Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Retete de bauturi alcoolice

In acest thread marii barmani din noi isi vor arata muschii .

Incep cu un Mojito :

Intr-un pahar long-drink se pun 2 lingurite de zahar + sucul de la o jumatate de lmie verde si cateva frunze de menta si apa minerala gazoasa , 4.5 cl de Havana Club 3Anos si cuburi de gheata .

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Mi-a iesit si mana a doua de visinata.
    Dupa ce am terminat minunata licoare din cele 2 sticle de 5 litri,am adunat visinele ramase intr-o singura sticla si am pus deasupra zahar.Am tot complectat cu zahar pana siropul a ajuns aprope la nivel cu cantitatea de visine.sa zicem ca aproape trei sferturi din sticla erau visine,restul am complectat cu alcool rafinat.A iesit un pic cam tare,dar daca o lasati cateva saptamani se mai duce din tarie.Cel mai bine complectati cu o vodca mai tare.
    Pofta buna si (hc) hai norc!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Mi-a iesit si mana a doua de visinata.
    Dupa ce am terminat minunata licoare din cele 2 sticle de 5 litri,am adunat visinele ramase intr-o singura sticla si am pus deasupra zahar.Am tot complectat cu zahar pana siropul a ajuns aprope la nivel cu cantitatea de visine.sa zicem ca aproape trei sferturi din sticla erau visine,restul am complectat cu alcool rafinat.A iesit un pic cam tare,dar daca o lasati cateva saptamani se mai duce din tarie.Cel mai bine complectati cu o vodca mai tare.
    Pofta buna si (hc) hai norc!
    +1 cel mai bun cocktail ( numa alcoolul ala dublu rafinat inlocuit cu o palinca trasa de 2-3 ori )
    http://uploadimage.ro/images/04034302560823760342.jpg

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Banned Friend
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

1buc. banana,1kiwi,sirop de visine 50 ml,150 ml vodca,50 ml gin tonic,6cuburi de gheata,se mixeaza bine totul,se pune in cupe si se serveste ca atare!

Faithful Member Expert
    casa cu flori, strada sperantei, la etaj...
    Posts Thanks / Likes

Default Matrafox de la Baliu

He he. Acum ceva mai mult de 10 ani mergeam pe munte cu corturile si stateam de obicei 1 saptamana. In general bautura era cumparata... Dar eram si inventivi. Aveam cu noi un prieten, care avea alt prieten, care ii dadea alcool rafinat de la Valea Calugareasca. Normal ca nu putea fi baut, dar aveam o reteta cu cat de simpla cu atat de.... ametitoare. Se lua una sticla Florentino ieftin, se bea 10% din cantitate, se adauga alcool de-ala cu grade multe, se agita ca in barurile americane, si se face posta. Combinatia asta a trantit la pamant veterani, de nu mai pridideam cu slujbele de ingropaciune... Chiar pe mine m-a facut sa tin niste cantari bisericesti de-a stiut tot campingul de "matrafox de la Baliu" (e adevarat ca mai dadeam si cu niscai palinca care daca dadeai cu ea in foc sareau flacarile ca in tabara).
    De ce aceasta denumire... "matrafox de la Baliu"? Simplu. Cineva din grup, nu s-a stiut niciodata cine exact, ca eram destiul de multi, a numit acel alcool "matrafox". Iar "de la Baliu"... pt ca Baliu era porecla celui care aducea respectivul.... alcool.

Deci iata o reteta simpla, ieftina, care te ajuta sa dormi bine chiar si pe pietre (nu le mai simti)

Atentie: nu folositi decat daca stiti foarte bine ce faceti
    Do you want to see a picture of a beautiful person? Hold up a mirror...

Priceput in multe Teacher
    Posts Thanks / Likes

hmm
    oare chiar e asa de secreta reteta bauturii facuta din "pufoaica" ca vad ca nu apare pe aici

Decat sarac si bolnav mai bine bogat si sanatos

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Am mai pus niste zahar peste visine si afine.Visinata mana a 3-a.Am achizitionat 10 jumatati de vodca Sankt Petersburg la pretul de 9,99 bucata.Dupa ce se topeste zaharul si mai lasa oaresce suc complectez cu vodca si un pic de sirop de visine
    [SIGPIC][/SIGPIC]

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

n-am gasit la aprozar
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)