Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Dolce HD versus UPC HD cablu

Sunt tentat de un contrect HD. Am abonament la dolce cu doua receptoare si in zona la mine cablu este asigurat de UPC. As avea cele doua variante din titlu. Nu m-am hotarit la niciunul inca. La UPC sunt mai multe programe HD dar nu este discovery showcase . Dolce imi cere bani pe receptor. Poate ma ajuta cineva cu vreo sugestie.
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca ai HD pe UPC cablu eu as alege UPC Cablu. Posibilitatea de dezvoltare a ofertei HD pe cablu este mai mare (cca 3 canale HD in loc de 1 canal analog), si probabil va aparea si Discovery HD la UPC. Inchirierea TP-urilo pe satelit este scump, asa este mai probabil ca dezvoltarea pe satelit este mai limitat ...

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Am fost abonat UPC si nu mia placut cum am fost tratat ca si client. Am asistat la atea scandaluri la casierie ca imi parea rau de saracii angajati de acolo. Asa ca am trecut cu bucurie pe satelit. Macar nu sunt legat de ei.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am UPC cablu toate programele +HD foarte multumit de calitatea programelor se vede foarte bine, pachet adecvat, 1 an vad HD fara sa platesc, contract pe 2 ani, primul receptor pe gratis, se poate pina la 3 receptoare.
    SS2 prima iubire,
    Kathy a doua iubire + parabolă 1,4 cu motor + Samsung 40M8
    Mai nou UPC cablu digital maxim + 11 HD
    http://www.amway.ro/

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Inca nu reusesc sa aleg. La Dolce te mai gindesti si la o utilizare a cartelei eventual pe alt receptor DVB-S HD la UPC nici o sansa desi parca am auzit de incercari de a utiliza decodoarele DVB-T din TV-uri dar nimic concret
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Renunta la rahatul de dolce, un produs al gunoiului numit ROMTELECOM . Oricum UPC o sa bage si CI+ , in toata Europa o sa faca asta, deja in Olanda e gata si urmeaza Belgia si Polonia.

Oricuma o sa vina si de la DIGI Satelit HD, pe cablu e deja, deci poti sa mai astepti putin

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tedugoromania View Post
    Am UPC cablu toate programele +HD foarte multumit de calitatea programelor se vede foarte bine, pachet adecvat, 1 an vad HD fara sa platesc, contract pe 2 ani, primul receptor pe gratis, se poate pina la 3 receptoare.
    Scuze, dapa 1 an o sa platesti dublu tot Mai vorbim........
    DM800+3 DM500 + server Oscam+3CC ........ 93E-31,5W

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Oferta mai scumpa=calitate mai buna,deci alegerea iti apartine
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si de ce crezi ca va fi dublu?!
    Este exact o diferenta de 15 lei nu mai mult.
    Nu mai speria lumea!
    Sau doar Digi trebuie laudat si promovat pe acest forum?
    Deocamdata UPC are 9 programe HD cele mai multe din RO.
    SS2 prima iubire,
    Kathy a doua iubire + parabolă 1,4 cu motor + Samsung 40M8
    Mai nou UPC cablu digital maxim + 11 HD
    http://www.amway.ro/

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tedugoromania View Post
    Si de ce crezi ca va fi dublu?!
    Este exact o diferenta de 15 lei nu mai mult.
    Nu mai speria lumea!
    Sau doar Digi trebuie laudat si promovat pe acest forum?
    Deocamdata UPC are 9 programe HD cele mai multe din RO.

Nu stiu cum o fi in continuare la digi cablu, dar macar programele de baza le vezi cu orice tv care stie dvb-c, la upc nu iti mai trebe o cutie.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

La care provider te referi ca se vad canalele numai cu tunerul TV-ului ? Digi sau UPC ? La Digi intr-adevar se vad cele din baza + 1 HD (UTV) dar nu prea cred ca le vor lasa asa, avand in vedere ca la inceput se vedeau toate... deci nu e si nu a fost niciodata oferta speciala de la ei lasatul canalelor la liber...
    0.8FE, Gold Single 0.2db, DM500S & TeVii S660 HD, FocusSat

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Paul_L View Post
    Sunt tentat de un contrect HD. Am abonament la dolce cu doua receptoare si in zona la mine cablu este asigurat de UPC. As avea cele doua variante din titlu. Nu m-am hotarit la niciunul inca. La UPC sunt mai multe programe HD dar nu este discovery showcase . Dolce imi cere bani pe receptor. Poate ma ajuta cineva cu vreo sugestie.
    Nu Dolce ! Aia si-au lansat HD pt. ei insisi (nu merge sh.), abonamentul e cel mai scump, receptorul nu poate fi luat in custodie, doar cumparat, canalele sunt cel putin pt. moment inghesuite acolo pe tp, din cate am inteles iti trebuie antena mare ca sa iti mearga fara probleme... Deci nu vad macar un singur motiv pt. care s-ar abona la ei cineva, daca exista alternative...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by vms333 View Post
    Nu Dolce ! Aia si-au lansat HD pt. ei insisi (nu merge sh.), abonamentul e cel mai scump, receptorul nu poate fi luat in custodie, doar cumparat, canalele sunt cel putin pt. moment inghesuite acolo pe tp, din cate am inteles iti trebuie antena mare ca sa iti mearga fara probleme... Deci nu vad macar un singur motiv pt. care s-ar abona la ei cineva, daca exista alternative...
    Tu chiar stii ce vorbesti cand spui canale inghesuite..Si ca ai nevoie de antena mare..

Dolce are un semnal stabil si TP-urile nu sunt ingesuite..

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Pe un alt forum se plangea cineva cu abonament HD la dolce ca receiverul tot face figuri, ba se blocheaza pe HD si trebuie reset de la buton/priza; ba StB-ul nu poate receptiona semnal, pe cand cel vechi merge OK
    Last edited by vms333; 12th July 2010 at 19:21.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by vms333 View Post
    Pe un alt forum se plangea cineva cu abonament HD la dolce ca receiverul tot face figuri, ba se blocheaza pe HD si trebuie reset de la buton/priza; ba StB-ul nu poate receptiona semnal, pe cand cel vechi merge OK
    Softul face probleme la reciverul HD..

dar e clar ca la UPC cablu oferta HD este mai generoasa..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)