Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11

Thread: Exclusiv GSP

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Exclusiv GSP

Domnule Fanta,eu te stimez pt tot ceea ce faci pt acest site,pt informatii proaspete dar respectul meu(si a multora)ar putea fi si mai mare daca ai putea ajuta cumva la falimentarea GSP-ului,acesti nesimtiti care incep transmisia meciului in minutul 2 si comentatorul mai are tupeul sa zica ca e sec 30,nu ca m-ar interesa pe mine foarte mult Pandurii-Urziceni dar este inadmisibil asa ceva,n-am mai vazut asa ceva dar cred ca la ei e ceva obisnuit,sper sa nu pupe ei nici macar un meci cu Steaua

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

cred ca e transmis cu intarziere comentariul, pentru a se putea cenzura injuraturile la adresa comentatorilor
    Sí seńor, efectos especiales!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu care tin live situl www.liga1.ro iti dai seama ca sunt cel mai deranjat de faptul ca transmisia meciului incepe in minutul 2...nu este afisat minutul pe ecran...nu avem un pachet grafic la inceputul meciului in care sa fie prezentate echipa de start si rezervele.
    Nu mai spun ca nu avem niciun fel de statistica la pauza si finalul meciului.

Intarzierea de la Tg jiu este datorata meciului din Regie , meci ce a inceput mai tarziu si astfel a decalat tot programul celor de la GPS , care intre meciuri au un pachet publicitar fix ce nu poate fi redus.

Mai bine la DigiSport unde nu avem publicitate aproape deloc (doar reclamele cu care vine Iovanovici la Fanatik)...imi aduc aminte ca bosul nr 1 de la Digi mi-a spus ca Digi Sport a fost singura televiziune din lume care nu a avut niciun spot publicitar cu ocazia meciului Barcelona - Real Madrid.

In concluzie....de acord cu tine...GSPTV e praf !
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Iarta-l derectore ca este suparat,o fi incasato deja de la clienti lui fideli,a se vedea topicul :
    http://www.rdi-board.com/showthread....111545&page=22
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

sper ca Digisport-u sa aiba grafica mai buna ca Gspp, si sa arate minutul si scorul
    DIGIBOX HUMAX-I; AzBOX HD; 1.8m parab.;18Strong; Motech, SS2

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

GSP-ul asa a procedat si in sezonul trecut de campionat. Faptul ca meciul 1 se termina la 18.22 si meciul 2 incepe la 18.30;probabil ca 6 minute de publicitate intre meciuri nu sunt de ajuns, cu toate ca si in pauza meciurilor dau publicitate la greu.
    Din pacate prin acest tratament alunga spectatorii din fata tv-ului.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

sezonul trecut Digi Sport au afisat echipele si minutul, sper ca din acest sezon sa fie afisat si scorul, bineinteles ma refer la transmisiile din Liga 1 !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@ Fanta
    V-am lasat un mesaj legat de www.liga1.ro pe sectiunea sport.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ah' da, ca tot veni vorba de gsp, au cei mai inapti tehnicieni, la digisport cum da ivanovic din degete cum baga faza care trebuie, pe cand la gsp "stati ca asa e caseta"

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinman View Post
    sezonul trecut Digi Sport au afisat echipele si minutul, sper ca din acest sezon sa fie afisat si scorul, bineinteles ma refer la transmisiile din Liga 1 !
    sa nu aberam acum, ca Digisport a transmis ceea ce spui tu doar la cateva meciuri, nu la toate. tu le treci pe toate, desi au fost multe partide care nu aveau nici scorul, nici echipele si nici minutul afisat.

Faithful Member Expert
    casa cu flori, strada sperantei, la etaj...
    Posts Thanks / Likes

Ehe... tin minte ca urmaream un meci Unirea Urziceni-Steaua, pe un feed... Un prieten il vedea pe programul oficial, nu mai stiu care exact, Antena1 parca. Treaba e ca eu am vazut un gol in direct, iar amicul meu l-a vazut in reluare, tocmai pentru ca nu dadusera aia legatura din cauza publicitatii. Comenta Emil Gradinescu si stiu ca zicea ceva de genul "hai ma, dati odata legatura, ca dau astia gol"(nu e un citat exact). Ei bine, chiar au dat gol.

Sincer, mie imi place GSP, cauza fiind anumiti jurnalisti de mare calitate cum ar fi Radu Naum. Imi pare nespus de rau ca a trebuit sa renunte la comentariul Tour de France, asta e... Cu Digisport, hmmm, ok, oamenii se straduiesc, dar.... am avut mari dureri de cap (la propriu), cand in timpul unui meci Dinamo-Steaua, am auzit repetata obsesiv, expresia "derby de Romania". Nu stiu cine a comentat, dar acel jurnalist ar trebui sa stie ca genul acesta expresie este intalnita foarte des in grupurile de tigani care merg in occident pentru a comite faradelegi, sau in grupurile de manelisti. Eu o incadrez in aceeasi grupa cu expresia "pe sistem", de exemplu.

Am fost un pic dezamagit de Horia Ivanovici, la un incident cu o inregistrare legata de Steaua Bucuresti.

In rest, urmaresc cu placere, cursele moto, si nu numai...

PS: nu am stiut ca liga1.ro e patronat de Fanta, chiar mi se pare cel mai complet si concis site care trateaza subiectul liga1. Eu il gasisem cu google.

Numai bine
    Do you want to see a picture of a beautiful person? Hold up a mirror...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)