Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11

Thread: Card focus

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Card focus

Salutare tuturor , am acest card in share in cccam , pe vechile fregvente Focussat cardul merge bine insa pe noile fregvente UPC imaginea se taie din 10 in 10 secunde ca si cum s-ar reseta cardul . La entitlements am pt. card caid 0b02 , timpul de raspuns e de 200 ms in ambele cazuri , semnalul e acelasi , pe vechile transpondere vad ca mai este caid 0b00 iar pe cele noi doar 0b02 , sa fie de la asta ? Multumesc .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pune-l pe 0b02 si seteaza sid-urile pentru toate canalele ce se deschid cu cardul, nu vei mai avea nici o problema.

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Ok , multumesc

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

nu e de la card.deocamdata au intreruperi pe streamul de date mai ales pe tp cu tvr1.face asa si pe receptorul original
    boy2good

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Este in curs de schimbare softul pentru receptoarele Kaon, cica pentru a diversifica oferta de canale ...

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Am pus in cccam.prio dar tot asa se manifesta , se pare ca e de la emisie . Multumesc pt. raspunsuri .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Oameni buni,am o nelamurire. Merge cu cardul de Focus al nostru sa deschida si pachetele din UPC in functie de ce pachet am platit pentru vizionare la Focus? Va multumesc.
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Transponderele UPC de pe Thor contin si programele Focus , posibil ca in viitor la vechile transpondere ESS sa se renunte , cardul meu de exemplu deschide si programele de pe noile fregvente UPC ( deschide chiar si Cinemax2 care nu era pina acum inclus in pachetele Focus ) in functie de ce pachete am activate doar ca deocamdata manifestarea e cea pe care am descris-o mai sus .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by raks67 View Post
    Transponderele UPC de pe Thor contin si programele Focus , posibil ca in viitor la vechile transpondere ESS sa se renunte , cardul meu de exemplu deschide si programele de pe noile fregvente UPC ( deschide chiar si Cinemax2 care nu era pina acum inclus in pachetele Focus ) in functie de ce pachete am activate doar ca deocamdata manifestarea e cea pe care am descris-o mai sus .
    Cardul respectiv deschide si canalele din pachetul UPC RO pentru ca acele canale sunt preluate de reteaua de cablu a UPC si se transmit in Romania (inclusiv cinemax2), in ceea ce priveste focuss-ul e cu totul alta mancare de peste -face parte din trust-ul UPC dar e o entitate aparte asa ca nu vor disparea canalele prea curand.
    Manifestarea cardului tau nu e una anormala decat daca e setata diferit FOCUSS / UPC , daca o pui sa deschida doar de pe caid 0B02 totul va fi ok.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovidiumarius View Post
    Cardul respectiv deschide si canalele din pachetul UPC RO pentru ca acele canale sunt preluate de reteaua de cablu a UPC si se transmit in Romania (inclusiv cinemax2), in ceea ce priveste focuss-ul e cu totul alta mancare de peste -face parte din trust-ul UPC dar e o entitate aparte asa ca nu vor disparea canalele prea curand.
    Manifestarea cardului tau nu e una anormala decat daca e setata diferit FOCUSS / UPC , daca o pui sa deschida doar de pe caid 0B02 totul va fi ok.

Nu e de la card, e de la emisie. Daca te uiti pe Focus nu face deloc freez in schimb face pe UPC unele canale, si ma uitam timpul de decodaj e mereu 0.205-0.208. Deci e clar de la transmisiune.
    Numai bine ! @ Ionut_m_bv

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovidiumarius View Post
    pe transponderele vechi ale focusului merge ok.dar pe noile transpondere ale upc apar intreruperi in stream si nu in receptie.mai mult ca sigur se va rezolva in urmatoarea saptamana.si transponderele vechi ale focusului vor disparea.
    boy2good

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)