Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: HBO Romania HD

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default HBO Romania HD

HBO Romania HD in teste la RCS IPTV.
    Acelasi content ca si canalul SD.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Fanta
    man daca tot te framanti sa mai dai ceva noutati rcs/rds,iti spun eu:altii transmit de mult hbo hd, nu mai da ca noutate canale de zero lei gen bebe tv si tvrm, au incercat sa intre pe piata cu programe fara acord de retransmisie pe digital-mediasetul ca ex, pierde abonati dth peste tot , au cea mai proasta gandire de dezvoltare in calitate si servicii, daca mai vrei noutati reale am sa te tin la curent

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by murdoch View Post
    man daca tot te framanti sa mai dai ceva noutati rcs/rds,iti spun eu:altii transmit de mult hbo hd, nu mai da ca noutate canale de zero lei gen bebe tv si tvrm, au incercat sa intre pe piata cu programe fara acord de retransmisie pe digital-mediasetul ca ex, pierde abonati dth peste tot , au cea mai proasta gandire de dezvoltare in calitate si servicii, daca mai vrei noutati reale am sa te tin la curent
    Congratulations ! Super inteligent comentariu....ce postez eu si ce scrie unul ca tine....ii mai dau dreptate si lui Blana cand da cu radiera prin forum.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Ori esti nou prin zona, ori... chiar nu inteleg si cred ca multi nu inteleg.
    Daca nu stii "poate dai o geana" prin profilul lui Fanta
    Si poate mai intrebi si cu ce se ocupa

Bafta.

@Fanta

Pe cand in teste pe Digi.Cablu?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Chris2000 View Post

Bafta.

@Fanta

Pe cand in teste pe Digi.Cablu?

Sincer n-am testat si nici nu prea am cum , eu am fibra de la RCS , cablu am de la MIBA Telecom.Asa ca din pacate n-am acces decat la satelit si IPTV.

Desi sunt putin in afara subiectului , decand am IPTV n-am mai deschis Dreamboxul (e drept ca am probleme cu motorizarea antenei) , am pierdut si update la subscriptia de pe satelit pentru cele cateva cartele pe care le am.

Daca oferta finala a pachetului IPTV va fi asemanatoare cu cea ce este acum in teste va spun sincer ca renunt la satelit.200 canale SD , 20 HD....ce sa vreau mai mult ? Tot fotbalul este la DigiSport , filme pe zeci de canale....suficient...nu mai sunt in anul 2000 in care placerea suprema era sa vad....siglele.

Moderator Teacher

Posts Thanks / Likes

Fanta
    macar pe cablu daca era...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

...
    am pierdut si update la subscriptia de pe satelit pentru cele cateva cartele pe care le am....
    Cand renunti la cartela aia n4 care nu e imperechiata cu vreo conserva, da de stire ca poate ar sari altii pe ea

Cand 'om avea toti fiber de la rds... ma rog de 2 ani sa puna, am propus sa le cumpar eu materialele si tot nimik. Acum am inteles ca au tras cablaria, dar in unele zone e trasa de 2 ani, dar nu au dat drumul (e vorba de zone de case) pt ca nu la permite.... hmmm ... "principiul" cred

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[quote=Chris2000;881939]Ori esti nou prin zona, ori... chiar nu inteleg si cred ca multi nu inteleg.

Bafta.

man, nu am facut decat sa-l intep un pik pe fanta stiu ca am deviat de la subiect asa mi-a venit sa-i mai zik cate ceva sa-l takinez, iar ca sa stii nitel fanta nu are de unde sti dar prin 2000 sau 2000 si ceva cautam pe mirc sharig de la enrique cine stie, stie

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

si eu l-as mai bruia cu cardul ala n4 ca rar mai da prin zona.

Cat despre RDS... sint cam haotici... prea multe planuri atacate si inca niciunul bine pus la punct.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

RCS IPTV e superb dar lipseste cu desavarsire. Unde e ca vreau si eu?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cde34 View Post
    RCS IPTV e superb dar lipseste cu desavarsire. Unde e ca vreau si eu?
    Se da doar sub tejghea la cunostinte...
    Proud owner of Sony PlayStation3 Mediacenter & SAMSUNG 40'' FULL HD with BOOM & Dolce INTERACTIV (IPTV)

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Acuma nu vreau sa fiu rau dar ceea ce a scos RCS&RDS pana acum au fost servicii ok in mare parte dar cu suport 0. Vezi nebuneala de la DVB-C ? Cum este posibil ca un megaoperator cum e RCS-ul sa se faca de ras in halul asta si sa nu faca o oferta clara si concreta. S-a lansat digi satelit , s-a dovedit ca serviciul este bun la content dar la capitolul tehnic si alte tampenii este dezastru, acuma s-a lansat dvb-c -ul . cica s-a lansat pentru ca in casierii inca nu se fac contracte. Tare mi-e teama ca si IPTV-Ul va fi un serviciu tipic rcs, cu multe canale si calitate ioc. Sa nu mai zic de EPG,suport callcenter , oferte clare ( nici acum nu se stie daca digi film este sau nu ppv pe cablu, el merge in baza dar e codat, ba mai mult, primul nu este in grila, al 2lea a ramas ) Ce fel de logica este asta? Oare domnii aia de la marketing/tehnic gandesc cu posteriorul? Mie deja imi ajunge cu tv-ul de la rcs. Raman la parerea mea ca rcs&rds raman cei mai buni furnizori de internet ( fiber & mobil) si nimic mai mult. Ma bucur ca nu sunt suporter si astept sa se lanseze toate . IPTV Romtelecom ( nu testele de acum ), IPTV RCS, UPC DIRECT. Sunt satul de televiziunea RCS. Raman la concluzia ca pentru romanul de rand ( amarat cu un salariu minim) rcs ramane alegerea ideala . De aceea sper si cred ca IPTV-ul se adreseaza celor cu pretentii. Sau ma insel?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

[QUOTE=murdoch;881972]
    Quote Originally Posted by Chris2000 View Post

Bafta.

...dar prin 2000 sau 2000 si ceva cautam pe mirc sharig de la enrique cine stie, stie
    Stai linistit ca stie si mai cunosc si altii Multi sunt vechi si au prins mai toate vremurile, incepand de la analogic dupa 90 si terminand cu cele din ziua de astazi.
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

[quote=chris;882121]

Stai linistit ca stie si mai cunosc si altii Multi sunt vechi si au prins mai toate vremurile, incepand de la analogic dupa 90 si terminand cu cele din ziua de astazi.
    Eta o gluma ironica ce-i drept, dar mai mult la adresa RDS cum am scris si mai sus:
    "... sint cam haotici... prea multe planuri atacate si inca niciunul bine pus la punct. "

Un punct rosu pentru ca macar incearca si fac "de toate".

Si apropo de alt thread : cand protvhd & sportrohd la digi?

ai vazut ca tot pe iptv (teste) este. poate testele iptv la care au acces doar unii nu e supravegheat de cna si isi permit sa puna de toate, cum zicea si "boss-ul" peste 200 canale (20 HD)

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Lightbulb

Amos 3 (4.0W) - 11167.00 H - Txp: 7
    DVB-S2 (8PSK) - 12500 5/6 - NID:0 - TID:0
    HBO - Central European Up
    PowerVu

Este pe satelit, doar ca e prea imbarligat modul de transmisie

Alf

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)