Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 261
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default UPC Ro/HU (volt Focus Sat)

Dreamboy javaslatára, mivel a Focus Sat hamarosan rebrandelve lesz, használjuk az új elnevezést.
    A szolgáltató csatornakínálata itt van, ez általában elég friss, és a csatornák magyar hangjai is fel vannak tüntetve - bár a Jim Jam még nem jelenik meg.
    @leftyke kérdéseire visszatérve: a UPC Ro kártya NINCS párosítva, bármilyen Conax modulos beltériben megy, vagy olyanban is, amelyben egy okosabb univerzális modul van. És frissíthető is ezekben a modulokban. Román fórumon sokan írják, hogy csak az eredeti beltériben fogad update-et, ez szerintem nem így van.
    És még valami: szerintem is jó megoldás a Hello HD+UPC Ro párosítás (nekem is ez van ), és ehhez NEM KELL KÉT beltéri. Nem tudom pontosan, hogy a Dream-nek hány kártyaolvasója van, de biztos van olyan megoldás, hogy két modult tegyél egy HD-s készülékbe, más gyártóknak is van ilyen beltérijük.
    Az, hogy a szolgáltatók csak az országhatáron belül árulhatják szolgáltatásaikat, nem az ő akaratuk, hanem törvény kötelezi rá őket. Pl. az RTL Klub, mikor megveszi a F1 közvetítési jogokat, csak Magyarország területén sugározhatja. Hogy mégis bekerül néhány külföldi csomagba, nos ez nem egészen értem, hogy hogy lehet, de jó hogy így van
    És még egy válasz: a Hello HD kínálatából csak a Eurosport 1-2 és a Nickelodeon van a Hotbirdön (ez utóbbinak nincs magyar hangja), a többi műsor (BBC, stb) kódolatlan.
    Outdoor: Gibertini 125 66°E - 30°W, Triax Unique multifocus 23°E - 1°W, 6 x LNB Inverto quad
    Indoor: Dr. HD D15, Amiko X-Finder, TBS-6925, TBS-6985, TechnoTrend S2-4100, Nexus-S VDR user
    QTH: Harghita, 46°14'N 25°11'E.

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Koszi a felvilagositast.
    Az jo, hogy nincs parositva az UPC kartya a box-al, de az mar kevesbe jo, hogy berletet csak ugy adnak, hogy egy boxot is legyurnak a torkodon. Marmost ha naluk is olyan a minoseg mint a Digi Hyundai-a.... Mondjuk nem muszaj megvenni, kaphatod orizetben is de na....
    @JV16BAR a ket kartyas boxrol megfeledkeztem, valoban jo megoldas. Az alairasodbol kovetkeztetem, hogy te Echosmart 791-est hasznalsz, valami ilyesmi http://www.comteleprest.ro/echosmart_hd_7109-r239.html ?
    A HelloHD amugy csak HD boxokon mukodik, meg az SD csatornak is, nem?
    Udv.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Elso pozitiv megnilvanulasa a Jupiszi-nek, hogy elkoltozik az Astrarol. Igy a magyar adok nagyresze megtalalhato a 0,8 W -en 2-3 fele kodolasban. Egyikre csak lessz elobb-utobb valamifele okossag...
    Hamarosan eladhatom a forgatomat
    1.8 AL Offset + T90 + invacom + inverto + VuDuo2 + DM800HDse clone

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Az Echot csak antennát állítani használom, illetve, ha megyek kirándulni hétvégeken, az a "portable" beltérim Már 5 éve Linux alatt használok PC-s DVB kártyákat, számomra a VDR a tökéletes "beltéri". Itt van néhány részlet róla, amúgy ott a link az aláírásomban is.
    Outdoor: Gibertini 125 66°E - 30°W, Triax Unique multifocus 23°E - 1°W, 6 x LNB Inverto quad
    Indoor: Dr. HD D15, Amiko X-Finder, TBS-6925, TBS-6985, TechnoTrend S2-4100, Nexus-S VDR user

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Sziasztok.
    Mivel sajna UPC DVB-C Brassoban nincs (es pedig milyen szep lenne, epp az elobb olvastam egy masik threadben mennyi adas megy magyar hangsavban is) es nem is lesz egyhamar, berletet csinaltam a Focussat-ra. A kovetkezo kerdesem van: az en Dream 500s-emet szeretnem hasznalni, nem az ok Kaon-jukat, milyen beallitasokat kell csinaljak? Leskannoltam CCam-al a thor/intelsat szateliteket (a kartya a box-ban volt), de csak a Digi adasokat talaltam meg. Mit nem csinalok jol?
    Elore is koszonom a valaszt.
    Udv.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by leftyke View Post
    Leskannoltam CCam-al a thor/intelsat szateliteket (a kartya a box-ban volt), de csak a Digi adasokat talaltam meg. Mit nem csinalok jol?
    Udv.
    No, ez egy kicsit zavaros. A CCam, az gondolom a CCcam, annak semmi köze a kereséshez.
    Mindenekelőtt a UPC Ro műsorokat keresd le a Dreamboxal. Mivel itt nemrég elég komoly mozgás volt, és a műsorok új transzponderekre költöztek, valószínű, hogy a beltéridbe nincsenek meg az új tp-ek adatai. Tehát használj kézi keresést, nem tudom pontosan, hogy van a DM-en. Innen írd be a tp adatokat: Lyngsat Focus Sat csomag.
    Ha megvannak a műsorok, próbálj előbb egy kódolatlant, pl. Focus Info. Ezután kel foglalkozni a kártyával, amit olvashatsz CCcam-el vagy newcs-el, ebben már inkább a Dream tulajdonosok tudnak segíteni.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by JV16BAR View Post
    Dreamboy javaslatára, mivel a Focus Sat hamarosan rebrandelve lesz, használjuk az új elnevezést.
    A szolgáltató csatornakínálata itt van, ez általában elég friss, és a csatornák magyar hangjai is fel vannak tüntetve - bár a Jim Jam még nem jelenik meg.
    @leftyke kérdéseire visszatérve: a UPC Ro kártya NINCS párosítva, bármilyen Conax modulos beltériben megy, vagy olyanban is, amelyben egy okosabb univerzális modul van. És frissíthető is ezekben a modulokban. Román fórumon sokan írják, hogy csak az eredeti beltériben fogad update-et, ez szerintem nem így van.
    És még valami: szerintem is jó megoldás a Hello HD+UPC Ro párosítás (nekem is ez van ), és ehhez NEM KELL KÉT beltéri. Nem tudom pontosan, hogy a Dream-nek hány kártyaolvasója van, de biztos van olyan megoldás, hogy két modult tegyél egy HD-s készülékbe, más gyártóknak is van ilyen beltérijük.
    Az, hogy a szolgáltatók csak az országhatáron belül árulhatják szolgáltatásaikat, nem az ő akaratuk, hanem törvény kötelezi rá őket. Pl. az RTL Klub, mikor megveszi a F1 közvetítési jogokat, csak Magyarország területén sugározhatja. Hogy mégis bekerül néhány külföldi csomagba, nos ez nem egészen értem, hogy hogy lehet, de jó hogy így van
    És még egy válasz: a Hello HD kínálatából csak a Eurosport 1-2 és a Nickelodeon van a Hotbirdön (ez utóbbinak nincs magyar hangja), a többi műsor (BBC, stb) kódolatlan.
    Örvendek hogy van Upc topik,közben eszembe jut 2000-2004 mikkor hivatalos Crypto kártyával néztem a csomagjaikat az Astrán.. sajnos a transzponderek nagy többsége.Csak 19.00 óra körül vált elérhetővé és éjfél utánnig voltak nézhetőek.
    A jelszint változó volt,most más időket éllünk
    A Focus Sat-ot zárojelben kell hagyni,de még nem kell megválni tölle hisz a szerződéskötések még e név alatt kötettnek.
    Már az év elején belső források szerint UPC Direkt Ro lett volna a szolgáltatás megnevezése,de valoszinü várnak még vele..mig elindul a március vége óta probákban lévő transzponderek nagy része ezuttal hivatalosan is.
    Nickelodeon magyar audio hangsával van az Upc Hu kinálatában.
    1x DM 800 HD 1x Dm 8000,Parabola 1,4 Al, Local Card: Hello HD,DiGi Hu,Upc Hu,Sky IT,Sky DE / All Full!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@Dreamboy: Van valami infód arról, hogy az m1 bekerülhet-e a UPC Ro kínálatába? Nagyon kellene oda, mint ahogy a Eurosport is...
    Amúgy az én Focus kártyám (Familia + Panonia) nem nyitja a Jim-Jamet, csak a Hu kártyáról nyílik.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by leftyke View Post
    Sziasztok.
    Mivel sajna UPC DVB-C Brassoban nincs (es pedig milyen szep lenne, epp az elobb olvastam egy masik threadben mennyi adas megy magyar hangsavban is) es nem is lesz egyhamar, berletet csinaltam a Focussat-ra. A kovetkezo kerdesem van: az en Dream 500s-emet szeretnem hasznalni, nem az ok Kaon-jukat, milyen beallitasokat kell csinaljak? Leskannoltam CCam-al a thor/intelsat szateliteket (a kartya a box-ban volt), de csak a Digi adasokat talaltam meg. Mit nem csinalok jol?
    Elore is koszonom a valaszt.
    Udv.
    Upc Dvb-C nem lesz Brassóban igazad van.Monopoliumot tart amióta tudom magam a DiGi (volt Rcs/Rds).
    Ha a kártyád aktivált akkor le kell keresned a Thor Intelsat müholdat.. milyen image-ed van a Álom készülékben?Esetleg telepits fel ujjat vagy frissitsd a transzponder listáidat belölle.. ha nem akarsz bonyolitanni semmit.
    És keresésnél a Szolgáltatoknál megkapod a Upc Direkt csatornákat.
    Cccam-al nem lehet szkennelni,keresni.. csak ha automatikus csatorna keresést alkalmazzol.
    Vagy kézi keresést,menj fel a lyngsatra és ird ki a Upc transzpondereket.
    1x DM 800 HD 1x Dm 8000,Parabola 1,4 Al, Local Card: Hello HD,DiGi Hu,Upc Hu,Sky IT,Sky DE / All Full!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Esto no es un tema cardsharing, estamos hablando de la UPC Rumanía. Si usted quiere encontrar un compańero, por favor use el tema correspondiente.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

@Dreamboy: Van valami infód arról, hogy az m1 bekerülhet-e a UPC Ro kínálatába? Nagyon kellene oda, mint ahogy a Eurosport is...
    Amúgy az én Focus kártyám (Familia + Panonia) nem nyitja a Jim-Jamet, csak a Hu kártyáról nyílik.
    Elméletileg ez hamarosan kiderül,de egyetértek helye van mindkét csatornának a Upc kinálatában.Az M1 HD és M2 HD-ket élvezet nézni magas felbontásban.Ujabban az M1 HD már full felbontásban szalad a Upc Hu kinálatában.. a Hbo Hu még Hd ready egyelöre...

Nekem is a Hu kártyárol nyilik Cryptoban.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dreamboy View Post
    Az M1 HD és M2 HD-ket élvezet nézni magas felbontásban.
    http://www.fuley.ro/tvdx/m1m2hd.jpg

Csak rá kellene tenni a Conaxot az M1(HD)-re...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

http://www.fuley.ro/tvdx/m1m2hd.jpg

Csak rá kellene tenni a Conaxot az M1(HD)-re...
    Egy gombnyomás az egész,akarat kell hozzá..

Amugy beszélnek már kinti Anyaországi forumokon új infokrol,ugy hirlik közvetlen UPC illetékessek elmondása szerint hogy a Upc HU Direkt ügyfélszolgálatát mindenhol megszüntetik és Brassóba költöztetik..
    Érdekes mozzanat lenne,mindenesetre valamire készül a Upc.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dreamboy View Post
    Upc Dvb-C nem lesz Brassóban igazad van.Monopoliumot tart amióta tudom magam a DiGi (volt Rcs/Rds).
    Ha a kártyád aktivált akkor le kell keresned a Thor Intelsat müholdat.. milyen image-ed van a Álom készülékben?Esetleg telepits fel ujjat vagy frissitsd a transzponder listáidat belölle.. ha nem akarsz bonyolitanni semmit.
    És keresésnél a Szolgáltatoknál megkapod a Upc Direkt csatornákat.
    Cccam-al nem lehet szkennelni,keresni.. csak ha automatikus csatorna keresést alkalmazzol.
    Vagy kézi keresést,menj fel a lyngsatra és ird ki a Upc transzpondereket.
    Koszonom a felvilagositast, valoban kisse zavarosan fejeztem ki magam. Kiprobalom a javaslataidat amint hazaerek. Amit azt hiszem meg akartam kerdezni, ugy kezzel labbal, az, hogy milyen alkalmazast kell hasznalni, hogy a kartyat dekodolja: common interface, ccam, newcamd stb. Lehet ez se a megfelelo kifejezes, de remelem megerted.
    Minden jot.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Sziasztok Uj vagyok a forumon. Eddig csak FTA adásokat néztem, most gondolkodok hogy előfizessek valamire, de valamit nem értek. Ugy tudom, hogy az unios jog felülirja a nemzeti jogokat.
    Az áruk és szolgáltatások szabad mozgása alapjog tudtommal kimondja, hogy minden unios állampolgár igénybe veheti más unios ország szolgáltatásait ugyanolyan feltételekkel, mint azt az adott ország állampolgárai teszik.
    E jog szerint kérdem én. nem vehetnénk igénybe a magyar müholdas társaságok szolgáltatásait?(UPC Hu, T-Sat, stb.).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)