Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ce drepturi detine DigiSport in noul sezon ?

Stim sigur de:

- Liga 1
    - Premier League
    - Primera
    - Il Calcio
    - MotoGP

Foarte probabil:

- Formula 1 din 2011

Ce se stie de:

- Bundesliga ? (parteneriatul cu Eurosport)

Astept adaugiri la lista

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

cred ca tu ai inceput sa te gandesti daca se mai merita sa prelungesti abonamentul la digi sau nu indiferent ce ai alege, e o alegere grea...

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by scary View Post
    cred ca tu ai inceput sa te gandesti daca se mai merita sa prelungesti abonamentul la digi sau nu indiferent ce ai alege, e o alegere grea...
    Chiar deloc ... sunt un abonat RCS&RDS 4Play ... TV cablu (analog+digital), Internet (Fiberlink1) + Telefonie (fix+mobil). La Digi satelit nu sunt abonat pt. ca nu am nevoie. Sunt doar curios, acum aproape de inceputui noului sezon ce drepturi detine DigiSport.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

conform unei gazete se pare ca vor fi numai pe eurosport 2
    "Orice obstacol are in el si bucuria omului care il va depasi"

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Bundesliga pe Eurosport 2, Premier League pe DigiSport.
    MLS pe DigiSport.
    Probabil ca vor "ciupi" cateva meciuri din preliminariile la cupele europene de fotbal.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

parca detin meciurile din ligile nationale de handbal, liga campionilor la feminin, nu sunt sigur de feminin...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

se stia ca o sa-si bata joc de microbisti
    au cumparat totul, dar n-au cu sa transmita, degeaba se compara cu Skyurile

duminica seara nu se transmite live MotoGP si nici IL Calcio !

atunci de ce ati cumparat? bine ca nu e cursa de F1 de la Interlagos, ca nu puteati transmite

macar dati si la saraci Sport.ro GSP Sport1, n-au ce sa transmita
    si cine pierde? saracul om care vroia sa vada MotoGP sau Juventus duminica seara
    s-a si abonat la gigitv, degeaba

RUSINIIIIICCCAAAAA RUSINIIIIICCCAAAAA RUSINIIIIICCCAAAAA RUSINIIIIICCCAAAAA RCS
    DIGIBOX HUMAX-I; AzBOX HD; 1.8m parab.;18Strong; Motech, SS2

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ronniee View Post
    se stia ca o sa-si bata joc de microbisti
    au cumparat totul, dar n-au cu sa transmita, degeaba se compara cu Skyurile

duminica seara nu se transmite live MotoGP si nici IL Calcio !

atunci de ce ati cumparat? bine ca nu e cursa de F1 de la Interlagos, ca nu puteati transmite

macar dati si la saraci Sport.ro GSP Sport1, n-au ce sa transmita
    si cine pierde? saracul om care vroia sa vada MotoGP sau Juventus duminica seara
    s-a si abonat la gigitv, degeaba

RUSINIIIIICCCAAAAA RUSINIIIIICCCAAAAA RUSINIIIIICCCAAAAA RUSINIIIIICCCAAAAA RCS

Pai parca se lauda fanta cu digisportextra in cazuri din astea de prea transmiuni faine deodata.
    Legat de F1 sa nu iti faci sperante de comentarii bune, cauta pe net BBC1 Live si o sa intelegi de ce nu mai e nevoie de digisport pt asa ceva.

Junior Member Teacher
    UNDEVA PRIN ..STRAINI...pe langa studiorile Rai
    Posts Thanks / Likes

Fanta daca esti pe aproape spune-ne si noua care e treaba cu transmisiunile , ca dupa ce am vazut reclama pe eurosport 2 cu " Bundesliga in exclusivitate doar aici" , cu noul " mod " de a transmite Serie A ( un meci ,doua pe etapa ( cam cum facea B1 la inceput) adica mai nimic) si cu faptul ca de digisport extra nu se aude nimic , incep sa ma gandesc ca poate toate discutiile astea au sau nu o baza pentru a ne preocupa pentru soarta inclusiv al ligii 1 de la anul. S-a terminat cu boom acum .."tunurile " pe dolce sport...Poate totusi ajung la vreo intelegere intre ele dolce si rds si fac schimb de D-uri asta daca contentul lui dolce va ajunge cam la acelasi nivel ca al lui digi. Nu vorbesc de calitate pentru ca avand digisatelit si dolce hd nu am are rost sa le compar asta e treaba altor useri eu ma refer doar la content...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Bundesliga si Bundesliga 2 sunt in exclusivitate la Eurosport 2 Bundesliga. Din acest an, ele sunt transmise pe acest canal. Detinatorul drepturilor pentru Romania este Eurosport 2, care anul trecut a facut o intelegere cu DigiSport ca sa transmita si acestia cateva meciuri, deoarece ei transmiteau meciurile din Premier League. De anul acesta pentru urmatorii 3 ani Premier League este la DigiSport. Eurosport 2 mai are doi ani in care vor transmite in exclusivitate meciuri din Germania pentru Romania.
    Spania si Italia sunt la Digisport.
    Olanda, Franta, Scotia, Liga a-2-a din Anglia, Cupa Germaniei, Cupa Ligii Angliei, sunt la Sport 1.
    Belgia, Brazilia, Rusia, Cupa Libertadores, Cupa Angliei, Cupa Italiei sunt pe SportKlub.
    Portugalia, Champions League - pachetul B, Liga a-2-a din Romania, Cupa Ligii Frantei sunt la Dolce Sport.
    Europa League este la MediaPro (Pro TV, Sport.ro)
    Champions League - pachetul A, meciurile de pe teren propriu ale Romaniei sunt la TVR.
    Last edited by ia_ro; 27th August 2010 at 22:46.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by leonardp View Post
    Pai parca se lauda fanta cu digisportextra in cazuri din astea de prea transmiuni faine deodata.
    Legat de F1 sa nu iti faci sperante de comentarii bune, cauta pe net BBC1 Live si o sa intelegi de ce nu mai e nevoie de digisport pt asa ceva.
    nu ca ar fi treaba mea, dar ma intreb daca la anul mai au puterea financiara sa liciteze pt. liga 1:

http://www.wall-street.ro/top/Compan...ml#slide_title

Junior Member Teacher
    UNDEVA PRIN ..STRAINI...pe langa studiorile Rai
    Posts Thanks / Likes

Default Serie (p)A..!!!!!????

Eu inca mai sper pana la inceperea meciului Romei, chiar si la Udinese-Genoa ,nu mai zic de meciurile lui juve sau lazio. Tot Interul o sa-l vedem de parca nu am fi plini pana ...de cate ori l-am vazut anul asta. Ce conteaza atata timp cat acolo sus ...nimeni nu ne iubeste..Vad ca se axeaza mai mult pe premiere ligue si primera ,super dar daca tot avem drepturile de ce sa ne batem joc? si mai ales de ce dam apa la moara ...din padure?Iar o sa zapacesc netul sa caut meciurle sau ma duc la vreun prieten sa vad pe mediaset premium meciurile. Cum spuneam intr-un post anterior mi se pare ca ne-am intors la vremea cand B1 transmitea meciurile din Serie A ( Teo ,tu care dupa mine stii cu ce se mananca fotbalul italian chiar nu ai un cuvant de spus nimic-asta in cazul in care citesti ceea ce se scrie pe forum sau macar Fanta te tine la curent..)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)