Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: ntouch

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Question ntouch

Cine stie care este motivul ca avem din nou PROTV? Nu ca nu ar fi bine ci cit de mult il v-om avea. Sint aproape la sfirsitul contractului de un an.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

It's Christmas in July

HO HO HO de la ntouch!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default newz

Cred ca au vrut sa ne surprinda...dupa ce ne-am lasat fara el,asa ca de 4th of July.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Unhappy petarde ntouch

Cum va spuneam intr-un alt thread despre legalitatea retransmisiei ProTvIntl. Am avut o discutie zilele trecute despre ProTv intl pe ntouch. Cred ca preiau ilegal ProTv intl sau au facut un aranjament ocolind ProTv la limita legalitatii. Am sa ma interesez si am sa va tin la curent. Pe cine cunosc eu in Ro este plecat in concediu. Poate mai este cineva care ar putea sa lamureasca aceasta problema.
    Intr-o luna imi expira contractul. Cred ca ar fi bine sa ii intreb direct pe cei de la relatii cu publicul de la ProTv. Promit sa va tin la curent

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Raspuns de la Protv Intl

Neasteptat de promti cei de la proTv:

Acesta este raspunsul de la ProTv Intl. (copy and paste)

Deci ntouch ne trage o alta ata prin gura doar vom reinoi abonamentul.....

Va multumim pentru mesaj. NtouchTV nu are licenta de transmisie a PRO TV International si nici nu suntem in discutii pentru a le acorda un astfel de drept.

In SUA puteti vedea PRO TV International prin RSN, atat din satelit cat si prin serviciul lor de IPTV (amanunte aici: www.itvrsn.com) sau daca sunteti in reteaua Verizon, prin serviciul FiOS (amanunte aici:
    www22.verizon.com/content/fiostv/channel+lineup/channel+lineup.htm)

Va rog sa nu ezitati sa ma contactati daca aveti alte intrebari.

Toate cele bune,

Adina Gorita
    Distribution Manager
    PRO TV International
    Tel: +40318250489
    E-mail: [email protected]

PRO TV S.A.
    Pache Protopopescu 109
    2 Bucharest 021409
    Romania

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Se spune ca ntouch este in tratative de vinzare. Din toamna -daca tratativele ajung sa se finalizeze- v-a avea un nou management (owner). Sursele sint destul de sigure.
    Last edited by cosas; 16th August 2010 at 18:57.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cosas View Post
    Se spune ca ntouch este in tratative de vinzare. Din toamna -daca tratativele ajung sa se finalizeze- v-a avea un nou management (owner). Sursele sint destul de sigure.
    Ai cumva habar cine-i cumpara? Daca sunt cumva ReTeVeii care ajung din nou sa detina monopol atunci stim ce sa asteptam (ca pe vremea cind ei erau singurii distributori prin satelit).

Daca e altcineva... depinde de cine este, cit sunt de mari, ce intentii/scopuri au, etc...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[quote=tilimogodila;933659]Ai cumva habar cine-i cumpara? Daca sunt cumva ReTeVeii care ajung din nou sa detina monopol atunci stim ce sa asteptam

Persoana care mi-a spus a zis ca este o companie mare de furnizare TV prin satelit (nu a spus numele). Dar fiind de vinzare poate si RSN are o obtiune ca sa scape de concurenta sau poate dealul nu merge si ramin sa moara in sos propriu. Nu cred ca acesta piata pt emigratia romana este reglementata printr-o lege a concurentei.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Schimbare O sa avem un singur provider RSN

Cred ca schimbarea s-a produs: Daca incerci sa intri pe ntouch calculator esti directionat spre ITVRSN. Ghici ghicitoare cei?
    Au aparut si multumiri pe pagina de start pt ca sintem loiali. Si promit ca mai baga ceva programe.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cred ca schimbarea s-a produs: Daca incerci sa intri pe ntouch calculator esti directionat spre ITVRSN. Ghici ghicitoare cei?
    Au aparut si multumiri pe pagina de start pt ca sintem loiali. Si promit ca mai baga ceva programe.
    Inseamna ca intelegerea e mai demult si de aia au bagat Ntouch ProTV,
    sub licenta ITVRSN stiind ca tot la ei vin clientii.Trebuie sa caut alt provider,la RSN nu le dau nici un ban.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Terente1 View Post
    Inseamna ca intelegerea e mai demult si de aia au bagat Ntouch ProTV,
    sub licenta ITVRSN stiind ca tot la ei vin clientii.Trebuie sa caut alt provider,la RSN nu le dau nici un ban.

Altul?

Chiar mai exista alte optiuni...?
    YOU'RE NOT DEEP
    YOU'RE NOT AN INTELLECTUAL
    YOU'RE NOT AN ARTIST
    YOU'RE NOT A CRITIC
    YOU'RE NOT A POET
    YOU JUST HAVE INTERNET ACCESS
    !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danbxx View Post
    Altul?

Chiar mai exista alte optiuni...?
    Un slingbox in RO. Eu ma gindesc de mult la o astfel de solutie. Nu stiu daca cei din Ro sint destul de saritori.
    Ce faci tu este bine facut atunci cind depinzi si te rogi de altii ........
    Nu stiu daca mai avem obtiuni.
    Sa vedem cum vor fi preturile ca relatiile cu publicul (in ultimul timp ) s-au schimbat putin in bine . Dar cum am mai povestit aici nici cu ntouch nu a fost ceva nemaipomenit. Au fost excelenti pina am platit pe un an ca dupa aia...
    Last edited by cosas; 31st August 2010 at 04:28.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Un slingbox in RO. Eu ma gindesc de mult la o astfel de solutie. Nu stiu daca cei din Ro sint destul de saritori.
    Ce faci tu este bine facut atunci cind depinzi si te rogi de altii ........
    Nu stiu daca mai avem obtiuni.
    Sa vedem cum vor fi preturile ca relatiile cu publicul (in ultimul timp ) s-au schimbat putin in bine . Dar cum am mai povestit aici nici cu ntouch nu a fost ceva nemaipomenit. Au fost excelenti pina am platit pe un an ca dupa aia...
    As fi curios daca le-au vindut la ReSeNei si baza de date cu credit cardurile subscrise. Adica, in 3 luni cind mi-ar veni sorocul sa renew, ma taxeaza aia noi automat sau nu?

Bineinteles, o comunicare oricit de triviala de genul unui email "ati trecut la compania astalalta, speram sa fiti multumiti (si) de acum incolo blah blah blah..." ar fi dincolo de limitele normalitatii si bunului simt pt modul lor de-a conduce un business...

Hai, de unde mai apare un competitor ca le dau lor banii imediat!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

In Home la ntouch scrie a Global Connect company As fi curios cine este aceasta companie.
    Asa cum scria tilimogodila in citeva luni ni se v-a prelungi contractul (a se citi ni se vor lua banii automat de pe credit carduri) daca nu trimitem o notificare ca nu vrem sa faca asta. Intrebarea este unde trebuie sa trimitem notificarea. Dupa ce se iau banii cum am mai scris in alte posturi- ca sa iesi din contract trebuie sa vii cu bani de acasa.
    Cred totusi ca de cind v-a intra in vigoare dealul se v-a anunta si v-om fi anuntati.
    Inca nu stiu daca intradevar este RSN
    Stii ce este curios ca nu sintem decit citeva persoane care scriu.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Sunt multi care citesc posturile doar ca eu am renuntat sa ingrash gushati, asa ca stau deoparte....stau cu slingul si dau bani mamei....macar ca raman banii in familie Am o neplacuta senzatie ca toata afacerea asta cu ntouch va deveni o sublima tzeapa. Ce m-as bucura sa ma insel.
    In Home la ntouch scrie a Global Connect company As fi curios cine este aceasta companie.
    Asa cum scria tilimogodila in citeva luni ni se v-a prelungi contractul (a se citi ni se vor lua banii automat de pe credit carduri) daca nu trimitem o notificare ca nu vrem sa faca asta. Intrebarea este unde trebuie sa trimitem notificarea. Dupa ce se iau banii cum am mai scris in alte posturi- ca sa iesi din contract trebuie sa vii cu bani de acasa.
    Cred totusi ca de cind v-a intra in vigoare dealul se v-a anunta si v-om fi anuntati.
    Inca nu stiu daca intradevar este RSN
    Stii ce este curios ca nu sintem decit citeva persoane care scriu.
    FORUM RULES
    Nomad Iresponsabil

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)