Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cat de rece e sampania voastra ? A mea e foarte foarte rece

BUCUREŞTI, 11 mai, 16:08 -- Firma DTH Television Grup, proprietarul televiziunii digitale prin satelit Boom TV, a cerut insolvenţa la Tribunalul Bucureşti īntr-un dosar īnregistrat vineri, 7 mai.
    Decizia vine după ce īn prima parte a acestui an Unicredit Ţiriac Bank, Grecos Energy Telecomunicaţii şi Eurocom Networks & Technologies au cerut īn instanţă falimentul DTH Televison.

Īn toamna anului 2008, DTH Television Grup a anunţat că a īmprumutat 18,5 milioane de euro de la Unicredit Ţiriac Bank, fondurile urmānd să fie utilizate pentru finanţarea pe termen scurt şi mediu a dezvoltării platformei digitale tv.

Cererea de insolvenţă a operatorului tv vine după ce Eurosport şi Eurosport 2 au anunţat recent că nu mai sunt disponibile, de la 1 aprilie, abonaţilor platformei prin satelit Boom TV, din cauza datoriilor pe care DTH Television Grup SA, societatea care deţine respectiva platformă, le are la grupul Eurosport, au declarat la īnceputul lunii aprilie pentru MEDIAFAX reprezentanţii Eurosport.

Potrivit informaţiilor din piaţa media, platforma digitală Boom TV are īn prezent īn jur de 130.000 de abonaţi.

Platforma Boom TV s-a lansat īn aprilie 2006 şi are īn portofoliu zece posturi proprii: Boom Action, Boom Comedy, Boom Drama, Boom Hop!, Boom Indian, Boom Music, Boom Smarty, Boom Sport One, Boom Sport Two, Boom Sport Three şi Boom Sport Four (posturi de sport), potrivit site-ului www.boomextra.ro. Īn plus, platforma digitală Boom TV retransmite peste 60 de posturi de televiziune, potrivit aceluiaşi site.

Acţionarii societăţii DTH Television Grup SA sunt Blackdzaar Limited (Cipru) - 42,477%, Elran (D.D.) Investments Ltd. (Israel) - 25,257%, Sandhirst Ltd (Cipru) - 18,225%, Globalicom - Trade Ltd (Israel) - 10,038%, Mivtach Shamir Holdings Ltd (Israel) - 2,994%, Druică Constantin, Reuven Behar (Israel), Rosenfarb Eyal Yosef (Israel) şi Noam Jonathan (Israel) - cu cāte 0,185%, Daniel Jacoby (Israel) - 0,148%, Meir Maor (Israel) - 0,074% şi Doron Revivi (Israel) - 0,046%.

Acţionarul principal al Blackdazaar Limited este RP Explorer Master Fund - fond de investiţii reprezentat de Louis Silver.

Potrivit bilanţului financiar pe 2008, societatea DTH Television Grup SA a īnregistrat pierderi nete de 124,2 milioane de lei (la o cifră de afaceri de 65,2 milioane de lei), īn creştere faţă de 2007, cānd a avut pierderi de 97,3 milioane de lei, la o cifră de afaceri de 16,2 milioane de lei.

Pānă īn momentul difuzării acestei ştiri, reprezentanţii DTH Television Grup SA nu au putut fi contactaţi.

Banned

Posts Thanks / Likes

Din ce stiu eu aveau 110.000 , nu 130.000 cum anunta comunicatul .

Oricum e cam gata cu Boom , padurarii ar face bine sa se reprofileze . Spalarea de cadavre nu e prea banoasa .

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

haha si a mea e rece

poate ii cumpara Digi TV

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinman View Post
    haha si a mea e rece

poate ii cumpara Digi TV
    Jegul la jeg se lipeste usor.

Dar daca eventual cumpara T-Home...

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default ...

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Oricum e cam gata cu Boom , padurarii ar face bine sa se reprofileze . Spalarea de cadavre nu e prea banoasa .
    S ar putea sa stii prost. Nu ar fi prima data.
    La spalarea de cadavre s ar putea sa fie inghesuiala;
    Last edited by Unuseroarecare; 11th May 2010 at 20:23. Reason: Pe aceasta sectiune nu se discuta politica

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ce e aia insolventa? Ca nu suntem toti economisti ca tine. Creditorii si-ar sparge sampania in cap daca ar auzi de insolventa nu ar baga-o la rece.

Banned

Posts Thanks / Likes

Insolventa e cu putin inainte de sampania de faliment . Doar cu putin.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Insolventa e cu putin inainte de sampania de faliment . Doar cu putin.
    Teoretic. Dar la cat de bine e construita legislatia romana (si aici e vorba de ovrei) practic s-ar putea sa bei sampania aia de revelion (nu stiu care).

Banned

Posts Thanks / Likes

Paharele se pun pe masa la 100.000 de abonati . Mai au de scazut doar 10.000 . Rezilierile se tin lant . Deci e bine . Sunt in grafic .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

evrei care sa piarda bani nu prea s-a vazut deci cred ca vor vinde in cistig pentru ei si in pierdere pentru altcineva[poate cumparatorul,poate abonatii cine stie...]/oricum R.I.P
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Banned

Posts Thanks / Likes

Sa vinda un cadavru in castig trebuie sa fie un mutant intre evreu+scotian+armean . Le lipsesc 2 natii

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Paharele se pun pe masa la 100.000 de abonati . Mai au de scazut doar 10.000 . Rezilierile se tin lant . Deci e bine . Sunt in grafic .
    Cu vreo 3 abonati (grei cu multe receptoare) te mai ajut eu maine (ca umbla zvonul ca s-ar scoate si viasat history) cu conditia sa sugerezi o alternativa pt. cel putin 10 receptoare.

Banned

Posts Thanks / Likes

Ca vor scoate Viasat History se vorbeste de mai mult timp din cauza ca Boom nu a achitat diverse sume de bani aferente catre distribuitor .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

pana la urma de ce bucuria asta?, credeti ca digi sau dolce vor avea servicii mai bune?, vise taica. curind vine si rindul altora (vin rechinii cei mari, t-home, sky), atunci sa vezi vaicareala romaneasca.

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

bueyy kb !tu parca nu le aveai cu alcoolul

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)