Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Client CCcam+trafic imens

As avea o intrebare catre cei care le au mai bine cu CCcam-ul!Am un peer din Malta care imi face un trafic imens pe ora.O intrebare as avea!Este posibil sa fie ******ver?Aici este si o poza atasata:

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

E imens traficul, ori pui blocaje pe provideri ori DELETE peerilor respectivi. Dar ma intreb ce e asa de atractiv sa tii pe cineva din afara Europei? Ping mare, mai mereu OFFLINE, nimic avantaje. EU in locul tau ii dadeam delete pe loc. Nu-i neaparat sa fie ******ver dar se poate sa aibe multi peeri care fac request la acel card. Decizia iti apartine.
    Last edited by ionut_m_bv; 3rd July 2010 at 17:16.
    Numai bine ! @ Ionut_m_bv

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Mersi!

De aia am intrebat ca mi s-a parut suspect cei 456.000 de ecm-uri pe ora!Pina sambata trecuta,timp de 4 ani am calarit gboxul!Abia de 6 zile am trecut pe CCcam,dar asa ceva nici la gbox nu aveam nici dupa 7-8 zile de la reboot!Noroc ca are windows-ul radierâ!

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionut_m_bv View Post
    Dar ma intreb ce e asa de atractiv sa tii pe cineva din afara Europei?
    Malta e in Europa

Mai mergeti pe la orele de geografie sau folositi google inainte de a posta astfel de intrebari

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[quote=ionut_m_bv;916745]E imens traficulquote]
    @ionut_m_bv, de unde ti-ai dat seama ca este imens traficul?

Quote Originally Posted by thomasstar View Post
    mi s-a parut suspect cei 456.000 de ecm-uri pe ora
    @thomasstar. Imaginea pe care a-i pus-o nu este sugestiva, ca sa ne dam seama despre trafic. Din ce se vede acolo peer-ul respectiv este conectat de doar 51 de secunde si a facut cerere de 4 ecm-uri din care doar 3 au fost ok. Current Usage si Average Usage sunt doar niste parametri informativi si nicidecum ca peer-ul a facut cerere de 456000 de ecm-uri. Mai concret este o medie a numarului de ecm-uri/timp. Current Usage : 456918 Ecm/hour este media ecm-urilor/timp deci el a facut cererea pentru cele 4 ecm-uri intr-un timp foarte scurt(cateva secunde) si de aici rezulta o astfel de medie.
    Dupa ce vezi ca a trecut ceva mai mult timp de cand este conectat(o ora, doua), fa un screenshot si vezi daca mai a-i astfel de valori.
    Nu toti peerii cu IP de Malta sunt rai, unii au locale bune si sunt seriosi, dar sunt si multi neseriosi. Daca nu reusesti sa il vezi conectat cu un timp de peste o ora, 2, etc.., asta inseamna ca a-i alte probleme cu linia lui sau cu server-ul tau.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

mai sunt si cu rosu,deci nu ia nimic de la tine dar calareste cardu!
    350 kg de scule!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default ok

GOGI ti-am trimis raspuns pe mess. THANKS....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by miloo View Post
    Malta e in Europa

Mai mergeti pe la orele de geografie sau folositi google inainte de a posta astfel de intrebari
    Cam multi ALFABETI pe aici ... mai bine ar migra in JAPOLANDA, bilete veti gasi urmarind televiziunea voastra preferata ZERO TV

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by miloo View Post
    Malta e in Europa

Sincer n-am fost atent la tara , asa ca sorry dar s-a inteles cu totul altceva. Numai arabii pot face asa ceva. La geografie stau foarte bine, stai linistit de asta, si pentru cultura altora eu NU urmaresc canalele romanesti absolut deloc, exceptie canalele documentare.
    Numai bine ! @ Ionut_m_bv

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)