Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 93
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Bomba anuntata : F1 la DigiSport !

In proportie de 99,99% (urmeaza doar o simpla formalitate) RCS a achizitionat drepturile de retransmitere live a curselor de F1 (pachetul full).

Informatia este destinata in special celor de la GSP si Prosport pentru a fi preluata ulterior ca exclusivitate.

Am sa o postez eu pe siturile lor

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

O veste superba mai alesc ca asta inseamna mai mult ca sigur ne luam adio de la Miki, si poate o sa avem un comentariu de calitate ...

F1 in HD real numai din 2012, insa exista o transmisie de o calitate excelenta in 16:9 care este preluat si de TVR HD.

Fanta: daca ai prieteni (si stiu ca ai) la tehnic Digisport, nu vrei sa le intrebi cand vor transmite in conditii normale acest canal HD al lor? Nu de alta insa in afara de cursele propriu zise MotoGP nimic altceva nu e in HD, ci este in 4:3 stretched, desii 80% dintre transmisii macar sunt 16:9 chiar daca nu sunt HD. Si antrenamentele la MotoGP ar putea fii transmis in HD pentru ca sursa e HD, iar atlentism este HD de multe ori, si totusi se transmite 16:9 letterboxed in 4:3 si porma stretched ceea ce este o mare prostie ...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk View Post
    Fanta: daca ai prieteni (si stiu ca ai) la tehnic Digisport, nu vrei sa le intrebi cand vor transmite in conditii normale acest canal HD al lor? Nu de alta insa in afara de cursele propriu zise MotoGP nimic altceva nu e in HD, ci este in 4:3 stretched, desii 80% dintre transmisii macar sunt 16:9 chiar daca nu sunt HD. Si antrenamentele la MotoGP ar putea fii transmis in HD pentru ca sursa e HD, iar atlentism este HD de multe ori, si totusi se transmite 16:9 letterboxed in 4:3 si porma stretched ceea ce este o mare prostie ...

Corect,este una din problemele celor de la Digi Tv.
    O voi (re)semnala la viitoarea intalnire.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digisport 16/9

salut!

de mult am deschis topic si am sesizat, poate pana reincep campinatele de fotbal puternice, vom vedeam meciurile in 16/9 curat..

Inteleg ca nu sunt bani pt HD pe satelit, si nu renteaza, si sunt de acord..
    dar macar 16/9 de bun simtz asa..gen pro cinema, esp, hbo comedy de la UPC...

ar fi bun si un sistem de voting cu ce meci sa se transmita..

Bafta!
    Last edited by mark21; 6th July 2010 at 15:40.
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

16:9 nativ daca se poate si pe cablu

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Multumesc FANTA, Multumesc RCS pentru ca in sfirsit dupa multi ani de incercari scapam odata pentru totdeauna de Miki.
    Toti fani F1 din Romania saluta achizitia facuta de RCS

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

poate il ia digisport si pe miki
    .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

RCS a achizitionat drepturile de retransmitere live a curselor de F1 (pachetul full)
    corect... insa trebuie specificat ca FULL inseamna Practice 1+2+3 & calificarile & cursa. Oricum eu am auzit ca TVR are in continuare drepturile pt. calificari si cursa (exact cum este faza in Germania cu RTL si SKY) deci cineva sa ma corecteze daca am auzit gresit. Numai bine !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Exclamation

mai bine i-ar da un sut in fund la mosneag.... nu se face digi.sport de rusine cu un specimem ca miki

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

super! sper sa scapam de ciocanitorile astea doua (miki si viki)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maistorul View Post
    poate il ia digisport si pe miki
    nu mai zii prostii facem petitie daca este nevoie cu titlul "F1 fara Miki". Insa daca este adevarat ca va ramane F1 si la TVR cum este la germani cu RTL + Sky atunci avem o sansa reala sa nu avem pe Miki, pt ca Miki ramane la TVR, si pe Digi sa speram ca primim comentatori normali, nu ma deranjeaza nici comentatorii de la MotoGP ... Macar nu sunt enrvanti, si vorbesc despre MotoGP si nu despre Adi Mutu ... sau cuma fost cinea (fictiva) cu Schumacher

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mark21 View Post
    salut!
    Inteleg ca nu sunt bani pt HD pe satelit, si nu renteaza, si sunt de acord..
    Sincer, instant m-as abona la rds in momentul in care ar introduce hd pe satelit. Acum 3 saptamani eram hotarat sa fac contract cu dolce, fiind primul pachet romanesc HD prin aer, insa ei se cred ceva SKY, asa ca nu are rost, deocamdata. Din pacate, dupa parerea unora, in Romania DTH-urile sunt dedicate mediului rural, asa ca sa isi tina cablul pt. ei, pt. ca personal nu o sa fac niciodata abonament, rds sau ce o mai fi...
    Last edited by vms333; 6th July 2010 at 19:01.
    0.8FE, Gold Single 0.2db, DM500S & TeVii S660 HD, FocusSat

Member Master

Posts Thanks / Likes

Default nasol

Urata stire pentru iubitorii de F1 care nu sunt abonati la Digi/RCS

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

pai sa se aboneze

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

YUPEEEEEE Bogdaproste!

1. Sa nu dea sfantul sa apara Miki aici ca se lasa cu Jihad!
    2. Tot ce ne trebuie e un cuplu de comentatori cu inteligenta care sa compenseze poate lipsa de experienta. Sincer, prefer doi in studio care sa se uite pe net la timpi, sa mai traga cu ochiul si urechea si pe la altii. Sa puna mana si sa-si faca temele inainte, sa caste ochii la evolutiile masinilor, sa invete dracului odata ca FOM a pictat camerele de luat vederi in culori diferite cu un scop si ca cifrele de pe live timing (presupunand ca nu au acces la altceva dedicat) au o semnificatie daca te duce nitel capul sa vezi posa ca in Matrix.
    3. Faptul ca se transmite tot pachetul e un pas inainte, chiar daca vineri n-am decat live timing si comentarii de pe net, ca digi la birou nu se poate.
    4. Cu un Bernie care poate.... , s-ar putea sa ne facem cu o surpriza din 2011 in HD, cu FOTA care pare decisa sa faca sportul mai pe placul fanilor.
    5. Digi isi construieste atacul destul de decis. Cand se pun cartile pe masa, incepe sa aiba un portofoliu destul de interesant. N-as vrea sa fiu lasat cu ochii in soare la un alt furnizor, chiar daca exista internet!

Servus!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)