Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Intrebare Linie Audio Technics

Salut,
    O intrebare pentru cei ce au/folosesc/stiu Linia Audio de la Technics.
    Simplu,este compus din sursa - preamplif/controller - EQ - amplificator.

EQ nu imi afiseaza bargraph-ul (acel joc de linii) decat daca dau din preamplif / controller volumul la tare.
    Se poate face un tweak sau ceva...care sa imi faca liniile sa joace si la volum mic !
    Toate cables sunt puse corect,in - out ...

Multam anticipat...
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da.
    Preamp -> Amp
    |
    V
    Eq

Preamp to Eq via tape out / tape in si ascultare semnal egalizat prin tape monitor
    sau
    Preamp to Eq via Eq out / Eq in si ascultare normala, dar asta doar daca pre-ul are Eq out/in (Loop out/in), evident.

Daca-i vorba de un SU-C800, ala parca n-avea...
    Last edited by studeer; 11th April 2010 at 09:38.
    Sí seńor, efectos especiales!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Multam de raspuns...
    Da e c800 si a900 cu eq90.merge ok curbele de raspuns dar nu merge display-ul !
    nu ca ar fi o problema,dar (nu sunt un copil dar vreau sa ma simt ca unul cand ma uit la ele)nu merge decat la volum mare,ceea ce poate fi o problema !

ma gandeam ca pot sa intru undeva in pcb cu o connex care sa imi dea semnal constant vpp direct de la sursa ,inainte de blocul final,unde volumul este controlat de potentiometru.
    prefer sa pierd display-ul decat sa nu pot controla audio spectrum.

era cineva pe okazii.ro care aranja aceste c800 pentru un semnal mai bun,poate el stie !

baFTA...
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)