Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Bataie de joc suprema din partea digi tv !!!

Sa incep cu inceputul, nu prea am mult timp de alergat de obicei si chiar pot sa stau fara TV, de obicei ma pe canalele de sport si pe cele de stiri .

Stau intr-o zona ultracentrala din Bucuresti, dar exista o problema a celor de la fosta Electrica, nu stiu cum se numeste acuma furnizorul de electricitate si de cel putin 2 ori pe luna, iar vara saptamanal raman fara curent cate 2-3-4 ore de fiecare data, atentie este bloc terminat in anul 2007. Luni noaptea se intampla la fel si tocmai marti in jurul orei 17 observ ca nu imi mai merge aparatul de la Digi TV. Sun la ei, imi raspunde o pupaza si imi spune ca in maxim 24 de ore va veni cineva de la service si imi va schimba aparatul sau ceva de genul asta, nu prea m-am lamentat eu de tv zilele astea ca si asa am net, nu e problema .

Acuma dupa-amiaza la ora 16 sun la Digi si spun ca a venit nimeni de la Digi TV la mine, pupaza care mi-a raspuns(pe numele ei Alina Tomsanu) imi spune ca va urgenta sesizarea mea si ca in alte 24 sau 48 de ore s-ar putea sa vina cineva la mine sa se uite la aparatul meu, DEJA MI SE PARE BATJOCURA SUPREMA chestia asta, sa ajung la 5 zile ca nu stiu ce si nu stiu cum nu vor sa vina muppetts-ii de instalatori la mine .

Sesizarea este numarul : 1245242294

Seria cartelei este : 129001452848

Toate cele bune si astept pe cineva de pe forum poate ma ajuta ca incepe Liga 1 si ma apuca spumele, ca altfel nu ma durea de TV !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pentru spume recomand sampanie, iar pentru motiv de sampanie recomand emigrarea.
    S seor, efectos especiales!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

VA salut, si sa nu va stresati ca e degeaba.
    Este Tipic Romanesc povestea de mai sus.
    Nu stiu cum de mai suporta Dumnezeu tara asta pe pamant, ar trebui sa-l rada de pe fata pamantului din temeli!
    Numai bine.

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

pai unde te crezi bre? in italia sa-ti trimita alt receptor cu (virgula) curierul? (am glumit )

Il iei sub brat si te duci la ei sa se uite

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default centru service digi tv

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    da, sa se uite in scarba la tine...ca receptoare si asa nu au, si daca al tau e ftut poti sa-si iei bilet la meci (daca vrei sa-l vezi)
    eu de cate ori am fost la service cu un rec digi nici un client nu a plecat suparat spun asta ca am asteptat la coada si desi angajatii de acolo aveau pauza de masa nu inchideau maghernita si incercau sa faca toata lumea multumita . oricum nu e vina lor ca se strica sau ca era coada si ca trebuia sa astepti chiar si o ora si de uitat urat la tine nu a fost cazul. ba chiar au ajutat pe multi care veneau cu receptorul stricat din vina lor cum se pare ca este indirect si vina domnului care locuieste in centru . daca se ardea din cauza enel un tv sau frigider sa vedem cine i-l schimba gratuit cum e cazul digi tv. asa ca numai aruncati cu pietre degeaba.
    Intradevar cu service-ul la domiciuliu e o problema dar nu e vina celor de la call center .
    Iarna nu-i ca Vara! Ro nu are nevoie de autostrazi! In viata mea nu am lovit un copil!------------------------------------- LET THERE BE LIGHT! ...AND THERE WAS LIGHT .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Sa incep cu inceputul, nu prea am mult timp de alergat de obicei si chiar pot sa stau fara TV, de obicei ma pe canalele de sport si pe cele de stiri .

Stau intr-o zona ultracentrala din Bucuresti, dar exista o problema a celor de la fosta Electrica, nu stiu cum se numeste acuma furnizorul de electricitate si de cel putin 2 ori pe luna, iar vara saptamanal raman fara curent cate 2-3-4 ore de fiecare data, atentie este bloc terminat in anul 2007. Luni noaptea se intampla la fel si tocmai marti in jurul orei 17 observ ca nu imi mai merge aparatul de la Digi TV. Sun la ei, imi raspunde o pupaza si imi spune ca in maxim 24 de ore va veni cineva de la service si imi va schimba aparatul sau ceva de genul asta, nu prea m-am lamentat eu de tv zilele astea ca si asa am net, nu e problema .

Acuma dupa-amiaza la ora 16 sun la Digi si spun ca a venit nimeni de la Digi TV la mine, pupaza care mi-a raspuns(pe numele ei Alina Tomsanu) imi spune ca va urgenta sesizarea mea si ca in alte 24 sau 48 de ore s-ar putea sa vina cineva la mine sa se uite la aparatul meu, DEJA MI SE PARE BATJOCURA SUPREMA chestia asta, sa ajung la 5 zile ca nu stiu ce si nu stiu cum nu vor sa vina muppetts-ii de instalatori la mine .

Sesizarea este numarul : 1245242294

Seria cartelei este : 129001452848

Toate cele bune si astept pe cineva de pe forum poate ma ajuta ca incepe Liga 1 si ma apuca spumele, ca altfel nu ma durea de TV !
    Salve, aia saraca nu-i de vina, a facut sesizarea, a facut urgentarea, pauza... dau un SMS in seara asta ca maine cineva sa rezolve problema... adica o sa-l sun pe omul de service... are multe reclamatii de rezolvat... sorry.
    Da si tu un PM daca ai asemenea probleme , nu zic ca imediat, dar sa incercm sa rezolvam cat mai repede.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Multumesc Spartacus, daca nu incepea Liga 1 nu era nici o problema, dar azi nu am putut sa vad nici un meci de exemplu . Sper ca maine sa se rezolve, poti sa imi zici cu aproximatie o ora cand va veni echipa de service ca sa stiu sa fiu acasa ?

Toate cele bune !
    @Serpiko

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Multumesc Spartacus, daca nu incepea Liga 1 nu era nici o problema, dar azi nu am putut sa vad nici un meci de exemplu . Sper ca maine sa se rezolve, poti sa imi zici cu aproximatie o ora cand va veni echipa de service ca sa stiu sa fiu acasa ?

Toate cele bune !
    Il rog sa te sune, numai sa-mi dai numar de mobil ca in ticket e unul fix
    Moteck DigiPower SG-2100

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Toate cele bune !
    tu vorbesti de meciuri, de parca ai vorbi de meciurile din campionatul mondial. sa fim seriosios totusi.

M-am uitat astazi la antena 1 si gsp, si am constatat ca asa zisul spectacol, asa zisa transmisie lasa de dorit, mult, foarte mult, se apropie de nivelul de amator....

iar tu imi zici.. de meciuri.. ca te-ai suparat, ca nu ai vazut o zi.. sau e un motiv ca sa zici ca digi nu e bun?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu am zis niciodata ca nu e bun, doar ca partea de service si call center lasa de dorit, am mai atacat asta si in trecut. Digi e prea bun in banii astia in schimb DOLCE SUCKS !

Toate cele bune !

P.S.: Eu ma uit la fotbalul nostru asa amarat cum e, nu sunt inebunit sa am transmisie a la Sky Italia la 10 Euro pe luna cat dau eu pe Digi TV, ar fi o blasfemie sa cer asa ceva la banii astia .
    @Serpiko

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by jakab View Post
    Nu stiu cum de mai suporta Dumnezeu tara asta pe pamant, ar trebui sa-l rada de pe fata pamantului din temeli!
    esti tare,nu stiu ce legatura are dumnezeu cu digi dar esti tare......PS ..mare e gradina domnului
    ----------------------------------------------

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Spartacus sa ma sune pe fixul ala, sunt acasa pana la ora 15-16, nici o problema .

Toate cele bune !
    @Serpiko

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Spartacus sa ma sune pe fixul ala, sunt acasa pana la ora 15-16, nici o problema .

Toate cele bune !
    Hai ca de o ora incercam cu omul de service sa te sunam pe toate numerele care apar in baza de date si nu dam de tine....
    Moteck DigiPower SG-2100

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@[email protected]: in cazul asta trebuie sa-i raspunzi cu aceeasi moneda: "Bataie de joc suprema din partea lui serpiko"
    SHALOM

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002 View Post
    @[email protected]: in cazul asta trebuie sa-i raspunzi cu aceeasi moneda: "Bataie de joc suprema din partea lui serpiko"
    Gata, am vorbit cu el la telefon, in curs de rezolvare problema... faza e ca oamenii de service suna cu numar ascuns inainte sa se deplaseze la client, daca nu raspunde clientul la telefon, nu se duc, nu fac drumuri degeaba...
    Moteck DigiPower SG-2100

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)