Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Job pentru inginerii de antene la Apple

Conform Endgadget,http://www.engadget.com/2010/06/30/a...r-some-reason/ exact in data cand au inceput sa se planga clientii de probleme de receptie la Iphone 4,Apple a publicat la ei pe site un anunt ca fac angajari pentru ingineri specializati,asa ca puteti trage Dvs concluziile...cititi comentariile facute la articol pe endgadget,oamenii sunt foarte imaginativi,de mult nu am mai ras asa.
    Cheers

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca erai destul de inteligent te-ai fi uitat la data anuntului si la data de azi .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

La I4, cu putina banda scotch (scoci), lipita pe lateralele victimei în partea de jos, nu mai moare semnalu'.

Tipic romanesc
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

''Inteligentule",spune-mi si mie te rog ce data te-a debusolat in halul asta?Anuntul dat de Apple la ei pe site,asa cum chiar cei de la Endgadget spun in articol,are ca si data a publicarii chiar ziua in care primii posesori de Iphone 4G raportau problemele de semnal cu antena.Nu inteleg ironia referitoare la data,asa ca explica-mi si mie te rog,coborandu-te la nivelul meu de inteligenta,pentru ca nu am respirat toti aerul din Paris,ca sa fim asa ''dotati'' intelectual ca si tine.
    Cheers

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default cearta

Eu zic sa nu te grabesti sa te certi.
    Parerea mea este ca : poate nu intelegi tu ceva.

PS . Uita-te si la nr lui de posturi.
    Cred ca a tocit ceva tastaturi, nu?

Pacat ca nu intelegi! ai avea numai de invatat!

Totusi, e timp.
    Succes!

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

invazia clonelor
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

One Man Army Expert
    Posts Thanks / Likes

am citit cu intarziere articolul dar am ras cateva minute bune

@KB
    Presupun ca nu exista nimic ce poate sa faca apple si sa te supere... este?
    Bine ca nu ne spui direct ca acele probleme defapt nu exista, ca ei au facut intentionat asa, etc. Al drac' firma de inteligenti, nu-si stiu lua produsul in mana inainte sa-l vanda. Macar fii realist si recunoaste ca au dat-o in bara la faza asta, nu-i mai tot scoate pe aici, pe dincolo, ca n-are sens.

Daca si eu as fii indragostit pana peste cap de apple si as observa ca la faza cu antenele au angajat doar amatori, as rade, as baga glume. repet, mai ales daca mi-ar place de ei... ca na, haz de necaz nu strica, chiar daca as si avea telefonul as baga clipuri unde as demonstra problema si as baga si un banc pe langa

why so serious? de nu poti lua rade putin de ei, mai ales cand o fac lata.
    te platesc? te dau afara daca ii iei la misto?

Banned Mentor
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by Medox View Post
    am citit cu intarziere articolul dar am ras cateva minute bune

@KB
    Presupun ca nu exista nimic ce poate sa faca apple si sa te supere... este?
    Bine ca nu ne spui direct ca acele probleme defapt nu exista, ca ei au facut intentionat asa, etc. Al drac' firma de inteligenti, nu-si stiu lua produsul in mana inainte sa-l vanda. Macar fii realist si recunoaste ca au dat-o in bara la faza asta, nu-i mai tot scoate pe aici, pe dincolo, ca n-are sens.

Daca si eu as fii indragostit pana peste cap de apple si as observa ca la faza cu antenele au angajat doar amatori, as rade, as baga glume. repet, mai ales daca mi-ar place de ei... ca na, haz de necaz nu strica, chiar daca as si avea telefonul as baga clipuri unde as demonstra problema si as baga si un banc pe langa

why so serious? de nu poti lua rade putin de ei, mai ales cand o fac lata.
    te platesc? te dau afara daca ii iei la misto?
    Problema va fi rezolvata soon, odata cu lansarea noului Iphone5, ce-ti mai faci probleme.
    Si atunci se vor vinde 800.001.005.215.558.545.558.123.444.888 de exemplare in primele 3 minute.
    Primii posesori vor fi, indubitabil, actualii posesori de Iphone4.

p.s.
    si mie imi place jamaica

One Man Army Expert
    Posts Thanks / Likes

ultima duma marca apple, despre problemele cu semnalul:
    http://www.engadget.com/2010/07/02/a...ue-fix-coming/

dupa cum zice si in articol, este a 2-a oara cand apple vine cu afisarea incorecta a liniilor de semnal, ca motiv pentru probleme.

culmea ca in clipurile cu probleme, cei care tineau mana in zona respectiva pierdeau si apelul odata ce dispareau toate liniile. daca liniile nu erau afisate dar totul ramanea normal, mai era cum era. astfel nimeni nu s-ar fii plans prea tare. dar asa...

sau sa inchida ios-ul apelul, automat, odata ce dispar liniile? chiar daca exista semnal? ar fii chiar prost gandit insa cea mai buna cale de scapare pentru ei... doar ca asa n-ar trebui sa dureze saptamani pana apare un update, dupa cum spun.

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

ce ma distreaza e ca partea rf e o chinezarie pe care nokia n-ar fi implementat-o never

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)