Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default receptor satelit pentru laptop

Salut. Vreau si eu sa cumpar un receptor de satelit fta pentru un laptop .Sincer....m-am saturat sa mai car cu mine receptorul actual. E suficient ca trebuie sa car antena si....... spatiul la mine e limitat.(cabina la camion) Deci astept de la cunoscatori o recomandare sau o solutie mai simpla. Va multumesc anticipat.
    GOD knows me against the world

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

O varianta buna ar fi aceasta http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=101178
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai bun , dar doar receptorul de satelit pe usb nu-ti rezolva prb. in totalitate
    Eu zic ca pt. tine ( probabil fiind mai tot timpul in miscare ) ar fii mai indicat asa ceva :

- http://www.google.ro/search?hl=ro&rl...ellite&spell=1

Sant sisteme de satelit special concepute pt. rulote , autoturisme si in plus sant complete

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    Pai bun , dar doar receptorul de satelit pe usb nu-ti rezolva prb. in totalitate
    Eu zic ca pt. tine ( probabil fiind mai tot timpul in miscare ) ar fii mai indicat asa ceva :

- http://www.google.ro/search?hl=ro&rl...ellite&spell=1

Sant sisteme de satelit special concepute pt. rulote , autoturisme si in plus sant complete
    multumesc de sfat dar diferenta intre ce car eu acum cu mine si sistemele portabile ar fi geanta in care se livreaza acestea mobile. Antena oricum trebuie sa o montez si sa o demontez de fiecare data, de altfel foarte simplu, fiind fixata pe suportul oglinzii si avand diametrul de 60 cm. ma interesa un sistem pe care sa-l conectez la laptop .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isaictudor View Post
    multumesc de sfat dar diferenta intre ce car eu acum cu mine si sistemele portabile ar fi geanta in care se livreaza acestea mobile. Antena oricum trebuie sa o montez si sa o demontez de fiecare data, de altfel foarte simplu, fiind fixata pe suportul oglinzii si avand diametrul de 60 cm. ma interesa un sistem pe care sa-l conectez la laptop .
    Atunci sky-sat usb si progdvb ai rezolvat problema.Pui pe el si prog finder si ai tot ce-ti trebuie.Eu am pus la un prieten pe camion si cu o antena plata de la sefsat cumparata de la noi si este foarte multumit.
    Noroc la toata lumea

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default revin ....cam tarziu ca net free nu e peste tot in lumea asta

Quote Originally Posted by mirtom View Post
    Atunci sky-sat usb si progdvb ai rezolvat problema.Pui pe el si prog finder si ai tot ce-ti trebuie.Eu am pus la un prieten pe camion si cu o antena plata de la sefsat cumparata de la noi si este foarte multumit.
    Da. asa ceva m-ar interesa si pe mine. te rog dar sa-mi dai si niste informatii de unde pot cumpara de la noi ca momentan sunt in Belgia. Multumesc anticipat.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da. asa ceva m-ar interesa si pe mine. te rog dar sa-mi dai si niste informatii de unde pot cumpara de la noi ca momentan sunt in Belgia. Multumesc anticipat.
    Daca esti prin Belgia atunci te opresti in Olanda sau Germania si gasesti sigur ca doar sunt o gramada de magazine de specialitate.Nu te costa mai mult de 100 euro dar cred ca merita sa cumperi CI.
    Cauta SkyStar USB 2 HD CI

http://www.technisat.de/
    Aici gasesti si caacteristicile .
    Succes
    Ilusion.Clarke-Tech 2100/2500/3100/5100,Ilusion,Vantage,AbIpBox,Unixbox,Doulabs importator ,cas3 ,etc....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default am gasit . multumesc.

Quote Originally Posted by stelrob View Post
    Daca esti prin Belgia atunci te opresti in Olanda sau Germania si gasesti sigur ca doar sunt o gramada de magazine de specialitate.Nu te costa mai mult de 100 euro dar cred ca merita sa cumperi CI.
    Cauta SkyStar USB 2 HD CI

http://www.technisat.de/
    Aici gasesti si caacteristicile .
    Succes
    Mai am o rugaminte. Aud ca acest receptor poate face mai mult decat FTA. Sune-mi te rog unde gasesc un tutorial despre ce si cum se face.Cum am mai spus internet nu am peste totdeci nici timp sa ma documentez.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Mai am o rugaminte. Aud ca acest receptor poate face mai mult decat FTA. Sune-mi te rog unde gasesc un tutorial despre ce si cum se face.Cum am mai spus internet nu am peste totdeci nici timp sa ma documentez.
    gasesti aici http://www.rdi-board.com/forumdisplay.php?f=21

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)