Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    you said "member" huh! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default setari pentru card local... ajutor

Cine stie ce si unde trebuie sa modific pentru ca virgula cccam sa vada numai cheile e pe card si sa nu ia din sharing(doar pentru ess)...ciudat e ca de la ultimul update cu scam(e card focus)vede toate canalele normal cu scam...dar pe cccam ia doar cateva de pe local in rest ia din share...hbo comedy ,antena ,tvr ....etc le vede de pe local iar pentru prima.pro cinema hustler,discovery ...merge pe share...

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

scoate cablu de net din dream ...pur si simplu.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gavrild View Post
    Cine stie ce si unde trebuie sa modific pentru ca virgula cccam sa vada numai cheile e pe card si sa nu ia din sharing(doar pentru ess)...ciudat e ca de la ultimul update cu scam(e card focus)vede toate canalele normal cu scam...dar pe cccam ia doar cateva de pe local in rest ia din share...hbo comedy ,antena ,tvr ....etc le vede de pe local iar pentru prima.pro cinema hustler,discovery ...merge pe share...
    Pune linia asta sus in prio, dai si attribut 755 se intelege...

P: 0b02:000000 # Focus new caid

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chris-walter View Post
    Pune linia asta sus in prio, dai si attribut 755 se intelege...

P: 0b02:000000 # Focus new caid
    Pentru ce sa dea atribut 755 ?
    CCcam.prio e config nu executabil.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

si la ce sa puna 0b02:000000 in prio? ce legatura are asta cu faptul ca el vrea sa primeasca focus doar de pe cardu local?

pune la fiecare linie C de la cei cu care esti legat, dupa declararea nivelului de share urmatoarele in coada

{ 0:0:2, 0b02:000000:0 } sau

{ 0:0:2, 0b02:000000 }

si atunci nu vei mai primi acest caid de la nimeni din lista ta si va deschide implicit de pe cardu local

Living an analog lifestyle in a digital world

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcelll View Post
    si la ce sa puna 0b02:000000 in prio? ce legatura are asta cu faptul ca el vrea sa primeasca focus doar de pe cardu local?

pune la fiecare linie C de la cei cu care esti legat, dupa declararea nivelului de share urmatoarele in coada

{ 0:0:2, 0b02:000000:0 } sau

{ 0:0:2, 0b02:000000 }

si atunci nu vei mai primi acest caid de la nimeni din lista ta si va deschide implicit de pe cardu local
    El are acest caid. In functie de caidul si codarea care o ai, setezi in prio.
    Blocarile in coada liniilor C nu le vad rostul.

Sigur are caidul vechi pus.

P: 0B00:000000

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chris-walter View Post
    Blocarile in coada liniilor C nu le vad rostul.
    vroiam sa scriu altceva si m-am razgandit...nici eu la multe nu vad rostul in viata asta

deci, sa fim calmi si sa recapitulam/explicam inca o data cum sta treaba:
    omul a zis ca ii deschide canalele in share ,chiar si de pe cardul sau local dar cateodata cccam ia de la peeri in loc sa ia de pe cardul local -->deci inseamna ca nu e o chestiune de prio si de vechiul caid 0b00 pt. ca la om ii merge (daca nu-i mergea deloc se putea sa fie de la asta)
    deci, daca la om ii merge dar vrea sa vada doar de pe cardu local atunci singura solutie e sa blocheze caid-ul 0b02 care vine de la peeri pt. ca, avand el card local si daca-i crapa netul va decoda de pe cardu lui, deci punand la coada fiecarei linii C blocaj pt CAID 0b02 obtinem rezultatul de-a nu primi acel caid de la peeri si de a-l avea decodat direct de pe cardul nostru local...am fost inteles de data asta?

Living an analog lifestyle in a digital world

Unemployed Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

vroiam sa scriu altceva si m-am razgandit...nici eu la multe nu vad rostul in viata asta

omul a zis ca ii deschide canalele in share ,chiar si de pe cardul sau local dar cateodata cccam ia de la peeri in loc sa ia de pe cardul local -->deci inseamna ca nu e o chestiune de prio si de vechiul caid 0b00 pt. ca la om ii merge (daca nu-i mergea deloc se putea sa fie de la asta)
    deci, daca la om ii merge dar vrea sa vada doar de pe cardu local atunci singura solutie e sa blocheze caid-ul 0b02 care vine de la peeri pt. ca, avand el card local si daca-i crapa netul va decoda de pe cardu lui, deci punand la coada fiecarei linii C blocaj pt CAID 0b02 obtinem rezultatul de-a nu primi acel caid de la peeri si de a-l avea decodat direct de pe cardul nostru local...am fost inteles de data asta?
    corect!
    iar linia aia se mai poate simplifica un pic ( zerourile nu le ia in calcul ) :
    { 0:0:2, 0b02 }
    baFTA
    un server câteva receivere si ceva pasiune...

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

scoate cablul de net si vezi daca iti merg canalele care ti le lua din cccam.daca nu merg de pe cardul de focus inseamna ca cardul de focus nu si-a primit subcriptia corect.il pui intr-un receptor de focus si astepti sa isi primeasca corect subscriptia.atentie aceasta nu e dependenta de pachetele activate pe card
    boy2good

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

OK am inteles metoda explicata de tine.

Cardul lui gavrild are au la zi, deschide tot pachetul, find parteneri de cs, mi-am facut timp si la-m testat.

Daca eu pun sus in prio

P: 0b00:000000 in loc de 0b02, avand acest card, vad caid 0b00 si in Hops 2, chiar daca il am in local.

Ex: De maine blochez cele 16 carduri de sky, care intra in hops1, pun doar localul meu la bataie pentru cca. 60 peers sa vedem cu se aleg Am o parerere negativa despre blocaje, filtrare,cenzura.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)