Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    ionut742000
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Recomandare sistem receptie terestra

Am o intrebare: stiu ca prin 98 - 99 aproximativ... aparuse o firma ce presta receptie tv terestra prin intermediul microundelor. Se poate sa nu fiu bine informat... Stiu ca iti dadeau o antena extrem de mica si un receiver si prindeai un nr foarte mare de programe ) aproape toata oferta ce se gasea la acel moment pe cablu.
    Ma intreseaza un astfel de sistem pentru o casa la tara in apropiere de Targoviste. Sunt abonat la un DTH dar nu mai suport dereglarile dese ale antenei s.a.m.d
    M-ar interesa un sistem normal ( nu Hd..) dar care sa aiba o oferta bogata de programe si care sa functioneze ireprosabil. Va multumesc!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ionut, iti recomand sa faci o reglare cum trebuie antenei si n-ai treaba cu ea ani de zile.
    Firma aia, daca imi aduc bine aminte, era http://www.canad.ro/telecom/receptor_MMDS.htm
    SHALOM

ionut742000
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Quote Originally Posted by isr2002 View Post
    ionut, iti recomand sa faci o reglare cum trebuie antenei si n-ai treaba cu ea ani de zile.
    Firma aia, daca imi aduc bine aminte, era http://www.canad.ro/telecom/receptor_MMDS.htm
    Merci frumos pt raspunsul prompt. In ultima vreme am avut parte numai de vreme extrema... acolo am o casa de vacanta. Daca vantul a scos copaci din radacini, ce sa mai zic de biata antena de satelit? De asta as opta pt un sistem de receptie terestra cu o antena normala...

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Din pacate in prezent nu stiu daca mai exista vreo firma care sa faca abonamente individuale la SMATV
    In trecut si eu am fost abonat la Romsat Cable care emiteau exact prin acest sistem de antene directionale in banda de 2Ghz ( la vremea aceea aveeam vreo 10-12 prg. in uif de la ei )
    Insa au fost preluati de catre rcs-ul actual
    Sistemul inca se practica , dar nu stiu daca merge individual , totusi incercarea moarte nu are : http://www.romtelecom.ro/personal/tv/dolce/smatv/
    Vezi ce sanse ai cu ei , stiu ca mai exista o firma de cablu cu acest sistem prin Piatra Neamt , dar banuiesc ca esti departe de ei ca locatie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)