Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cool Samsung i9000 Galaxy S

Am fost la unul dintre Mall-urile urbei dambovitene si....surpriza la intrare este un stand Samsung cara prezinta tel mobile si am gasit I9000 Galaxy S.
    L-am butonat vreo 15 minute si impresia este buna - practic este un iphone 3gs - eu n-am vazut diferenta la utilizare - si aspectul exterior te duce catre iphone...
    Ecranul amoled este ok l-am pus pe net si merge foarte bine - functia tactila, rezolutia, zoom-ul etc - ecranul este mai mare de 4 inch cred.
    Nu stiu pe partea de aplicatii cum sta tel. Dupa cat am inteles de la cei de la stand se va lansa saptamanile viitoare oficial cat si la operatorii mobili.
    Am probat telefonul pe wi-fi si 3G internet si voce deasemenea.
    Fara sa fiu carcotas - nu are probleme cu semnalul atunci cand il folosesti stanga-dreapta sau acoperi tel cu palma sus - jos etc semnalul nu scade nici o linie sau sa dea semne de variatii - si comparativ cu nokia e71 pe care il am are acelasi semnal in acel loc pe acelasi operator.
    Fara sa fie un review - overall - telefonul este un concurent serios pentru iphone 4 - repet nu stiu inca cum sta la partea de aplicatii.
    OS-ul este android 2.1 update1 parca asa retin.
    Tel este light - foarte subtire - si are in partea de jos pe carcasa ergonomic facuta pentru a fi tinut in palma - o usoara curbura - denivelare - ca s-ai zic asa care faciliteaza la tinerea in mana si a impiedica probabil scaparea din mana prin alunecare - foarte buna dealtfel.
    Doritorii pot merge sa-l vada si testeze. Pretul va fi pe undeva pe la 500 eur deci cat un iphone 3gs unloked new - pretul aici e mai jos cred vreo 50 eur.
    O sa-l mai butonez - cred ca abia erau venite telefoanele asa ca un test mai amplu de net si aplicatii in zilele urmatoare.

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

asta e
    daca da arata foarte bine
    I9000 Galaxy S are multe atuuri şi dotări tehnice de ultimă oră. Dintre acestea se remarcă ecranul, procesorul şi conectivitatea. Sistemul de operare, Google Android, versiunea 2.1 este puternic customizat.
    Ecranul lui Samsung I9000 Galaxy S măsoară 4 inchi de tip Super AMOLED. Aşa cum reiese şi din denumire, avem de-a face cu un ecran AMOLED superior celor obişnuite.
    Mai spuneam că printre atuurile acestui terminal se află şi procesorul. Mai precis este vorba de un procesor la 1 GHz. Este, de fapt, cel mai puternic procesor pentru telefoane mobile la ora actuală.
    Al treilea punct forte este conectivitatea. Samsung I9000 Galaxy S dispune de cele mai noi standarde de Bluetooth şi Wi-Fi. Terminalul oferă si suport pentru Bluetooth 3.0 şi Wi-Fi b/g/n.
    Lista aproape completă a dotărilor tehnice include:
    Sistem de operare Google Android 2.1
    Touchscreen de 4 inch Super AMOLED cu rezoluţie WVGA
    Procesor la 1 GHz
    Cameră foto de 5 MP
    Înregistrare video HD (720p) la 30 fps
    GPS, A-GPS
    HSDPA, Wi-Fi b/g/n
    Bluetooth 3.0
    Slot microSD
    Samsung I9000 Galaxy S va fi disponibil în două versiuni, în funcţie de spaţiul de stocare intern: 8 GB sau 16 GB.

sant curios cu ce pretzuri vine la abonament

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default yeap

Quote Originally Posted by ginu fraieru View Post
    asta e
    ....Samsung I9000 Galaxy S va fi disponibil în două versiuni, în funcţie de spaţiul de stocare intern: 8 GB sau 16 GB.
    ....
    Yeap, asta e - in varianta 8 GB doritorii pot sa-l testeze in Mall-uri

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default i9000 vs iPh

Este posibil sa ca ecranul d la iPh4 sa fie mai bun - comparatia mai sus - asa cum am spus din scurtul timp cat l-am butonat impresia a fost ca este la nivelul lui iPh3gs.Cand o sa am timp o sa iau impreuna cu un coleg care are iph3gs si sa le punem head-to-head pe net, retea etc sa le vedem.
    Daca tel este la nivelul iph3gs ca si performanta si capabilitati hardware atunci castigatorul va fi cel care are mai multe aplicatii etc. Oricum pretul in jur de 500 eur este la nivelul iPh3gs.
    Personal daca cele doua sunt la egalitate prefer iph-ul3gs.
    Ramane de vazut...deocamdata nu cred ca se pune problema comparatiei cu iPh4 atata timp cand nu ne lamurim cum va fi rezolvata problema cu schimbarea sau reproiectarea antenelor- eu vad ca singura solutie in momentul de fata

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)