Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Rugaminte pentru Fanta

Salutare la toata lumea,
    am si eu o rugaminte
    am un receptor pirlit si as dori sa imperechez cartela cu un nou receptor ar putea sa ma ajute cineva va rog frumos ?
    din pacate variantele cu trimis acasa si schimbat la casierie sant momentan mai complicate
    ar fii extraordinar daca ar putea cineva sa ma ajute
    (bineinteles ma revansez cu o "bere" daca aveti drum pe la "Viana" de undes de loc acu

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by crystalis View Post
    Salutare la toata lumea,
    am si eu o rugaminte
    am un receptor pirlit si as dori sa imperechez cartela cu un nou receptor ar putea sa ma ajute cineva va rog frumos ?
    din pacate variantele cu trimis acasa si schimbat la casierie sant momentan mai complicate
    ar fii extraordinar daca ar putea cineva sa ma ajute
    (bineinteles ma revansez cu o "bere" daca aveti drum pe la "Viana" de undes de loc acu
    singura optiune e sa trimiti receptorul in tara cu cartela. doar cei de la digi iti pot imperechea cardul cu un nou receptor. chiar daca detii un alt receptor de la digi (primit de la un prieten sau obtinut altfel) nu are cum nimeni sa te ajute.
    din pacate singura optiune cum iti spuneam e sa le trimiti in tara. receptorul vechi si cardul, pt schimb.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

din pacate receptorul are o poveste mai incilcita si niste copii l-au ajutat sa-si dea prematurul sfirsit racorindul cu niste suc
    s-ar parea ca vor trebui sa faca o pauza mai lunga pina o sa aiba posibilitate sa il schimbe la o caserie
    s-au incercat"metode consecvente" de sureccitare dar chipul prajit s-a incapatinat sa nu se desparta de placa de baza asa a trebuit sa renunt

multumesc ptr. sprijinul moral si personal gasesc "o rusine " modul in care clientii sint tratati de catre cei de la call centru fiind toti catalogati probabil ca fiind "afoni technici" sau "tarani coboriti din caruta" probabil dupa adresa la care fusese facut abonamentul respectiv fiind interesati mai intens de ce numar porti la pantof decit de o simpla impereche de cartela cu un nou receptor cumparat(propietate personala nu custodie)

sper ca cei care stiu despre ce vorbesc sa citeasca printre rinduri si doresc un concediu placut tuturor impatimitiilor de technica satelit

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

In ce tara crezi ca iti imperecheaza cardul cu un receptor de-al tau in urma unui telefon la 'relatii clienti''? Mi se pare mai mult decat normal sa nu o faca, in niciun caz "o rusine''.
    SHALOM

Vornic Teacher

Posts Thanks / Likes

dupa atatea discutii referitoare la imperecherea unui decodor cu cartela, tu nu numai ca insisti pe subiect ba vrei sa o faci si prin telefon...
    a mai venit unu azi gata sa ma bata care platise factura in ianuarie pe 6 luni suparat foc ca am indraznit sa-i trimit factura (de parca eu le trimit) in ciuda faptului ca el nu solicitase acest lucru. s-au linistit in final lucrurile si a mai platit pe 6 luni insa dupa ce am dus munca de lamurire cu el...
    unele lucruri sunt de-a dreptul aberante...

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    iti vine sa crezi sau nu, eu am reusit sa imperechez o cartela de focus (proprietatea nu stiu cui - ma doare-n pix a cui a fost, cumparata de pe shop) cu un optibox.
    si nici macar nu am sunat la relatii clienti?
    mie imi vine sa cred
    ----------------------------------------------

căutător pe gugăl Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    iti vine sa crezi sau nu, eu am reusit sa imperechez o cartela de focus (proprietatea nu stiu cui - ma doare-n pix a cui a fost, cumparata de pe shop) cu un optibox.
    si nici macar nu am sunat la relatii clienti?
    Pai mare minune nu ai facut...cartela merge cu orice receptor care "stie" conax...Minune o sa fie in caz ca se arde - sa vad cine ti-o schimba fara contract...
    Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!
    I.L. Caragiale - O scrisoare pierdută

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Si acum in clar text ptr. toti "profesorii si expertii" care nu sint in stare sa priceapa ca asa zisul "serviciu clientii" este o varza si daca ar avea macar curiositatea sa inteleaga care este de fapt relatia client-prestator de servicii intr-o tara civilizata nu ar mai fii asa de prepotenti,atotstiutori si narcisisti deoarece clientul s-ar putea sa aiba ca studii "primare" un institut de technologie izotopica si moleculara sa fii lucrat la doua centrale nucleare si in timpul liber sa fii instalat vreo cinci sute de sisteme satelit cu motor,multifeed simple,multifeed complex(wavefrontier 90) si 9 retele cu lnb-uri cu iesire optica in complexe cu peste 80 de locuinte.

Dar in functia mea de client sint bun numai sa "mi-o traga" un imputit de la call center al carui salariu eu de fapt il platesc avind abonamente la toate platformele DTH romanesti ptr. uz personal si studiu de "amator"

Cine traieste intr-o lume "paralela" va fii pocnit de realitate mai devreme sau mai tirziu si acel devreme este mai aproape decit cred unii si ma bazes pe informatii provenite de la cei care cumpara si nu cei care vor fii vinduti.

nu ma lansez de obicei in discutii dar poate pricep asa unii ca daca stam de o parte nu inseamna ca sintem si inexsistenti sau inactivi(aviz celor cu mii de posturi)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by crystalis View Post
    ...clientul s-ar putea sa aiba ca studii "primare" un institut de technologie izotopica si moleculara sa fii lucrat la doua centrale nucleare si in timpul liber sa fii instalat vreo cinci sute de sisteme satelit cu motor,multifeed simple,multifeed complex(wavefrontier 90) si 9 retele cu lnb-uri cu iesire optica in complexe cu peste 80 de locuinte....
    Si cum dovedesti asta la telefon? Le trimiti un fax cu diplomele? Pricepi cam greu... Cred ca e de la izotopi.
    Stii ce? Daca-ti dadeam telefon la centrala ta nucleara si-ti dadeam niste indicatii, ce butoane sa apesi, etc., presupunand ca si eu am lucrat la o centrala nucleara, faceai ce ziceam eu?
    PS: la centrala nucleara se scrie "cei care vor fii vinduti"?
    SHALOM

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002 View Post
    In ce tara crezi ca iti imperecheaza cardul cu un receptor de-al tau in urma unui telefon la 'relatii clienti''? Mi se pare mai mult decat normal sa nu o faca, in niciun caz "o rusine''.
    Sky UK 100%

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariust5 View Post
    Sky UK 100%
    Adica ai un card acasa, te duci in targ, in ''Obor''-ul Londonez, cumperi de la tigani un receptor, ajungi cu el acasa, dai telefon la relatii clienti si gata? Iti imperecheaza cardul cu receptorul ala?
    SHALOM

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Da , testat de n ori . Daca esti detinatorul abonamentului si receptorul e sky nds imperecherea se face fara comentarii .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Misto, ce sa mai zic.. Parca si Dolce face asa? Nu stiu daca la telefon. Adica daca ai un rec. vechi iti dau doar card fara sa te oblige sa iei alt rec.
    SHALOM

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Da , dar lumea nu prea tine receptoarele vechi , cand se termina abonamentul 12 luni , se poate lua un abonament nou ( printro tehnicalitate ) si receptorul skyHD e gratuit cat si instalarea + promotie cu primul an abo HD juma de pret daca stii unde sa cauti . Chestia cu imperecherea e sa nu lase lumea fara tv cand se strica receptorul si ai unul vechi prin casa . Mi se pare normal atata timp cat abo e platit sa nu stai cu ochii in soare .

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

hai ca sa o "dau" pe limbajul care il pricep unii experti mai ales aia care stiu ces(cuvint(cu i din a)) (luat din DEX) izotopii
    unii s-au prins si sper sa ma pot bucura si amuza si in viitor de ceea ce posteaza (ntire2000)
    ptr alti "experti" fraieri care cred ca toate calculatoarele din lume au fost produse cu caractere romanesti si fiecare sta sa isi lipeasca semne pe ele cand (i din a)(ca sa le stea in git la fraieri) scriu normal in 3 limbi de circulatie internationala, dovedind exact idotenia de care mentionam mai sus si comportament de "labari" complexati suferind de mai multe complexe pe care nu o sa le enumar aici
    pentru toti acestia le "trag o gramada" de "izotopi" prin creierele lor obosite!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)