Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Default Tschuss "tschuss"!

Daca cineva mai are ceva de spus.....eu vreau sa spun doar atata:
    PUYOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

eu spun: Deutschland, Deutschland alles ist vorbei, alles ist vorbei, alles ist vorbei
    asa de bucuros ca azi nu am mai fost la campionatul acesta

Wambertoseeeeeeeeeeeeeee si Harryyyyyyyyyy
    ce mai zic prietenarii mei de suferintä

So ein Tag, so wunderschön wie heuteeeeeeeeeeee
    adevärul este inventia unui mincinos

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mda. sprea asteptarea multora au castigat spanioli cu doar 1-0 ...spun doar ca putea fi si 2-0 si 3-0 si 4-0 ...

Si nemtii au mai bajbait ceva in repriza a doua dar dupa gol s-a vazut de-a dreptu disperarea de pe fata lor si au inceput sa-si dea cu stangu-n dreptu .

Sper sa castige spanioli campionatul ar fi ceva !

One Man Army Expert
    Posts Thanks / Likes

spaniolii astia au castigat ultimele 3 meciuri cu 1-0... culmea
    macar de le dadeau nemtii un gol repede, in primele 3 minute ca data trecuta... poate-i speriau putin.
    doar ca lipsea omul pentru quickyuri de genul (muller).

am tinut cu germania si inca tin. sper sa depaseasca klose recordul lui ronaldo la goluri in total la campionate, in finala mica... si pentru mine au castigat totul, astfel (au umilit anglia, argentina, poate doboara si un record mondial si inca au sanse la locul 3)

nu-i rau oricum, avand in vedere ca au avut cea mai tanara echipa din istoria germaniei, +ca lipsea ballack, in ultimul meci si muller, etc. dar asa-i in fotbal...

p.s. daca era sa fie paraguay germania, erau nemtii in finala...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Si care echipa a mai jucat 3 meciuri de finala :Anglia-Germania,Argentina-Germania si Spania-Germania.Pacat ca nu am vazut 4 finale . Acum HAI OLANDA !
    DM7080 , DM8000, DM800-SE,VU+Zero, DM500-s, DM500-s/clone, Humax5400, Nokia 9500, Hyundai 1120 (polizat) , T90 / 23°,19°,16°,13°,9°,5°est,1°w .Panasonic 46GT30.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

hidrice mincatz-ash!
    Nemtzii nu au jucat nimic, spaniolii au cistigat pe merit. Tot nu tin cu ei in finala, pt. imi place Olanda, ca tara, mentalitate, etc... si fotbalul ce-l joaca.

Dar tu hidrice, ai tinut cu spaniolii, sau te bucuri de necazul nemtilor?
    Daca e asa, ma dezamagesti.
    Normal e sa te bucuri pt. favoritii tai, sau pt. Austria mey.
    Eu niciodata nu ma voi bucura de necazul altuia!

N-am timp acu, dar in weekend, sa treci pe yahoo sa te injur, ai auzit?

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by wambertos View Post
    hidrice mincatz-ash!
    Nemtzii nu au jucat nimic, spaniolii au cistigat pe merit. Tot nu tin cu ei in finala, pt. imi place Olanda, ca tara, mentalitate, etc... si fotbalul ce-l joaca.

Dar tu hidrice, ai tinut cu spaniolii, sau te bucuri de necazul nemtilor?
    Daca e asa, ma dezamagesti.
    Normal e sa te bucuri pt. favoritii tai, sau pt. Austria mey.
    Eu niciodata nu ma voi bucura de necazul altuia!

N-am timp acu, dar in weekend, sa treci pe yahoo sa te injur, ai auzit?
    Wambertose tati iti spun un secret dar sä nu mai spui la nimeni:
    Germania este ultima echipä cu care pot sä tin si Anglia penultima ( ca echipe de club Bayern este ultima si Manchester United penultima )

dar shitttttt sä nu mai audä nimeni

sigur cä mä bucur de necazul tuturor celor care tin cu Germania
    lasä cä asa-i bine pt. Piefke, sä vadä si ei cum este cand joci bine tot campionatul dar totusi pleci acasä
    ei practicä treaba asta de cand lumea si pamantul

dar nu te ambala cä locul 4 este asigurat pt. Jermania ta

da, da iti place de Olanda asa cum le place si olandezilor de nemti

VIVA ESPANA, VIVA LA REVOLUCION
    stai cä asta parcä se striga in Cuba

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Despre jocul nemtilor cred ca nu mai este nimic de spus, au jucat prost, prea mult respect, prea multa precautie. Spaniolii au castigat pe merit fara discutii, insa tinand cont ca nemtii au mers la wm cu frica de a iesi din grupe afara, si tinand cont de restul rezultatelor au realizat totusi destul de multe, nationala lor fiind formata chiar si din jucatori care vin de la echipe ce tocmai au retrogradat! Si indiferent de "barfele" de la colturi, ce este de respectat e faptul ca neamtul tot neamt ramane, suporterii din tribune au aplaudat echipa spaniei pt victorie, la fel si televiziunile si ziarele i-au feicitat pe spanioli pentru meciul bun; dar asta tine de mentalitate....

.
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ruk22 View Post
    Despre jocul nemtilor cred ca nu mai este nimic de spus, au jucat prost, prea mult respect, prea multa precautie. Spaniolii au castigat pe merit fara discutii, insa tinand cont ca nemtii au mers la wm cu frica de a iesi din grupe afara, si tinand cont de restul rezultatelor au realizat totusi destul de multe, nationala lor fiind formata chiar si din jucatori care vin de la echipe ce tocmai au retrogradat! Si indiferent de "barfele" de la colturi, ce este de respectat e faptul ca neamtul tot neamt ramane, suporterii din tribune au aplaudat echipa spaniei pt victorie, la fel si televiziunile si ziarele i-au feicitat pe spanioli pentru meciul bun; dar asta tine de mentalitate....

.
    da da ruk
    si äia din Magdeburg tot asa au fäcut
    au vrut sä-i aplaude pe politisti dar äia au avut ceva impotrivä

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mey ,aia din Magdeburg is fosti comunisti frustrati, ca romanii de altfel.
    Au dat de gustul libertatii si au inteles gresit democratia, tot ca romanii.
    Dai in palaria mea.

Cit despre antipatia asta fortata fata de Germania fotbalistica (si nu numai), e ceva plictisitor deja.
    Eu traiesc aici de 20 de ani si nu agreez totul, dar nu se poate sa nu respecti o natiune care are succes in ce vrea...muschi ei.
    Astia au un plan intotdeauna si il duc la capat, la un rezultat. In orice domeniu.
    Si de data asta si-au depasit planul si au jucat a ...n-spea oara o semifinala de campionat mondial.
    Noi nu avem participari cite Finale au jucat ei! Multe alte tari cu traditie fotbalistica nu au palmaresul lor.
    Multe alte tari , mai ales sudice se oftica de succesul nemtilor.
    Lor li se rupe in palarie de toti, isi continuie drumul dupa planul pus la cale ca sa-si atinga tzelul propus.
    Noi ce plan avem? Cind ne-am bucurat noi ultima data la fotbal? Cind i-am batut 5-1 la Bucuresti?
    De atunci ei au jucat 2 semifinale de CM si o finala de EM

Deci repet: li se rupe in pix!

PS: vezi ca ai PM cu datele alea .

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by wambertos View Post
    Mey ,aia din Magdeburg is fosti comunisti frustrati, ca romanii de altfel.
    Dai in palaria mea.

Cit despre antipatia asta fortata fata de Germania fotbalistica (si nu numai), e ceva plictisitor deja.
    Eu traiesc aici de 20 de ani si nu agreez totul, dar nu se poate sa nu respecti o natiune care are succes in ce vrea...muschi ei.
    Astia au un plan intotdeauna si il duc la capat, la un rezultat. In orice domeniu.
    Si de data asta si-au depasit planul si au jucat a ...n-spea oara o semifinala de campionat mondial.
    Noi nu avem participari cite Finale au jucat ei! Multe alte tari cu traditie fotbalistica nu au palmaresul lor.
    Lor li se rupe in palarie de toti, isi continuie drumul dupa planul pus la cale ca sa-si atinga tzelul propus.
    Noi ce plan avem? Cind ne-am bucurat noi ultima data la fotbal? Cind i-am batut 5-1 la Bucuresti?

Deci repet: li se rupe in pix!

PS: vezi ca ai PM cu datele alea .
    haoleu da supärat esti
    wambertose tu te-ai fäcut neamt ...
    de ce ne bagi pe "noi" in mizerie ?
    noi = ai nostri

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

[QUOTE=wambertos;919445]Mey ,aia din Magdeburg is fosti comunisti frustrati, ca romanii de altfel.
    Dai in palaria mea.

Deci repet: li se rupe in pix!QUOTE]

Ca bine zici,mai frate ,aia din RO din pacate traiesc INCA pe alta planeta (acolo se joaca mai mult OINA ) si in loc s-a fie mindrii de romani care au reusit prin stainatate cu fotbalul uite de exe. CHIVU ,culmea ca nici aici in forum nu a amitit de el .A jucat omu cu capu spart si cu casca de motociclist si a anihilat pe MESI si pe cei de la BAYERN.Care a avut cuvinte de lauda pt.el in presa si TV.din RO.NIMENI.De la jucatorii nemti mai luati si voi exemplu ca uni din ei au jucat acum 1-2 ani inca in Divizia SATEASCA ,si tot au ajuns pe locul 3.Si culmea nici unul nu a vorbit de bani cum se face in RO.Reporterii au numai intrebari de genul "CIT GISTIGI ,...CE MASINA NOUA ,..GAGICA NOUA:::::AI? "
    DM7080 , DM8000, DM800-SE,VU+Zero, DM500-s, DM500-s/clone, Humax5400, Nokia 9500, Hyundai 1120 (polizat) , T90 / 23°,19°,16°,13°,9°,5°est,1°w .Panasonic 46GT30.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lau View Post
    CHIVU ,culmea ca nici aici in forum nu a amitit de el .A jucat omu cu capu spart si cu casca de motociclist si a anihilat pe MESi
    A fost pomenit si criticat de cineva sau mai multi, ca nu a facut mare lucru... nu are nici un rost sa mai desgrop theardul respectiv, este istorie.
    Referitor la locul 3 obtinut de nemti , sint si nu sint multumit.
    Macar sint optimisti pentru urmatorul CM. sa-l castige Noi ce facem Ne multumim sa ne calificam macar...La aceasta faza eu copil fiind, imi aduc aminte de un Campionat Mondial din 1982. Unde NU eram calificati. Nea Nicu ne-a taiat macaroana. Umblam cu ligheane ca niste ozeneuri sa prindem CM. de la Bulgari/Sarbi/Unguri frate. Unul dintre 1mil. de motive pentru care mi-am facut bagajele ceva mai tarziu.

Bravo Spaniolilori, felicitari

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)