Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Diferente LCD LG 42LH3000 si 42LH5000

Care sunt diferentele intre cele 2 lcd-uri in afara de TruMotion 200Hz , contrastul 80000:1 fata de 50000:1 si pretul de aproximativ 600 in plus la modelul LH5000,si care din cele doua ma sfatuiti sa-l cumpar .O sa-l folosesc cu un receptor hd , cat de mult influenteaza TruMotion 200Hz avand in vedere ca nu o sa-l folosesc pentru jocuri doar emisiuni tv in special sport.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

In afara de ce ai scris tu mai exista niste diferente , pe care in functie de "doleantele" tale le poti lua in consideratie sau nu :

- http://www.lcd-compare.com/index.php...&LG42LH5000=on

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Foarte mari diferente nu sunt insa ma intereseaza cat de mult conteaza aceasta functie TruMotion 200Hz la calitatea imagini. Va rog cei care detineti acest tv dati cateva informatii sau sfaturi.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Thumbs up Se poate dezactiva

Eu am 32LH5000 cu Truemotion la 100Hz. In principiu il las la minim sau il dezactivez, pentru ca dă imaginii un efect "ciudat", ca să i spun aşa, gen telenovelă. Oricum, in mod Monitor PC merge la 60Hz.
    LH5000 stie DivxHD de pe usb, fara DTS downmix.
    Truemotion nu se poate dezactiva la play de pe USB.
    O problema comuna la LG este apariţia unui uşor bzit in mod stand-by. E bine de ştiut.

Eu sunt mulţumit de aparat.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu am unul la 100 Hz si zic ca merita. Pana si filmele sunt mai realiste, mai fluide.
    200Hz merita si mai mult. Nu iti iei televizorul numai pentru azi. Daca ai diferenta de bani nu o sa-ti para rau. In plus daca accepta semnal de peste 100Hz (verifica) insemna ca e si 3D ready.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cum se comporta la un meci de fotbal lasi activata sau dezactivezi aceasta functie pentru ca am inteles ca ar trebui sa inbunatateasca calitatea imaginilor in miscare respectiv sport si filme. Mersi de info.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by todut View Post
    Cum se comporta la un meci de fotbal lasi activata sau dezactivezi aceasta functie pentru ca am inteles ca ar trebui sa inbunatateasca calitatea imaginilor in miscare respectiv sport si filme. Mersi de info.
    La 100Hz imaginea pare mai cursiva, asa ca tin activata tot timpul optiunea. O scot doar la jocuri in PS3.
    Last edited by cde34; 31st March 2010 at 17:39.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)