Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Preşedintele Federaţiei Franceze de Fotbal a demisionat

Preşedintele Federaţiei Franceze de Fotbal (FFF), Jean-Pierre Escalettes, şi-a anunţat, luni, ntr-un comunicat postat pe site-ul FFF, demisia din funcţia deţinută.
    "După ce m-am gndit mult n week-end şi am discutat cu apropiaţii, colegii şi colboratorii mei, consider că este de datoria mea să-mi dau demisia din funcţia de preşedinte al Federaţiei Franceze de Fotbal. mi asum cu luciditate partea mea de responsabilitate. Decizia este dictată de dorinţa de facilita evoluţia unei instituţii pe care am servit-o cu pasiune de mai multe decenii. mi voi prezenta demisia la Consiliul Federal din 2 iulie. Voi rămne la dispoziţia tuturor pentru analizarea motivelor care au dus la acest fiasco al Franţei n Africa de Sud", se arată n comunicatul semnat de Escalettes.
    Jean-Pierre Escalettes a menţionat că pnă vineri, cnd va avea loc Consiliul Federal, nu va acorda niciun interviu şi nu va face alte declaraţii.

Reprezentativa Franţei a părăsit ncă din faza grupelor Campionatul Mondial organizat de Africa de Sud. Franţa a făcut parte din Grupa A, alături de Mexic, Uruguay şi Africa de Sud, obţinnd doar un punct.

Ca trece tineretea, nu-i mare paguba...
    Problema e ca trece si batranetea...

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

un exemplu pentru dragomir si sandu

dar repedeeeeeeee
    adevrul este inventia unui mincinos

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hidric View Post
    un exemplu pentru dragomir si sandu

dar repedeeeeeeee
    Cine-s astia?
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by harry75 View Post
    Cine-s astia?
    niste mafioti a la romanica
    adevrul este inventia unui mincinos

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hidric View Post
    niste mafioti a la romanica
    mai degraba, niste oameni bine sus pusi

Ca trece tineretea, nu-i mare paguba...
    Problema e ca trece si batranetea...

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

noi,cei de aici ii uram success domnului in gestionarea afacerilor si a banilor ascunsi de la diferiti sponsori...noi fiind cei din Irlanda,cea pagubita de o mana sfanta a unui fotbalist ce putea deveni cel mai renumit din istoria fotbalului din present daca recunostea fapta ! !

ii uram domnului sa ia banii ascunsi si sa lanseze o campanie de forta pentru introducerea camerelor tv in "ajutarea" arbitrilor si nu a celor ce pariaza pe ...greseli mai mult sau mai putin intentionate uman !

fcuk all of them !
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Preşedintele Federaţiei Internaţionale de Fotbal (FIFA), Joseph Blatter, şi-a cerut scuze, marţi, pentru erorile de arbitraj din optimile de finală ale Cupei Mondiale din Africa de Sud şi a declarat că problema arbitrajului video va fi evocată ntră-o reuniune a forului mondial.
    Elveţianul şi-a prezentat scuzele Angliei şi Mexicului, cele două echipe victime ale arbitrajelor din optimile de finală, după ce FIFA nu a avut nicio reacţie faţă de indignarea la nivel mondial, provocată de gravele erori de arbitraj din jocurile Germania - Anglia (4-1) şi Argentina - Mexic (3-1).
    "mi exprim scuzele faţă de cele două reprezentative, le nţeleg nemulţumirea. Englezii mi-au mulţumit, mexicanii au lăsat capul jos. După aceste momente, ar fi ridicol să nu discutăm despre necesitatea introducerii tehnologiei n arbitraj, la următoarea reuniune a FIFA, programată n 21-22 iulie, la Cardiff", a spus Blatter, adăugnd că va fi dezbătută problema mingilor trecute sau nu de linia porţii.(prosport)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)