Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Domane ajuta sa-i urmeze pe cei de la Zboom.
    Numai bine ! @ Ionut_m_bv

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cine vrea si stie sa ma ajute sa scap de un net ( VDSL ) de la ei. Am abo de 4 luni cu contract pe 2 ani. Nu merge cum trebe. Ms .
    DM800+3 DM500 + server Oscam+3CC ........ 93E-31,5W

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Tot înainte!

Tot înainte! le urez la nesimţirea de care dau dovadă . Tocmai doreau să ne bage pe gât asigurări Astra, noroc cu CSA după ce, acum câteva luni , au scos canale abonaţilor vechi (3,9 Euro/lună) care nu au acceptat pachetul Cinestar şi evident plata a un Euro în plus !
    Telefonia pică,te mai te trezeşti şi cu descărcări electrice ! Ofertele noi de internet le aplică numai la abonaţii noi sau la reînoirea contractului, diferenţiat pe localităţi!
    O adunătură de nesimiţiţi cei care iau astfel de decizii ! Să meargă în Grecia, că acolo le e locul RUŞINEEE!
    SkyStar1, SkyStar2 USB Plus, Humax Digi II+, Kaon (FocusSat) & Dolce, antenă mobila 1,4m, 63E-30W + antene fixe Dolce & Focus/Digi

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

bmihai500 daca ai abo pe numele tau la adresa la care e instalat fa-ti mutatie la o alta adresa si arata-le ca te-ai mutat de la adresa aia, nu ai ce face altfel .

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

@satcodx2002 OTE nu este o firma Greceasca,a fost cumparata din Nemtii....

"Following an agreement between the Greek Government and Deutsche Telekom, since 5th November 2008, each held 25% plus one share in OTE’ s share capital.
    Since 31st July 2009, following the sale of a further 5% of OTE share capital by the Greek State to Deutsche Telekom, the Greek State holds 20% and Deutsche Telekom 30%."

http://www.ote.gr/portal/page/portal...day/OURCOMPANY

De la 31 Iulie 2009 Nemtii (Deutsche Telecom) au 30% si statul Grecesc 20%,managment si toate hotaririle sunt luate de DT.Asa nu ai de ce sa te supari cu Greci.

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    bmihai500 daca ai abo pe numele tau la adresa la care e instalat fa-ti mutatie la o alta adresa si arata-le ca te-ai mutat de la adresa aia, nu ai ce face altfel .
    Asta s-o crezi tu !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[QUOTE=ipbox;894697]@satcodx2002 OTE nu este o firma Greceasca,a fost cumparata din Nemtii....

Scuze, am cam uitat de informaţia asta citită cândva... oricum nu se simte influenţa Deutsche Telecom, ci mai degrabă înclinaţia către "sieste" a grecilor

Da' de supărat nu-i corect să mă supăr pe greci sau pe statul grec, nici măcar pe angajaţii lor care îşi fac datoria şi măcar încearcă să fie amabili , ci pe .... IDIOŢII care iau decizii batjocoritoare pentru abonaţii vechi
    SkyStar1, SkyStar2 USB Plus, Humax Digi II+, Kaon (FocusSat) & Dolce, antenă mobila 1,4m, 63E-30W + antene fixe Dolce & Focus/Digi

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Posibil ia Dolce asta hotaririle pt ca vrea sa aduce noi clienti,si nr de clienti noi posibil este mai mare fata de ei care pleaca de la Dolce.Cind numar de abonati care pleaca o sa fie mai mare fata de ei care vine banuiesc ca o sa ia ceva masuri.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ipbox View Post
    Posibil ia Dolce asta hotaririle pt ca vrea sa aduce noi clienti,si nr de clienti noi posibil este mai mare fata de ei care pleaca de la Dolce.Cind numar de abonati care pleaca o sa fie mai mare fata de ei care vine banuiesc ca o sa ia ceva masuri.

Sau paote nu...Ma rog sa castige RCS sau UPC clienti decat nenorocitii astia de la RTC care stiu numai sa jumuleasca lumea de bani. Cand o sa vad si RTC in faliment ca Boom, o sa topai de fericirie. Mult tare nu cred ca o sa mai dureze...am un feeling ca asa va fi.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionut_m_bv View Post
    Sau paote nu...Ma rog sa castige RCS sau UPC clienti decat nenorocitii astia de la RTC care stiu numai sa jumuleasca lumea de bani. Cand o sa vad si RTC in faliment ca Boom, o sa topai de fericirie. Mult tare nu cred ca o sa mai dureze...am un feeling ca asa va fi.
    mai degraba pregateste-te de un soc mare (posibil ca in 2 ani rcs-ul tau, asa cum il sti, adica calitate zero pentru mocangii) sa dispara

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by micu_vali View Post
    mai degraba pregateste-te de un soc mare (posibil ca in 2 ani rcs-ul tau, asa cum il sti, adica calitate zero pentru mocangii) sa dispara

RDS in faliment... asta-i tare, tu compari preturile, si programele pe care le are RDS fata de Dolce? Dolce e vai de mama lui, cateva canale de 2 bani, fata de RDS care are la greu. Deci mai vedem care pe care va da in faliment. Oricum Dolcele merge acum fiindca au gasit "gaste" sa se aboneze, adica oameni fara sa faca o comparatie la contentul canalelor si a preturilor. Dar "gastele" astea au cam inceput sa-si dea seama ce gafe au facut, si deja se vede foarte clar cum creste nuamrul de dezabonari. Asa ca abia astept sa vad cum se duce si RTC-ul odata cu tot cu preturile lui super mari

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    de calitatea imaginii si stabilitatea receptiei nu faceti nici un comentariu ? intresant !
    Aceste amanunte neinteresan-te ptr uni ratoi nu mai conteaza atat timp cat au simpati

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    de calitatea imaginii si stabilitatea receptiei nu faceti nici un comentariu ? intresant !
    Hai ca fac eu unul: am Digi si pot sa spun ca anul asta nu am avut deloc probleme cu smenlalul decat acum 2 zile cand a fost problema pe toata tara, anul trecut nu cred ca am ramas fara semnal mai mult de 2 ori. Deci semanl e foarte bun la Digi, in schimb la Dolce am ramas fara semanl anu trecut pe putin de 8 ori si nu exagerez. Mai ales Tp-urile cu smenal slab se duceau repede. Deci pe cine mai aud ca Dolce are semnal bun.... Acum uitati-va la Dolce ce semnal are pe TP-ul cu TVR3, pe putin 70% din abonati nu-l pot acces pun pariu. Am antena de 0,9 si abia am semnal 80% ==>> bataie de joc. La dolce e adevarat calitatea e un pic superioare celei de Digi, dar nici la Digi nu e jalnica, fata de akta sau focussat.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

baiete bati campii lejer ,de cind am dolce adica de al inceputul inceputului nu am avut niciodata semnal prost sau cu probleme asa ca lasa-ne!
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionut_m_bv View Post
    Hai ca fac eu unul: am Digi si pot sa spun ca anul asta nu am avut deloc probleme cu smenlalul decat acum 2 zile cand a fost problema pe toata tara, anul trecut nu cred ca am ramas fara semnal mai mult de 2 ori. Deci semanl e foarte bun la Digi, in schimb la Dolce am ramas fara semanl anu trecut pe putin de 8 ori si nu exagerez. Mai ales Tp-urile cu smenal slab se duceau repede. Deci pe cine mai aud ca Dolce are semnal bun.... Acum uitati-va la Dolce ce semnal are pe TP-ul cu TVR3, pe putin 70% din abonati nu-l pot acces pun pariu. Am antena de 0,9 si abia am semnal 80% ==>> bataie de joc. La dolce e adevarat calitatea e un pic superioare celei de Digi, dar nici la Digi nu e jalnica, fata de akta sau focussat.
    La Dolce cu o antena de 70 BINE REGLATA ai semnal 99%. Regleaza-ti antena si apoi mai vorbim!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)