Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Intrebare pentru Focus

E luna a 11 a ,luna marilor surprize si marilor oferte de la Focus.In afara de zvonurile tot mai insistente legate de incapacitatea de plata la transponderilor si restantele majore catre programe,ce se mai aude?
    Unde e montagiul de ovex sa ne spuna de calitatea lui focus?Cred ca e la cules de struguri :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P .
    Focus = 2500 ABONATI
    Max TV = 1500 ABONATI
    Digi TV = 85.000 ABONATI
    Date oficiale la 1.08.2005

===================
    Digi TV = 140.000
    La 1.11.2006

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Re: Intrebare pentru Focus

Quote Originally Posted by Mihai
    Cred ca e la cules de struguri :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P .
    Aici ai nimerit-o amigos,din struguri face vinul iar din boasca face tuica.Doar trebuie ceva bautura la parastasul lui f i c u s.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

pacat de focus sat daca ar da faliment digitv ar detine monopolul
    Fiti Aliati
    Dreambox

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Intrebare pentru Focus

Quote Originally Posted by Mihai
    E luna a 11 a ,luna marilor surprize si marilor oferte de la Focus.In afara de zvonurile tot mai insistente legate de incapacitatea de plata la transponderilor si restantele majore catre programe,ce se mai aude?
    Unde e montagiul de ovex sa ne spuna de calitatea lui focus?Cred ca e la cules de struguri :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P .
    Nu-i duce tu lipsa lui @Ovex el o duce f bine si isi vede de treaba. La fel si de grija lui Focus
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu cred ca au scazut vinzarile la Digi de a inceput iara circul dealerilor RCS

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@Mihai
    Apreciez pozitia ta de luptator dar nu mai este cazul ca duci un razboi cu ceilalti simpatizati ai altor pachete DTH din doua motive : trebuie respectata si opinia lor iar acest forum se doreste a fi un colt de net in care discutiile sa fie libere si dominate de bun simt.Al doilea motiv este diferenta enorma intre primul si ceilalti operatori DTH,in viziunea mea lupta se da intre Max si Focus pentru castigarea statutului de potential concurent al lui Digi TV.
    Nu stiu daca Focus este in preajma falimentului asa cum se anunta din ce in ce mai des in toate cercurile si sincer nu-mi doresc acest lucru.
    Cifra pusa de tine in dreptul abonatilor Digi Tv este mai mica decat cea din realitate asa ca te rog sa nu mai apelezi la titulatura de "oficial".Daca te intereseaza numar real de abonati poti sa-mi trimiti un PM.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@fanta, pune te rog o vorba buna pt @mihai sa-i dea RCS abonament gratuit pe un an la DTH

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@onyx
    Lasa-l sa plateasca ca numai asa ajuta la dezvoltarea Digi Tv-ului Si eu platesc 2 abo la DIGI.
    Tu nu platesti la Focus ? las' ca vb eu cu cei de la Focus sa va ofere tie si lui ovex abonament pe viata
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    @onyx
    Lasa-l sa plateasca ca numai asa ajuta la dezvoltarea Digi Tv-ului Si eu platesc 2 abo la DIGI.
    Tu nu platesti la Focus ? las' ca vb eu cu cei de la Focus sa va ofere tie si lui ovex abonament pe viata
    mo ar fi ceva, mai ales ca mai vreau sa iau un Focus

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default re

Asta chiar ca e gluma de unde ai scos-o ma cu atatia abonati oficial ? ai pus juma de Romanie la Digi Tv in fine or fii adevaratzi ca de aia ity dau aia gratis DIGI Tv ..dar de unde sthii catii are Focus Sat si Max... Numa SCAMATORI paci..hehe

DreamBox 500 + AKTA TV , 1.6 offset (Al) , Invancom 0.3 db

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Garantat sa pot spune ca numarul de abonati Digi Tv a depasit 150.000,cel putin asta era situatia azi de dimineata.
    Stiu si numarul de abonati Focus si Max dar cum nu pot dezvalui sursele prefer sa-l tin confidential.Va pot spune ca cei doi operatori nu au impreuna 10% din abonatii Digi TV.
    Parerea mea este ca si Focus si Max sunt pe drumul cel bun si speram sa aiba puterea financiara sa ramana pe piata.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

O sa ramana si Focus si Max in cazul in care cei de la Digi nu isi vor schimba aparatura de receptie si modul de incasare a abonamentelor.
    Daca toate acestea se imbunatatesc atunci putem vorbi de falimentul celor doi.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ar fi exceptional daca cei de la digi si-ar face ordine si prin evidente. M-au pus pe drumuri de 3 ori in ultimile doua luni pentru a le plati abo.
    Apar la ei ca restant din aprilie. Si totusi merge serviciul de rupe. Asa da
    Nici dupa ce le-am aratat contractul si chitanta care dovedea ca nu sunt restantier n-au vrut sa-mi ia banii .
    Trebuie sa mai verifice.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am patit si eu treaba asta cu restantele.Aveam abo. platit in avans 5 luni cu care nu eram trecut in baza lor de date si m-am pomenit cu facturi pe care trebuia sa le achit. Se pare ca au o harababura in evidente.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)