpa decat decodorul oficial, plus ca nu se stie pana cand va merge, dar ce sa faci daca nu au decodoare?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)