Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default nou receptor dulce hd

cum aflu bk key. am incercat toata noaptea nu mi-a iesit scrie doar un STB ID de 17 cifre

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Vezi ca ai un pm.

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu te chinui se pare ca deocamdata HD nu merge cu share....
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu...?

Non Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Sommersby View Post
    Nu...?

E vechi screenshotul tau. Deci NU!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Daca Dolce face asta doar la programele HD pentru DM, greseste. Asta nu o sa aduc noi clienti, ca oricum exista alte surse pentru meciurile HD, poate chiar mai bune. Sunetul in Ro se poate lua si de pe SD de la TVR.

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

O miscare de rahat din partea RTC de a bloca accesul la niste canale NORMALE. Ce ar pierde RTC daca le-ar lasa ca pe celelalte programe? Nimic, sau aproape nimic. Ce ar castiga? Probabil 80% din abonatii Dolce, posesori de DM8xxx s-ar abona la acest pachet.
    Daca era vorba de PPV HD, poate mai intelegeam, dar cum ProTV HD si Sport.ro HD sunt la liber in DVB-T, iar pentru TVR HD am cartela, e clar ca-mi voi rezilia contractul in august. Astept oferte!
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chooleen View Post
    O miscare de rahat din partea RTC de a bloca accesul la niste canale NORMALE. Ce ar pierde RTC daca le-ar lasa ca pe celelalte programe? Nimic, sau aproape nimic. Ce ar castiga? Probabil 80% din abonatii Dolce, posesori de DM8xxx s-ar abona la acest pachet.
    Daca era vorba de PPV HD, poate mai intelegeam, dar cum ProTV HD si Sport.ro HD sunt la liber in DVB-T, iar pentru TVR HD am cartela, e clar ca-mi voi rezilia contractul in august. Astept oferte!
    Subscriu!
    Dar sa fim optimisti si sa dam timp baietilor de la CCCAM sa descopere cum merge treaba. E normal sa schimbe modul de scriere a boxkey-ului. A facut-o si Digi dar tot s-a rezolvat pana la urma. Macar cateva mii de abonati noi ar avea asa, fara sa piarda nimic.
    Last edited by cde34; 12th June 2010 at 00:23.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cde34 View Post
    Subscriu!
    Dar sa fim optimisti si sa dam timp baietilor de la CCCAM sa descopere cum merge treaba. E normal sa schimbe modul de scriere a boxkey-ului. A facut-o si Digi dar tot s-a rezolvat pana la urma. Macar cateva mii de abonati noi ar avea asa, fara sa piarda nimic.
    Odata ce merg restul canalelor de pe card nu este nici o modificare a modului de scriere a boxkey ... e cu totul alta mancare de peste.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovidiumarius View Post
    Odata ce merg restul canalelor de pe card nu este nici o modificare a modului de scriere a boxkey ... e cu totul alta mancare de peste.
    Nu pot sa te contrazic. Dar cred ca se va rezolva si asta... dar asteptam sa se rezolve.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cde34 View Post
    Subscriu!
    Sa fim optimisti, poate rezolva baeitii nostrii...Pe cei de la cccam/oscam ii doare exact in cot daca merge, sau nu un provider pentru care nu sint platiti sa rezolve problema.
    La miile de abonati noi, iti dau dreptate, si inca de zece ori mai multi clienti conectati la respectivii, poate chiar acest fenomen nu se doreste...

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chris-walter View Post
    Sa fim optimisti, poate rezolva baeitii nostrii...
    Da-mi si mie un exemplu de ceva rezolvat de "baeitii nostrii"!
    La miile de abonati noi, iti dau dreptate, si inca de zece ori mai multi clienti conectati la respectivii, poate chiar acest fenomen nu se doreste...
    La sutele de mii de noi abonati vor fi cateva milioane de clienti conectati. Iti dai seama ce pierdere uriasa? Sa fim seriosi! Cati utilizatori (in procente) crezi ca au aparatura necesara pentru preluarea prin sh... a canalelor HD? Eu cred ca sub 2% din numarul de abonati ai RTC.
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chooleen View Post
    Da-mi si mie un exemplu de ceva rezolvat de "baeitii nostrii"!
    La sutele de mii de noi abonati vor fi cateva milioane de clienti conectati. Iti dai seama ce pierdere uriasa? Sa fim seriosi! Cati utilizatori (in procente) crezi ca au aparatura necesara pentru preluarea prin sh... a canalelor HD? Eu cred ca sub 2% din numarul de abonati ai RTC.
    Baitii nostrii au rec, si carduri de testat. Cum am specificat mai sus, cccam team nu are nici o motivatie sa ne rezolve noua problemele.
    Referitor la mil. de clienti externi, rezultand din share, ok suna exagerat, fapt care oricum nu are nici o relevanta asupra pagubei, deoarece ei nu pot incheia un abonament la un DTH Ro. Paguba reala se rezuma numai la cei interni conectati clandestin...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Asa cum spunea si @chooleen, nu cred ca paguba mare ar fi legata de cei care vad canalele in share, cred mai degraba ca e o chestie de imagine a companiei ( canalele noastre nu pot fi sha*uite ! ) care sincer nu stiu cat va dura. Citi nebuni ar fi in stare sa dea pe un dmHD500 care e minim 350 euroi si sa depinda de net(N*S e problematic) si evident de un server Nu spun de clone nika pentru ca si eu am avut o experienta negativa...
    Sa avem in vedere ca Dolce va avea si o campanie agresiva pe HD.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chosalmedia View Post
    cum aflu bk key. am incercat toata noaptea nu mi-a iesit scrie doar un STB ID de 17 cifre
    cele notate cu x le pui in calculator si afli boxkey :
    0 1234 5xxx xxxx xxx6
    nu merg hd -urile , am incercat in cccam direct si cu cccam/newcs dar tot la fel . celelalte merg ok !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)