Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pana unde poate sa ajunga birocratia

Salutare tuturor,
    Cu cateva zile in urma m-am tranferat de la digi satelit la digicablu in speranta ca asa poate voi vedea si eu in format HD campionatul mondial. Toate bune si frumoase dar la mine in Targoviste nici vorba de noul receptor pentru hd. Intamplator am ajuns astazi la Constanta si am intrat intr-un sediu RDS RCS si aveau receptoare pentru toata lumea , dar mai putin pentru mine. De ce spun ca mai putin pentru mine?
    Dau actul de identitate si culmea , nu ma gaseste in baza de date. Cu acelasi act de identitate la casierie, unde incaseaza abonamente ma gaseste, la cei ce distribuie echipamente nu. Este posibil asa ceva? sa nu poti sa inchiriezi un receptor decat de la punctul de care apartii? Consider ca aceasta societate la cat este de mare putea sa aiba o baza de date comuna , si sa nu trebuiasca sa faci plecaciuni nimanui pentru ceva ce pana la urma platesti. Cu ce sunt mai cu mot (ca sa zic asa ) cei din Constanta fata de cei din Dambovita. Am incercat sa discut in Constanta chiar cu cei de la departamentul juridic , sa vad ce ilegalitate se comitea prin a mi se da un receptor.Mentionez ca am vrut chiar sa i-l cumpar insa am fost refuzat categoric. Secretara de la RDS Constanta chiar a fost o dragutra si mi-a cerut numarul de telefon sa i-mi comunice ce parere are insasi directorul si m-a suna politicoasa sa i-mi spuna ca asta este politica firmei. Daca nu esti din judet , nu primesti, asteapta pana o sa catadicseasca sefii sa trimita receptoare in teritoriu. Consider ca este o mare greseala ce se intampla cu aceste baze de date.
    Repet, nu mi se pare ca solicitam ceva ilegal, si de aceea ma consider nedreptatit.
    A mai reusit cineva sa ia receptor din alta locatie? Si daca da cum acolo se poate si aici nu.
    Va salut cu stima, un om suparat

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nu esti primul dar nu o sa fi nici ultimul,chestiile astea cu baza de date costa ceva lei si de ce sa investesti daca scoti bani si asa
    VU+DUO2

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Da,se pot face contracte extrajudetene,dar desigur birocratia primeaza;trebuie doar sa gasesti omul potrivit.Bafta

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Sunt ele plictisite si nu au nici un interes. Asa zic acum ca asta e politica firmei sau ca nu au procedura . Vrajeli de 2 lei.
    Derectorul ala ar trebui alungat daca nu are interesul firmei. Ce i-o fi zis fatucii? I-a mai lasa-ma-n ..aia mea ...ca acum vine sezonul si nu mi-am platit taxa de bariera ....de petrica am eu timp?

Baza de date e comuna. Eu am buletin de Craiova si am luat receptoare si din Constanta si din Craiova adevarul ca erau pentru satelit dar nu cred ca are importanta. M-a gasit dupa CNP.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

de ce nu ai zis ca vrei sa platesti abonamentul pe tot anul? sa vedem, iti primea banii?

p.s Ca sa platesti abonamentul de pe tot anul trebuie sa te gaseasca in baza lor de date, dupa nume, dupa adresa, dupa CNP.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by petrica_dumitriu View Post
    A mai reusit cineva sa ia receptor din alta locatie? Si daca da cum acolo se poate si aici nu.
    Va salut cu stima, un om suparat

Eu am primit un Digi Mobil de la caraavana din jud Bihor. Cand am dus telu dupa un timpla service, l-au pierdut si de un am platesc si nu am tel. Spartakus...help
    Roling Stones, Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin, Beatles, Creedence Clearwater Revival, Scorpions, Meat Loaf, Accept, WASP, Huey Luis & the News, Warlock, Helloween, Stratovarius, Lita Ford,Nightwish, Queen, Pink Floyd, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Metallica (whiskey in the jar).. cativa cu care ma mai cunosc si eu.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Petrica

Eu cred ca mai bine ii injuri pe aia de la Targoviste. De ce aia de la Constanta au receptoare pe stoc si aia de la tine nu ... ? O fi lipsa de implicare , durere in ... ?
    Poate cei de la Constanta au facut pe dracu sa aiba receptoare ca filiala lor sa aduca bani . Gandeste-te cati oameni din toata Romania ajung, mai ales in perioada asta la mare. Ia receptoare de acolo si platesc abonamente oriunde in tara.

PS esti sigur ca tehnologia HD este disponibila si in Targoviste ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)