Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default De ce face lumea cereri numai pentru DigiTV?

Stau si ma intreb, totdeauna au aparut tot felul de cereri toate in general numai pentru DigiTv, s-a cerut EPG, s-au cerut programe, software update (mare parte din ele rezolvate), oare lumea e multumita de serviciile la Focus si la Max? chiar nu le lipseste nimic? Au EPG, software update, toate canalele, sunet si imagine cum trebuie? Pune-ti fratilor presiune si pe astia de la Focus si Max sunt sigur ca sunt oameni sus pus in ambele pachete care citesc mesajele pe aici. Eu am Digi si Max in principiu sunt multumit de Digi (am spus in principiu pentru ca oricum ma omoara conserva) la Max ma deranjeaza mai multe (dar am dreambox pt el), EPG-ul pe cand la Max? si chiar nu mai baga si ei niste programe acolo, macar de umplutura, la calitate (no comment)

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@irishman ai atins un punct sensibil
    la focus sat noi instalatorii suntem invitati in a semnala orice bug aparut in functionarea receptorului.in partea de canale se ocupa ei. totusi ca si aspect avem teletext pe tvr1,antena1,antena3,hbo si axn
    la max stii si tu cum sta treaba cu receptoarele.in privinta serviciilor adiacente deocamdata nu cred ca pot face ceva fiind ocupate tp la maxim
    boy2good

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Exact,cei de la Focus raportam direct precum a spus si colegul nostru @boy2good,in consecinta prin intermediul receptoarelor de"control" care au fost distribuite noua instalatorilor agreati monitorizam aproape zilnic(in limita timpului disponibil) orice variatie sau problema apare.Pe pagina Focussat este lista instalatorilor care nu este mica.Daca zilnic macar 1 dintre cei prezenti in lista respectiva vin cu o observatie sau o idee cei de la Focus pot sa ia in timp "decizii".
    Focus "asculta" de instalatorii cu care are un contract de colaborare incheiat si nu de pe forumuri preiau doleantele abonatilor existenti sau celor in devenire.Pe forumuri suntem noi cei care avem hobby aceasta meserie si ..efectiv ...si "consultanta" tot noi suntem ...pt. voi.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu cred ca irishman se referea la altceva ...

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

sigur ca da....si marmota invelea cacaoa hyundai....

atentie! in lipsa de fanta pe forumu asta or aparut TELEPATZII...

PS: cei ce la prosat pot spune cam cate max tv or vandut?
    hai clujenii, spuneti cam cate maxuri vindeti pe luna? sa facem si noi o comparatie....

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu era vorba de telepatie , omul se intreba pe buna dreptate daca abonatii focus si max nu au probleme cu epg-ul sau daca au imagine ok si nu ar dori software update .

Ori sunt prea putini , ori au de toate ori n-au de niciunele . 2 variante din 3 ar fi corecte .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

La INTERSAT CLUJ am vindut 100 Max si vre-o 60 FOCUSSAT, MULT MAI PUTIN DECIT DIGI/

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

nu a vrut sa sune ca un sondaj cine ce are.. dar pe buna dreptate.. sunt un nostalgic si cand a aparut Digi toti am sarit cu criticile, are sau nu are.. aia aia.. etc... dar oare totul este numai despre Digi, si numai cei de la Digi trebuie sa asculte de critici? Cand am cerut de la Digi un EPG a sarit un nene si ne-a zis stai ca suntem la inceput si nu cred ca durat mai mult de o luna pana am avut primele teste, ca sa nu mai zic, cerusem Protv si am avut ProImperiul.. nu se poate cere si la celelalte Dth-uri servicii de calitate cu raspunsuri de la sursa? E adevarat, unele din ele au tinut cont de niste cereri inainte de a se lansa, un receptor mai bun ( a fost atuul la Focus si Max), ambele au venit cu o varietate de programe buna, dar totusi .. ma intreb nu le putem reprosa chiar nimic Idee a constructiva si nu destructiva.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ca sa fie cat mai constructivi ar trebui sa dea drumul la un emu , sa fie facut public , ca doar nu or sa vrea sa vanda 1.000.000.000.000 de conserve de pe toata planeta ...
    Ca sa ai cat mai multi clienti ar trebui sa satisfaca ( minim posibil) cerintele CLIENTILOR !
    CLIENT = ala care da bani , care cumpara produsul , care da de munca la o gramada de persoane ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

fara sa am preferinte, desi sunt utilizator digi, pot spune ca si pentru ceilalti operatori s-au facut sugestii, si imi aduc aminte doar de dorinta de a se avea HBO, sau AXN sau mai demult, ProTV... de asemenea a fost cazul Telesport la Digi. Dar, statistic vorbind e si normal ca cererile catre DigiTV sa fie mai multe fie si numai datorita numarului de abonati. In al doilea rand, e normal sa ceri mai mult de la cel care are cota de lider de piata, pentru ca e cel care stabileste standardele pe piata locala si e firesc ca acestea sa fie cat mai ridicate. E drept insa ca ceilalti provideri s-au cam lasat "moale" in ce priveste adaugarea de servicii adiacente (EPG, teletext) si in ce priveste grilele, la ora actuala, fie ca e sau nu convenabil unora, Digi avand grila cea mai extinsa... Nu stiu in ce priveste calitatea imaginii (obiectiv vorbind), pentru ca nu pot pune Digi pe Dreambox, dar Max-ul si Focus nu exceleaza nici la capitolul bitrate.
    Una peste alta, daca ar fi sa fim drepti, ar trebui sa cerem mai mult de la toti operatorii, dar nu ar trebui sa ne mire ca cerem cel mai mult de la lider (de piata cel putin)...
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Deja suntem ca intr-un meci de tenis si un jucator are 6-0 5-0 40/0 cam asa e si digi fata de ceilalti provideri.Distanta din toate punctele de vedere este clar si detasat in favoarea lui Digi.Subscriu si eu la ceea ce prevestesc alti membri marcanti de pe forum si anume ca in maxim 6 luni unul dintre providerii mici vor da faliment si mai mult ca sigur acesta va fi Focus Sat care are cea mai proasta echipa manageriala din mass media romaneasca.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

stai linistit ca nu va da...va fi vandut ca o afacere la cheie cuiva, nu tre' sa stii tu cui....si atunci va incepe runda a 2-a....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)