Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Moderator Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default News - mai de vara

Digi TV a mai reusit achizitionarea unor drepturi tv pentru anul urmator a unei importante competitii sportive in detrimentul TVR. Va las pe voi sa chiciti despre ce este vorba. Acesta competitie va putea fi urmarita si pe Digi HD. Tot pe digi tv se vor putea urmari si meciurile de la Cupa Mondiala pe canalul TVR care va putea fi vizionat codat numai in nagra3.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Formula 1 ?!? Doamne ajuta !

Moderator Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Zgrongy View Post
    Formula 1 ?!? Doamne ajuta !
    Special pt tine Darts!

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Champions League?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

...ing? sau ce?

Moderator Teacher

Posts Thanks / Likes

un mic indiciu. Zvonul cu Champions League la handbal inca nu este confirmat 100%. Asadar despre alta competitie este vorba. Iar ca sa va starnes curiozitatea va mai spun ca 2 din canalele sarbilor vor disparea din grila digitv.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ce treaba avem noi cu canalele sarbesti?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Tot nu pricep ce e cu secretele astea. Se poate spune simplu ca se lucreaza, e probabil sau nush ce alta chestie. Nu deranjeaza pe nimeni ca aici nu suntem pe nimic oficial doar discutam. Daca tot vrei sa zici ceva spune pana la capat. Ce anume vrei sa realizezi aruncand jumatati de informatie?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by tzonner View Post
    Va las pe voi sa chiciti despre ce este vorba.
    Era mai simplu daca o numeai BOMBA. Asa ne arati numai fitilul, cu restul ce facem, chemam echipa anti(T)ero sa descopere
    Last edited by Gruialuinovac; 5th June 2010 at 13:25.
    Roling Stones, Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin, Beatles, Creedence Clearwater Revival, Scorpions, Meat Loaf, Accept, WASP, Huey Luis & the News, Warlock, Helloween, Stratovarius, Lita Ford,Nightwish, Queen, Pink Floyd, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Metallica (whiskey in the jar).. cativa cu care ma mai cunosc si eu.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Tzonner are informatiile de la mine, eu le-am comunicat telefonic.

Iata pe scurt :
    -achizitia drepturilor pentru champions league handbal feminit si masculuin nu este confirmata deocamdata
    -Digi urmeaza sa achizitioneaza drepturile pentru cea mai mare competietie sportiva non-fotbalistica
    -dupa 15 iunie DigiTV va renunta la criptarea n2 pentru canalul TVR 1
    -doua canale sarbesti sunt codate din acea zi exclusiv in n3

96% dintre cei ce ai platit abonamentul pentru luna aprilie au deja cartele N3 , iar ceilalti au fost informati de schimbarea cardului.
    Pana la incepere viitoarei editi a ligii 1 de fotbal Digi TV va renunta definitiv la codarea in nagravision 2.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cel mai mare sport non-fotbalistic ar trebuii sa fie Formula 1 ... Si sper sa fie asa si sa scapam de domnul Alexandrescu sau cum se numeste ca comentator si sa primim pe cineva profi ... Pe baza statiscilor 2002-2006, Formula 1 era pe locul 7, insa singurul eveniment non extra in fata lui a fost Champions League care e fotbal, restul era Cupele mondiale si Olimpiadele ...

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Fanta, dupa ce vor lua toate campionatele posibilie si imposibile , poate se vor stradui totusi sa introduca si ceva canale de calitate. Ma refer la mgm, pachetul mtv, nick, jim jam, s.m.d.. Da stiu, imi vei zice ca aceste posturi costa, dar cand bagi milioane de euro in competitii cred ca esti destul de bun sa negociezi si pentru canale. Mai mult, as vrea sa stiu cand se va lansa digi film hd! Sau ceva de genu.. Multam fain!

P.S: E naspa noua fanta world ( fara nicio suparare )

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

F1 costa mult la Bernie si in general vrea canal mare, cu audienta nationala. Daca TVR nu-si mai permite, ar fi o sansa sa se ia licenta, cu atat mai mult cu cat se pare ca in cele din urma din 2011 o sa faca si ei pasul la HD nativ.

Insa comentariul e un punct slab la noi, nu poti sa ai comentator bun din nimic, fara experienta de 20 de ani sau cu background in racing. Cei doi tristi de la TVR insa nu progreseaza deloc si incultura lor devine din ce in ce mai acuta.

Te pomenesti ca o semna Miki cu Digi?!?!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca devine oficial F1 pe Digi, facem petitie sa nu cumva Miki sa semneze BTW: alte competitii automobilistice pe Digi? Aici ma gandesc la Indycar, Nascar si DTM? Ceva sanse?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Sa fim realisti: daca dai banii pe ceva, ii dai sa-ti aduca audienta cat de cat. Indy si NASCAR e o chestie ce nu prinde in Europa, asa ca nu vad pe nimeni investind bani in asa ceva. DTM era dat de SportKlub, insa intr-adevar am ramas fara el in Romania. Si exista ceva planuri de a dezvolta acest DTM si pe alte continente, chiar prin fuziune.

Personal imi are rau ca nu sunt acoperite campionatele de anduranta, LMS si ALMS, pentru ca Eurosport si-a batut joc de ultimele curse. FIA GT1 si GT3 din fericire sunt acum live pe site-ul oficial al seriilor, si mai mult, sunt disponibile si inregistrat (eu i-am felicitat in scris pentru curajul de a da continutul free catre fanii din toata lumea, in loc de a se chinui sa dea pe bani o licenta de retransmisie pe ici pe colo).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)