Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Default Tigla metalica!De care?

Care ar fi cea mai recomandata tigla metalica ce se utilizeaza acum in tara?Ma refer atat la pret cat si la calitate.Am vazut pe net de la 3€/m2 pana la 20€/m2 sau chiar mai mult dar bine-nteles fiecare i-si lauda marfa precum ca a lui e mai de soi.Acum eu nu stiu ce sa mai cred,stiu pe cineva la Bacau care vinde cu 6€/m2,tabla e de 0,05 cu fel de fel de straturi de protectie,dar repet,sunt dezorientat rau.Omul e in bussines de muuulti ani,da garantie.
    Si inca ceva,care e pretul la montat tigla metalica?Ma refer la kit complet(folie+sipci+tigla+coame+uluce+burlane).
    [email protected]:
    poate stii pe cineva care vinde+monteaza la preturi bune,de criza,dar sa fie totusi calitate.Am nevoie de vreo 300m2 intre Chiatra si Bacau,pe malul drept de Ghistritza.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

daca schimbi toata tigla, pune profile de tabla. gasesti cu lungime mare- 4 metri.
    In doau zile e asezata sus. Costuri - 80-90 de RON pe profil de 3,5 metri patrati utili.
    Manopera cu garantie: 20 RON pe metru patrat.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Alextm View Post
    daca schimbi toata tigla, pune profile de tabla. gasesti cu lungime mare- 4 metri.
    In doau zile e asezata sus. Costuri - 80-90 de RON pe profil de 3,5 metri patrati utili.
    Manopera cu garantie: 20 RON pe metru patrat.
    Profile de tabla?da un link ceva sa-mi dau seama cum e,please....Oricum scorul la manopera e destul de "sus",sau poate doar mi se pare?!

Bagator de seama Teacher

Posts Thanks / Likes

Manopera aici la noi in zona este 3 euro /mp.
    Pretul cu tot ce intra pe mp a fost de 15 euro /mp (aici au intrat leatzuri, manopera, cuie, suruburi , dolii, margini, parazapezi )

Tabla sa nu o iei mai subtire de 0,5mm

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DINUS View Post
    Profile de tabla?da un link ceva sa-mi dau seama cum e,please....Oricum scorul la manopera e destul de "sus",sau poate doar mi se pare?!
    www.m-luciano.ro

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

In cazul in care nu am nevoie de mansarda si schimb tigla normala cu una metalica,sant suficiente leatzurile vechi sau in cazul asta trebuie pusa scandura pe tot acoperisul?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fuego View Post
    In cazul in care nu am nevoie de mansarda si schimb tigla normala cu una metalica,sant suficiente leatzurile vechi sau in cazul asta trebuie pusa scandura pe tot acoperisul?
    scandura nu este necesara se pune si fara in ce priveste leatzurile trebuie sa aiba o anumita distantza intre ele
    ----------------------------------------------

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Care ar fi cea mai recomandata tigla metalica ce se utilizeaza acum in tara?Ma refer atat la pret cat si la calitate.Am vazut pe net de la 3€/m2 pana la 20€/m2 sau chiar mai mult dar bine-nteles fiecare i-si lauda marfa precum ca a lui e mai de soi.Acum eu nu stiu ce sa mai cred,stiu pe cineva la Bacau care vinde cu 6€/m2,tabla e de 0,05 cu fel de fel de straturi de protectie,dar repet,sunt dezorientat rau.Omul e in bussines de muuulti ani,da garantie.
    Si inca ceva,care e pretul la montat tigla metalica?Ma refer la kit complet(folie+sipci+tigla+coame+uluce+burlane).
    [email protected]:
    poate stii pe cineva care vinde+monteaza la preturi bune,de criza,dar sa fie totusi calitate.Am nevoie de vreo 300m2 intre Chiatra si Bacau,pe malul drept de Ghistritza.
    ca sa.ti faci o idee pot sa.ti spun ca in suceava tigla metalica de 0,5 se vinde la 6,5 euro tot inclus(folie+sipci+tigla+coame+uluce+burlane). plus 1 euro m/2 montajul

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    scandura nu este necesara se pune si fara in ce priveste leatzurile trebuie sa aiba o anumita distantza intre ele
    Deci sa inteleg ca nu se poate monta direct pe vechea structura de leatzuri?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fuego View Post
    Deci sa inteleg ca nu se poate monta direct pe vechea structura de leatzuri?
    sincer sa fiu nu cred ,eu cand mi.am pus aveam deja leatzurile si i.am intrebat sa fac eu deja structura si ei au zis nu o fac baietzii nostri ca noi avem o masura standard intre leatzuri

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    ca sa.ti faci o idee pot sa.ti spun ca in suceava tigla metalica de 0,5 se vinde la 6,5 euro tot inclus(folie+sipci+tigla+coame+uluce+burlane). plus 1 euro m/2 montajul
    Super pret,atat la materiale cat si la manopera,nu cred ca se poate mai bine,"da di la Suceava la Chiatra Neamt(langa)" e ceva drum,totusi.E o posibilitate sa iau de acolo materialele si mana de lucru sa o caut in localitate.
    Daca stii vreo pagina ceva din Suceava,vreo firma specializata in tigla,baga vreun link,saru'mana.

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Super pret,atat la materiale cat si la manopera,nu cred ca se poate mai bine,"da di la Suceava la Chiatra Neamt(langa)" e ceva drum,totusi.E o posibilitate sa iau de acolo materialele si mana de lucru sa o caut in localitate.
    Daca stii vreo pagina ceva din Suceava,vreo firma specializata in tigla,baga vreun link,saru'mana.
    http://www.bizoo.ro/firma/businesseu...Tigla-metalica http://www.suceava.aaz.ro/detalii/15...talica-0--5-mm sau astia da tre sa suni sa afli pretul ca fac update in fiecare zi si nu le expun pe pagina lor http://www.olint.ro/

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default 1837

Merçi mult laur21, cand ajung in tara ma pun in contact cu ei.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Problema rezolvata,cu o firma de la Bacau,cred ca mai scump(sigur)decat ce a zis laur21,dar sincer nu am mai avut timp sa umblu si sa caut,mai ales ca e destul de departe de unde stau.Firma super serioasa + caliate a tablii excelenta,era cea mai groasa si mai bine lucrata din ce am mai vazut pe la firmale din zona.
    Daca e cineva interesat sa afle ce si cum, sa ridice 2 degete in sus.
    Bafta,

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)