Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile Panasonic TX-P 50G20 NeoPDP

Un salut tuturor.......vreau sa achizitionez pentru campionatul mondial un tv mai bun decat ce am in momentul de fata.........acesta este modelul la care m-am oprit......Panasonic TX-P 50G20 NeoPDP......are cineva mai multe informatii despre acest model ? nu pot aloca mai mult de 6500 lei pentru un tv asa ca nu ma pot gandi la modelul 3D de la Panasonic care e la 10000 lei......as fii "recunoscator" oricui pentru o informatie utila despre tv, eventual vreunui posesor......aici sunt informatiile si locul de unde vreau sa achizionez acest tv.. ....
    http://www.avstore.ro/televizoare-pl...opdp-tx-p50g20

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

6000 ron e un LG de 152 cm nu aceeasi calitate dar... marimea conteaza. Il vezi in carrefour si real.

v

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

foarte buna alegerea ta, la mine este aceeasi, il iau pe sfarsitul lui iulie

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default pana...

Quote Originally Posted by BADE View Post
    Un salut tuturor.......vreau sa achizitionez pentru campionatul mondial un tv......
    Eu zic sa bagi un ochi si pe modelul asta:

http://www.avstore.ro/televizoare-pl...s20-tx-p50s20/

Diferenta de pret pana la celalalt e un DM ca si calitate a imaginii s-ar putea sa fie cam la fel....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satlex View Post
    Eu zic sa bagi un ochi si pe modelul asta:

http://www.avstore.ro/televizoare-pl...s20-tx-p50s20/

Diferenta de pret pana la celalalt e un DM ca si calitate a imaginii s-ar putea sa fie cam la fel....
    S20 este bun!Am avut 10 bucati in total,pina acuma nu m-a injurat nimeni!
    Pozele sunt in acest topic:http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=108555

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Vezi si noua linie Sony Bravia 2010.

Black Sheep Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu il am pe frate-su mai batran, 50G10 si sunt extrem de multumit. Iar un bun prieten a achizitionat 50G20, si e de asemenea foarte multumit.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    Vezi si noua linie Sony Bravia 2010.
    am aici un amic care e sef de magazin chiar la SONY si spunea ca nu ma sfatuieste la nici un model de al lor,cica au pierdut mult teren deja incepind cu 2009 ,pt mine doar am 2 optiuni in momentul de fata:
    1- http://www.flatpanelshd.com/review.p...&id=1267447473
    2- http://www.homecinemabuyer.co.uk/pla...ma-television/
    http://www.flatpanelshd.com/news.php...&id=1267184615

Panasonic G20 -imagine brutala ( € 1429,00 ) de 50"
    Samsung PS50C7000 -imagine apropiata de Panasonic,3D, usb mkv direct (€ 1367,00 ) de 50"

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Salut

Dati un ochi si pe LG50PK550. Merita. Mai jos ar fi PK350 care si el este de cosniderat daca luam in calcul pretul si ce anume ofera.

Numai bine!
    Dm800SE,Opticum Dm3800, Inverto Black Ultra /0.9 Offset Fe, 1.2 TRIAX/Al

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Panasonic TX-P50U20E

Aici e si fratiorul mai mic care este deasemenea bun!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Plasma Samsung P63 B680 are un pret bun acum 1500 Euro...si o dimensiun de 160 CM.
    Sincer ma tenteaza, arata bine, imaginea parea OK in magazin. dar nu stiu nimik despre ea...Cica merge [email protected], youtube, skype, MKV direct, etc

Are cineva Sau macar un model inrudit de la Samsung
    Astept 2-3 opinii .
    Va multumesc mult

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

Pana la urma am cumparat acest tv.......http://www.avstore.ro/televizoare-pl...850-ps-50b850/

Superpret, super tv

Member Mentor

judetul antwerpen, republica regatul belgiei
    Posts Thanks / Likes

Incepand de astazi (vorba vine, abia pe 7, dar azi il comand pe cel nou ) sunt si eu fericitul aruncator la gunoi (iarasi vorba vine, l-am vandut pe 1.000 euroi) al unui Panasonic 50PZ80, dupa fix 2 ani de la cumparare.
    Se pregateste TX-P50VT20, ca mi-a intrat si mie boala 3d in oase. Va tin la curent cu review-uri, dar cum spuneam, asta abia pe 7 cand cica apare in stock, azi ma duc sa il comand.
    Pana atunci luati review-ul asta:
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/panas...0100520694.htm

baFTA

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

L-am comandat. Abia joi vine, 8 iulie. Am comandat si extra 2 perechi de ochelari, ca astea doua pe care le dau baietii included sunt cam putin pt ca sa te poti da mare in fatza amicilor . Imi tzatzaie kuru de nerabdare.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

No ashee.
    Am primit VT20-ul. Ce sa spun, mi-a depasit asteptarile. Isi face treaba exemplar atat in 2d cat si in 3d.
    La capitolul 3d: de ce imi era frica am scapat: am remarcat absenta totala a "crosstalk"-ului. De fapt asta a fost primul lucru pe care l-am "cautat", dupa ce m-am panicat vazand un Samsung de prezentare (nu mai stiu ce model). Acolo aparea crosstalk la orice kestie mai luminata pe fond intunecat (acum nu stiu, sa fi fost ala prost reglat, sa fi fost vina ochelarilor?). Aici lipseste cu desavarsire. Deci review-urile pe care le citisem dinainte nu au mintzit. Sarut mana nenea Panasonic!
    Efectul 3d este surprinzator de natural, nu e pseudo, nu e quasi, nu e fake, e 3d pe bune. Daca eu ca ne-microbist (nu trageti, tovarashi! ) am urmarit finala in 3d, va dati seama. Pentru prima oara (probabil si ultima) am fost pe stadion. Pentru football vreau sa spun, ca altfel am mai fost la placutze pe vremea lui Ceaska.
    Materialul 3d fiind limitat, ca si mine de altfel (nu am bluray 3d), nu am vazut decat demo-urile side-by-side de pe diferiti sateliti si semi finala pe jsc sport 3d + finala pe D+ 3d.
    (Putin off-topic: doamne, cat am mai asteptat finala asta. Am asteptat-o cum ateptam tranzistorii finali de la IPRS Baneasa. Am asteptat-o la fel de nerabdator ca si voi. Decat ca din alt motiv. Si anume speranta ca dupa asta nu ne vor mai bloca baietii cardurile TNT. Asta daca se vor mai debloca vreodata, sarut mana nenea Oscam daca ne auzi, te iubim. Deci sper ca "finala" asta sa isi merite numele).
    Nu imi ramane decat sa astept si patch-ul pentru ps3 promis de un alt nene, tot mic, galben, muncitor si nu in ultimul rand norocos de bomba. Ei lasa, ca ne-au bombardat si pe noi, chiar daca nu asa tare, si nu am devenit nici mici, nici galbeni, si cu atat mai putin muncitori. Asta e, poate data viitoare.
    Cum spuneam, 3d-ul e atat de convingator incat creaza depenenta. Exista riscul sa nu mai vrei sa te uiti la 2d. Si asta, sa recunoastem, e cam greu deocamdata.
    Nevasta-mea, saraca, avea o vorba (spun "saraca" nu pentru ca nu ar mai fi printre noi, Doamne fereste, nici pentru ca ar fi bolnava sau ceva, e bine merci, multumesc, ci pur si simplu pentru ca e saraca. Ce vreti sa spun, "nevasta-mea, bogata"? Si spun "avea o vorba" pentru ca o avea alaltaieri, incepand de ieri nu o mai are. Azi vrea sa se uite la Euforia TV pe noua mea jucarie.) Vorba ei era: wow, eu nu ma mai uit la 2d. Femeie, ce sa-i faci? Ce ne-am face fara ele? Fara tv-urile 3d vreau sa spun, bineinteles. Drept pentru care se uita bine merci la Euforia. Sus in dormitor, pe CRT, ca tot 16/9 e. Ceeace va dorim si dumneavoastra, bafta multa.
    Si in 2d, VT20 se comporta ireprosabil. Deocamdata vreau sa il las la ars 100 ore, chiar 150 (nu cred in bullshitul ca noile panouri plasma nu mai sufera de..blah blah) pana voi chema un calibrator profesionist. In orice caz, in modul THX, cu ochiul liber totul pare calibrat aproape de perfectiune. Celelalte moduri par aiurea.
    Problema ar fi: greu se mai poate gasi un canal fara logo agresiv care iti poate pune stampila pe imagine mai repede decat crezi. Asa ca il las cand pe HD Suisse, cand pe Arte HD, ma rog, canale cu logo-uri mai discrete. Era bun un dvd / bluray de burn-in, dar nu am, si vreau sa ii fac repede "rodajul". Va rog anuntati-ma si pe mine daca stiti vreun canal fara logo.
    Ce sa mai spun, eu i-as da sculei numai plusuri la aproape toate capitolele, si doar doua minusuri, anume:
    1-Pierdera nivelului de negru in timp, anuntata de Panasonic si nu prea, care ramane de vazut. Se rezolva prin metoda asteptarii.
    2-Convinsul nevestei sa nu se uite la Euforia pe el. Se rezolva prin metoda persuasiunii.
    Succes la cumpararea/instalarea lui VT20, ca neveste banuiesc ca aveti aproape toti. Aveti neveste care NU se uita la Euforia? Felicitari. Sunteti niste oameni fericiti. Si atunci fie nu aveti nevoie de VT20, fie il aveti deja pentru ca nevasta vi l-a facut cadou de ziua voastra. Si intr-un caz si in celalalt, felicitari, fratzilor!
    Neavand eu nici scule si nici know-how pentru masuratori serioase, nu stiu ce sa va mai spun, dar va raspund cu bucurie la intrebari, in caz ca aveti asa ceva. In caz ca nu aveti intrebari ci numai certitudini, iarashi sunteti fericiti, vezi punctul 2 cu nevasta

baFTA

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)