Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ce telefon sa aleg?

a trecut un an jumate si deja m-am plictisit de batranul omnia...si-a facut si isi face treaba cu brio,dar mi s-a cam luat de el... am pus ochhi pe un htc hd2 si un samsung omnia hd...voi ce imi recomandati? se accepta si alte propuneri in afara de iphone. l-am vazut, e dracos dar nu e genul meu...vreau chestii free fara jailbreak-uri sau alte treburi... astept propuneri
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Da , jailbreakul e o operatiune foarte complicata , mai ceva ca fisiunea nucleara : downloadezi un program de cateva sute de kile , dai click pe el , astepti circa 15 secunde si gata . E terminat . Oau ce complicat !

Dar daca nu e mura-n-gura ...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Da , jailbreakul e o operatiune foarte complicata , mai ceva ca fisiunea nucleara : downloadezi un program de cateva sute de kile , dai click pe el , astepti circa 15 secunde si gata . E terminat . Oau ce complicat !

Dar daca nu e mura-n-gura ...
    nu e ca e nevoie de mura-n gura...dar am citit ca depinde in ce saptamana e fabricat telefonul si alte chestii...n-am zis ca nu e bun iphone, e chiar dracos dar pt moment....nu ma tenteaza

ATX-91 + LNA177
    My Youtube channel

Banned

Posts Thanks / Likes

Cu putina atentie poti avea un telefon adevarat . Cu Windows Mobile te joci Snake si trimiti sms-uri , ca altceva nu prea ai ce face cu el .

Mai astepti inca 3 saptamani si apare noul iPhone 2010 si vezi atunci cum e treaba .

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

pai oricum nu-i graba mare...mai astept si cine stie ...acum vroiam doar sa-mi fac o idee. a, si cu win mob nu joci numai snake si trimiti sms-uri...daca vrei, maine iti pun niste screenshot-uri cu ce am pe el. pt mine, un telefon bun inseamna sa pot accesa cand am nevoie msn, yahoo, facebook sau orice alt site de care am nevoie,mai vezi un film cand nu esti acasa...

ATX-91 + LNA177
    My Youtube channel

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by innesat91 View Post
    pai oricum nu-i graba mare...mai astept si cine stie ...acum vroiam doar sa-mi fac o idee. a, si cu win mob nu joci numai snake si trimiti sms-uri...daca vrei, maine iti pun niste screenshot-uri cu ce am pe el. pt mine, un telefon bun inseamna sa pot accesa cand am nevoie msn, yahoo, facebook sau orice alt site de care am nevoie,mai vezi un film cand nu esti acasa...
    pai daca poti cu clona de ce n`ai putea`o face si cu originalul?
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

nu e ca e nevoie de mura-n gura...dar am citit ca depinde in ce saptamana e fabricat telefonul si alte chestii...n-am zis ca nu e bun iphone, e chiar dracos dar pt moment....nu ma tenteaza
    N-ai citit destul, exista jailbreak definitiv si pentru ultimele iphon-uri, chiar si pentru cele ce n-au aparut inca, nu mai conteaza la ultimul jailbreak in ce saptamina e facut telefonul; ce nu exista inca este unlock-ul de pe retea.

...a, si cu win mob nu joci numai snake si trimiti sms-uri...daca vrei, maine iti pun niste screenshot-uri cu ce am pe el. pt mine, un telefon bun inseamna sa pot accesa cand am nevoie msn, yahoo, facebook sau orice alt site de care am nevoie,mai vezi un film cand nu esti acasa...
    Tu chiar ai impresia ca astea nu functioneaza pe iphone? msn, ym, skype si restul? Sau filme? Sau chiar si filmele ce le ai acasa le poti viziona pe iphone de oriunde, fara sa le bagi in telefon.

Acum ca va apare noul iphone va ajunge un 3g la 200-250 euro, ceea ce nu-i mult deloc daca stai sa socotesti ca ai in acelasi aparat un ipod, un telefon, un navi si o mica consola de jocuri, plus ca sint si softuri destule care il fac util si in alte feluri.

bafta
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

stiu ca ym, msn etc merg si pe alte telefoane(cookie, corby si altele) eu doar spuneam ce ma intereseaza la un telefon. cu jailbreak-ul am cam ramas in urma cu cititul pt ca nu e un subiect care ma interesa

ATX-91 + LNA177
    My Youtube channel

Banned

Posts Thanks / Likes

Merge si Dreamboxul pe iPhone .

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

stiu ca ym, msn etc merg si pe alte telefoane(cookie, corby si altele) eu doar spuneam ce ma intereseaza la un telefon. cu jailbreak-ul am cam ramas in urma cu cititul pt ca nu e un subiect care ma interesa
    Pentru skype, ym, msn, posturi de radio online romanesti si restul nu ai nevoie de jailbreak, le instalezi gratis din appstore, la fel ai o multime mare, citeva mii poate zeci de mii de aplicatii gratuite si la astea nu ai nevoie de nici un jailbreak; de asta ai nevoie cind vrei un navi sau programe care costa si nu vrei sa bagi banii in buzunarul cuiva si in plus te mai "scapi" oarecum si de iTunes si ai mai multe posibilitati de personalizare. Aplicatiile "sparte" nu le vei instala nici pe alt device chiar asa simplu cum iti inchipui, in plus, cu un iphone "spart" iti iei cu "instalous" ce vrei tu fara pc, iti faci download direct pe telefon si le instalezi apoi, nu vad cum ar putea fi mai simplu...

bafta

Si ce e cel mai bun lucru, ai suport bun, chiar si aici pe forum sint cativa useri care "mai stiu cite ceva" si te pot ajuta la nevoie!
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Am vazut un HTC Nexus Unu si HTC Dorinta.Mi-a placut cum se misca Androidu
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

inca nu am pus mana pe un nexxus one...ar fi interesant si android-ul...oricum o sa ma documentez mai bine despre android, iphone...fiind posesor de winmob, nu prea m-au interesat alte sisteme operative. oricum, vreau ceva care sa-si merite banii.

ATX-91 + LNA177
    My Youtube channel

Banned

Posts Thanks / Likes

Asa am zis si eu cand aveam Windows Mobile . Acum nu m-as mai intoarce la WinMo nici platit .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Am vazut un HTC Nexus Unu si HTC Dorinta.Mi-a placut cum se misca Androidu
    Cica 2.2 se va misca mai cu talent. Daca Orange Romania nu aduce preturile la iphone la nivel normal, adica 200 euro top of the line cu abonament, android scrie pe mine.

v

Banned

Posts Thanks / Likes

Rar se intampla sa scada preturile la iPhone . Aici il gasesti la operatori la 600 de euro la cartela desi are 1 an vechime .

Asteapta pana in 7 iunie cand iese noul iPhone si piate atunci vor mai umbla la preturile lui 3GS.

O data cu asta se lanseaza si OS 4.0 ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)