Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8

Thread: ABC - iPhone

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation ABC - iPhone

Ma scuzati pentru Off-Topic dar nu stiu unde altundeva sa postez ...

Deci, acum o saptamana mi-am cumparat si eu un iPhone 3GS 32 GB, si sunt foarte incantat de el, dar am niste intrebari :

Toate aceste intrebari le-am vazut prin posturile voastre ...

Ce inseamna jailbreaked ?

Cum pot instala un program care mi-l arati voi aici ? Trebuie sa il dld pe hdd si apoi sa il instalez pe iPhone, dar nu am idee cum pot s-o fac ..

Ce este Cydia ?

Ce este push ?

Ce este blackra1n ?

Ce este sn0wbreeze ?

Cum pot sa imi pun pe iPhone niste sonerii care le doresc eu, dar gratis ?

Recunosc ca nu sunt chiar asa de talentat la noua technologie ca si voi, dar trebuie sa progresez si eu incetul cu incetul si bine-inteles cu ajutorul celorlalti ...

P.S : Daca am postat gresit, rog sa mi se mute postul si sa mi se anunte prin PM !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ce inseamna jailbreaked ?

R: Operatiunea prin care firmwareul telefonului este modificat si poate permite instalarea de aplicatii prin alta cale decat App Store .

Cum pot instala un program care mi-l arati voi aici ? Trebuie sa il dld pe hdd si apoi sa il instalez pe iPhone, dar nu am idee cum pot s-o fac ..
    R: Descarci fisierul cu extensia .ipa , dai dublu click pe el , se deschide automat iTunes , faci Sync intre PC si iPhone si gata .

Ce este Cydia ?
    R : Este un echivalent al App Store , doar ca aplicatiile de aici majoritatea sunt cracked .

Ce este push ?
    R: Serviciu de mesaje care anunta in timp real : exemplu : scoruri de meciuri , mesaje de pe internet , mesaje de pe Facebook etc

Ce este blackra1n ?
    R: Un soft prin care se executa operatiunea de jailbreak

Ce este sn0wbreeze ?
    R: idem cu blackra1n , doar ca e facut de alti programatori

Cum pot sa imi pun pe iPhone niste sonerii care le doresc eu, dar gratis ?
    R: la episodul 2

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Raspunsurile tale sunt de foarte mare ajutor, si iti multumesc foarte mult pentru timpul acordat.

As dorii si eu sa-mi instalez un "jailbreaked" din acesta pentru ca firmwareul meu sa fie modificat si astfel sa pun aplicatii piratate, pe care mi-l recomanzi si cum pot sa il instalez si de unde sa il descarc ?

Ma scuzi cu atatea intrebari, dar chiar nu prea inteleg nimic. Defapt m-am mai lamurit din explicatiile tale, dar mai am muuulte intrebari.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pina una alta iti tai eu elanul, daca ai cumparat acum 2 sapt telefonul ai sigur pe el 3.1.3, e model mc si alte chestii negative. jailbreak nu va merge pe el deloc deocamdata, iar unlock nici atat. Din pacate. Ce poti face deocamdata cu el, asculti muzica pe post de ipod, joculete sint destule free in appstore dar cele "sparte" nu le vei putea instala pina nu reusesti jailbreak pe el. Partea buna, asteptarea ta nu va mai dura mult, in maxim 2 luni se va rezolva.

bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ruk22 View Post
    Pina una alta iti tai eu elanul, daca ai cumparat acum 2 sapt telefonul ai sigur pe el 3.1.3, e model mc si alte chestii negative. jailbreak nu va merge pe el deloc deocamdata, iar unlock nici atat. Din pacate. Ce poti face deocamdata cu el, asculti muzica pe post de ipod, joculete sint destule free in appstore dar cele "sparte" nu le vei putea instala pina nu reusesti jailbreak pe el. Partea buna, asteptarea ta nu va mai dura mult, in maxim 2 luni se va rezolva.

bafta
    Frumos ... Alt mod de piratare nu exista care este valabil in afara de jailbreaked ?

Unemployed Expert

Posts Thanks / Likes

poti incerca versiunea 3.1.2 ... vezi daca merge. Daca nu merge nu pirzi nimic si cu ocazia asta inveti cum se face
    un server câteva receivere si ceva pasiune...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristinel View Post
    poti incerca versiunea 3.1.2 ... vezi daca merge. Daca nu merge nu pirzi nimic si cu ocazia asta inveti cum se face
    Daca telefonul a venit cu 3.1.3, incearca degeaba!
    Mai stai vrei 2 sapt, ca vine incet Spirit care va face jailbreak unthreted, indiferent de versiune. Poate apare mai repede limera1n al lui geohot.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am gasit eu ceva, dar nu stiu daca este potrivit .. Le descarc momentan si apoi le incerc sa vad daca functioneaza ..

Link : http://www.iphoneheat.com/2010/02/do...re-3-1-3-ipsw/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)